Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: EpKee
Sob Paź 02, 2010 19:41
Planowany miot N SunRat's
Autor Wiadomość
emileczka 
miłość



Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 2058
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 15:58   Planowany miot N SunRat's
   Zwierzątka: 3 panienki


Miot "N" SunRat’s – krycie po 17.07.2010

Rodzicami zostaną:
TRUFLA Emerald Moon dumbo, standard, cinnamon, irish


Matka: Peonia Emerald Moon (dumbo, standard, chocolate agouti, bareback)
Ojciec: Darius Iletis (standard, standard, pearl, berkshire)

XIBBE of Charmed Onesstandard, standard, dark pearl, varieberk, downunder


Matka: Candy of Blue Moon (dumbo, standard, mink, bareback, downunder)
Ojciec: Dacjom of Blue Moon (standard, standard, american blue, self)


Spodziewamy się:
Jeśli Trufla jest cinnamonem to:
Uszy: dumbo, standard
Sierść: standard
Barwa: cinnamon, cinnamon pearl, mink, pearl
Znaczenie: berkshire, varieberk, downunder

Natomiast jeśli nim nie jest:
Uszy: dumbo, standard
Sierść: standard
Barwa: black, agouti, cinnamon, cinnamon pearl, mink, pearl
Znaczenie: berkshire, varieberk, downunder

Trufla jest zbitą, słodką kuleczką, świetnie dogaduje się ze stadem. Ostatnio nawet miała ochotę na zabawę ze mną. Uwielbia uciekać z klatki i prosić aby ją wypuścić. Waży 320g. Nie wszczyna bójek, ale jak trzeba to potrafi się bronić.


Wuwuna:
Xibbula, mała słodka, grzeczna myszka
Xibbulcia to takie wieczne dziecko. Skacze, biega, przytula się. Bardzo proludzki i proszczurzy. Delikatny i poważny ogon. Można z nim zrobić wszystko. Jest małym ogonkiem, ale to wina prawdopodobnie złego karmienia w początkowej fazie wzrostu i przerzucania z domu do domu.

Serdzecznie dziękujemy wuwunie i Nakashy za użyczenia samca na krycie.

Wszystkich chętnych proszę o wypełnienie ankiety KLIK i przesłanie na naszego maila: sunrats@wp.pl
_________________
Z nami: Tortilka B, Pepita SR, Tortilla SR

W Zielonym Ogrodzie: Salma ['], Tosia SR ['], Solanna SR ['], Ulęgałka B ['], Szarlotka B ['], Dynia SR ['], Biedronka SR ['], Wicia SR ['], Hiacynta of NL ['], Bucca SR ['], Beren SR ['], Gera SR ['], Kundzia SR ['], Elizabeth SR ['], Nuka HF ['], Bilimbi SR, Truskawka SR ['], Fifa SR ['], Igiełka SR ['], Ironia SR ['], Goplana SR ['], Keiko Beris ['], Gerthruda A ['], Trufla EM ['], Elipsa SR ['], Rozi EM ['], Balbinka SR ['], Nostalgia EM ['], Rajka EM ['], Lusi EM ['], Jadźka ['], Opal RT ['], FraniaZ ['], Idril z TM ['], FraniaC ['], Dolly HF ['], Adela ['], Łacia ['], Ozzy RT ['], Bombel [']
Ostatnio zmieniony przez emileczka Nie Lip 11, 2010 18:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
asia030984 



Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 1828
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 17:47   
   Zwierzątka: labradorek Fifka :) i agama brodata, pytony królewskie i kolonia mrówek


Wy to chcecie mnie wykończyć?! :-P Co chwilę jakiś nowy, fajny miot :) a ja nie mogę ;(
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 18:01   

Off-Topic:
emileczka, Peonia ani Pandora ani Poca nie są cinnamon tylko chocolate agouti.
mówiłam o tym.
_________________

 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Nie Lip 11, 2010 18:57   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Off-Topic:
Tak, gdyby Pocahontas była cinnamon, to w miocie Q nie byłoby blacków ani agutów. :)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 18:09   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Kolejna zmiana...
Xib prawdopodobnie nie jest pearlem, a popsutym silverminkiem merlakiem (dlatego to cieniowanie) wnioskuję tak po dwóch jego miotach w których chyba nie wyszedł ani jeden pearl (maluchy są łaciate i jeszcze posiadają podszerstek w większości, dlatego ciężko to stwierdzić nie mając doświadczenia a na zdjęciach ciężko odróżniać kolory).

Reasumując nie powinny się pojawić pearle i pearl cynamony. Reszta bez zmian.

Całe szczęście, że miot będzie standardowo sierstny bo będzie wtedy pewność co do jego koloru.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 18:20   

wuwuna, w miocie O były i są pearle.
Dark pearl to nie to samo co pearl i naprawdę wygląda tak jak Xibbe.
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 18:30   
   Zwierzątka: 3 nimfy


wuwuna, u mnie w Warszawie jest Ofca po Xibbku, która jest pearl (fenotypowo dark pearl). Jak coś to zawsze mogę ją użyczyć do oceny kolorku :mrgreen: Sama jestem ciekawa jak to z nią jest...
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 18:46   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


nezu napisał/a:
wuwuna, w miocie O były i są pearle.
nezu, ale ty ich nie widziałaś na żywo. Dlatego mówię, że pewność będzie teraz dopiero.
Widziałam dziś Odjiego i on jest mink/silvermink

Sysa, bardzo chętnie, jak zmieni sierść bym ją sobie zobaczyła. :]
bo Ofca też nie wygląda na pearla nawet ciemnego.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 20:28   

wuwuna, o tym jaki maluch będzie w wieku dorosłym, jeśli już ma śladowy ticking można perorować dopiero gdy skończy 2 miesiące, chyba że już jest bardzo jasny tak jak Odji, dla mnie Odji to dark pearl. ;)

Skąd pewnośc dla ciebie że jest silver minkiem lub minkiem, skoro nie widziałaś takiego malucha, a nawet Xibbego tak określałaś? ;)

<edit>
Zwłaszcza że miałam w domu dwa silver minki (Teenka, Strzyga), standardowego i rexa i powiem ci, że Xibbe nie wygląda nawet w ułamku podobnie do nich. Silver minki wyglądają podobnie jak Xibbe (bo NIE identycznie, nawet w młodocianym wieku są ciemniejsze) tylko do 3 miesiąca, potem są jak jasne minki.
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 21:09   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


nezu napisał/a:
wuwuna, o tym jaki maluch będzie w wieku dorosłym, jeśli już ma śladowy ticking można perorować dopiero gdy skończy 2 miesiące
Na razie to moje tylko przypuszczenia. Zobaczymy.

A Odji jest rexem i merle i dlatego może kolor przekłamany. Ale ja dziś widziałam brązowe u niego na pysiu. Oczywiście na razie to tylko podejrzenia moje.

A Xib jak był mały wyglądał też na brązowego...ja już nic nie wiem.

po prostu uprzedzam gdyby takowe się nie urodziły. Dlatego czekam z niecierpliwością na maluchy.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:52   

Noooo.
Ja też.
Było nie było rodzina się szykuje. ;)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:30   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Xibbe jest dark pearl i ma brązowawy odcień, właśnie dlatego bo jest "dark". ;) Wszystkie dark pearle, które widziałam na fotkach, są brązowawe. Odji ma mało powierzchni koloru, w dodatku jego kolor jest "łaciaty" (merle?), ma ciemniejsze i jaśniejsze miejsca. Ale porównując go z moimi minkami widać różnicę, on jest pearlem. ;)

Zobaczymy co tam się urodzi u Henioków. :)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:38   

Off-Topic:
Nakasha, ale merle to są wyraźnie ciemne plamy.
Baltazar jest dark pearlem i do tego merle.
http://www.fotosik.pl/pok...47c141c98d.html
jego plamy na zdjęciu są małe wyraźne , ale widoczne (przednia łapa, kark, udko) w rzeczywistości (widziałam go 3 tygodnie temu?) są czarne.

takie jest moje zdanie, chociaż ja się w tym nie specjalizuje.
_________________

 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:40   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Off-Topic:
L., dark pearl chyba może mieć nierówno rozłożony kolor, stąd takie wrażenie merlowatości. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 00:39   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


ech coraz bardziej się nie mogę doczekać. Jeszcze chwila i maleństwo do mnie przyjedzie. :serducho:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.28 sekundy. Zapytań do SQL: 9