Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tragiczny początek "parowania" szczurór
Autor Wiadomość
Greg 


Dołączył: 29 Gru 2018
Posty: 1
Wysłany: Sob Gru 29, 2018 08:40   Tragiczny początek "parowania" szczurór
   Zwierzątka: szczur


Witam, zacznę od początku. Jestem nowy w temacie szczurków, kupiłem Franka w zoologu, później dowiedziałem się że się tego nie robi, od kupna był chory, wydałem na niego dużo kasy (jak na szczura za 9zl) po nad 300zl bo dla mnie to członek rodziny a nie jakiś tam szczur. Kocham zwierzęta. Wiem że szczurek nie może być sam, więc postanowiłem kupić już od odoby prywatnej mu kolegę. Wcześniej jednak, przeczytałem sporo porad, jak oswajać ze sobą szczury, że na neutralnym podłożu, że później w kiszonce itp, można powiedzieć, że zrobiłem doktorat. Kupiłem więc drugą mniejszą klatkę, i za jakiś czas szcurka dumbo, młodziutkiego 5-cio tygodniowego samca. Mój Franek ma około 3 miesiące. Włożyłem ich oboje do brodzika prysznicowego i uważnie obserwowałem, raz Franek go przewrócił na plecy, było trochę pisku ale po sekundzie go puścił i dalej zajął się zwiedzaniem nowego miejsca, jednak za drugim razem chwycił go zębami za szyję był pisk, od razu ich rozdzieliłem, jednak okazało się że to wystarczyło żeby go zabić. Czytałem wcześniej że takie rzeczy się zdażają, i że trzeba bardzo uważać przy parowaniu szczególnie jak jeden jest taki młody. Na prawdę bardzo uważałem, jednak czuję się podle, wiem że jeżeli kogoś mam winić to siebie, nie Franka. Proszę pomóżcie mi zrozumieć dlaczego tak się stało, moja żona powiedziała że nie chce już drugiego szczura, a ja nie chcę skazywać Franka na samotność. Boję się że się to powtórzy, nawet jeżeli oba szczurki będą w podobnym wieku.
 
     
Buki 


Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 22
Wysłany: Czw Sty 03, 2019 21:34   

Jeśli zastosowałeś się do wszystkich ogólnie przyjętych zasadach łączenia ogoniastych to nie możesz się obwiniać.
Niestety takie sytuacje zdarzają się. Zdarzają się rzadko, ale jednak występują...
Sam kiedyś przez to przechodziłem, więc wiem, że nie jest to nic przyjemnego...

Niestety sklep zoologiczny nie jest dobrym miejscem na kupno szczurów.
Jest szansa, że Franek może mieć więcej niż 3 miesiące? Szczury przechodzą burzę hormonów od 4/5 miesiąca i również mogą stać się bardziej agresywne. Zawsze możesz spróbować wykastrować samca jeśli będzie zachowywał się dalej agresywnie... Swoją drogą w stosunku do ludzi również bywa agresywny?
Kolejnym czynnikiem może być stres; wiele w swym krótki życiu przeszedł: nowy dom, nowa klatka, nowi ludzie, choroby, weterynarz - takie sytuacje również mogą wpłynąć znacząco na zwierzę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11