Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyleczyć szczurka ?
Autor Wiadomość
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
  Wysłany: Nie Kwi 29, 2018 22:43   Jak wyleczyć szczurka ?

odkąd mam moją szczurzyce to nie zdawałam sobie sprawy że palenie może jej zaszkodzić myślałam że to przeziębienie bo słyszałam tylko u niej kichanie a mam ją od grudnia , lecz gdy dostałam drugiego szczurka już nie palę przy nich , i te objawy u tej pierwszej nadal są czyli kichanie i drapanie, porfiryna pojawiała się przez kilka tygodni ale przemywałam jej to rumiankiem , lecz już nie widzę tylko martwi mnie te kichanie i drapanie , mało kicha lecz często się drapie i ciągle daje jej dostęp do świeżego powietrza da się to jakoś wyleczyć czy trzeba iść do weterynarza ?
Ostatnio zmieniony przez Preet Nie Kwi 29, 2018 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 29, 2018 23:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Preet, iść do weterynarza. I najlepiej wziąć na kontrolę obie, bo jest spore prawdopodobieństwo, że będzie trzeba je odrobaczyć. Tylko ważne, żeby był to polecany SZCZURZY weterynarz, bo nie każdy (nawet najlepszy) kocio-psi wet będzie miał pojęcie o leczeniu szczurów. Poszukaj w dedykowanym wątku na forum kogo polecają w Twojej okolicy.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Nie Kwi 29, 2018 23:25   

Pyl napisał/a:
Preet, iść do weterynarza. I najlepiej wziąć na kontrolę obie, bo jest spore prawdopodobieństwo, że będzie trzeba je odrobaczyć. Tylko ważne, żeby był to polecany SZCZURZY weterynarz, bo nie każdy (nawet najlepszy) kocio-psi wet będzie miał pojęcie o leczeniu szczurów. Poszukaj w dedykowanym wątku na forum kogo polecają w Twojej okolicy.


właśnie się obawiam bo u mnie w mieście są 2 lecznice 1 gdzie jest 3 weterynarzy a w drugiej jak się orientuje to 1 , i jak byłam z siostrą z królikiem to taki cham z niego tak dziwnie pochodził do niego , i stwierdził u królika brak witaminy b a same stwierdziłyśmy że ma zwichniętą łapkę i same pomogłyśmy mu usztywniając łapkę , boję się że źle określi chorobę i nic nie pomoże a szkoda mi szczurków bo to z mojej winy, więc chce im pomóc , zaryzykuje i pójdę , wiem że jeden z nich fajnie podchodzi do zwierząt, właśnie słyszałam o jakieś stronie że można wyszukać weterynarza czy coś w tym stylu możesz podać nazwę strony lub link , byłabym wdzięczna , mam nadzieję że będzie on dzięki jak coś to dam znać co i jak :)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 02:55   

Preet, im szybciej znajdziesz sobie szczurzego weterynarza w swojej okolicy, tym lepiej. To nie jest pierwsza choroba, z którą będziesz musiała się zmagać, zapewniam.
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 07:40   

Senthe napisał/a:
Preet, im szybciej znajdziesz sobie szczurzego weterynarza w swojej okolicy, tym lepiej. To nie jest pierwsza choroba, z którą będziesz musiała się zmagać, zapewniam.


Ok wiem dzisiaj pojde , co masz na mysli piszac j. To nie jest pierwsza choroba, z którą będziesz musiała się zmagać,
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 09:13   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Preet, polecane lecznice http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15780 :) .
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 09:35   

szczurkai napisał/a:
Preet, polecane lecznice http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15780 :) .


dziękuję , trochę lipa bo najbliżej to mam do Olsztyna i to 2h drogi a nie chce aż tak bardzo ich stresować bo podróż i weterynarz na razie spróbuje u mnie w mieście jak nie pomoże to trudno będę zmuszona jechać
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 30, 2018 11:57   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Preet napisał/a:
co masz na mysli piszac j. To nie jest pierwsza choroba, z którą będziesz musiała się zmagać
Że niestety szczury to chorowite zwierzątka i posiadanie dobrego, szczurzego weta jest niezbędne. Lepiej teraz poszukać, niż potem w panice jak zwierzak będzie wymagał pomocy na cito.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 02, 2018 15:09   

Kichanie może oznaczać przeziębienie lub jest następstwem Twojego palenia papierosów. Drapanie najprawdopodobniej spowodwane jest przez pasożyty zewnętrzne. Mam dla Ciebie 2 rady: po pierwsze: idź do weterynarza, a po drugie: nie pal przy szczurkach. Najlepiej idź na podwórko. Dobrze jest też przewietrzyć mieszkanie, by ogonki nie "dusiły" się w tym dymie 8)
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Czw Maj 03, 2018 23:50   

już wiem że mam nie palić i nie pale przy nich , właśnie u mnie jest problem bo jedną klinikę zlikwidowali , a w drugiej jest tak że weterynarze są na wyjeździe i trudno ich złapać , kichanie ustąpiło jak pisałam zdarza się raz max 2/3 razy ale tak muszę iść do weta i to jak najszybciej to wiem, muszę ich złapać , ale z tymi weterynarzami to śmieszne jest moim zdaniem powinien co najmniej jeden być w klinice dam znać jak coś dziękuję wszystkim za rady :)
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Pon Maj 07, 2018 00:16   

Ta klinkia u mnie w miescie to jakis zart dopiero w tym tygodniu co bedzie dopiero bede szla ze szczurkami do weta , boje sie ze poda zle leki dla moich maluchow, lub zle zdiagnozuje chorobe jak juz pisaliscie to na pewno przeziebienie i pasozyty ? Chce sie upewnic ze to jest konkretna choroba zeby nie dal zlych lekow , bo sie juz przejechalam na jednym wetcie z tej kliniki , jak juz pisalam moja szczurzyca kicha juz mniej bo zastosowalam inhalacje soda oczyszczona plus tymianek , pomaga jejbto juz 3 dzien robie jej inhalacje. I odziwo wychodzi na plus , lecz martwi mnie te drapanie , ta pierwsza jest taka.sama odkad ja wzielam tylko sie drapie i kicha tak to nic z zachowania sie nie zmienila , druga tez jest taka tylko ze nie drapie sie i nie kicha ale.jak pisaliscie wezme ja tez , jest to moje pierwsze stado i nie chce zeby chorowaly z mojej winy pomozecie ?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 07, 2018 15:33   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Preet, a czego oczekujesz? Przez net nie zdiagnozujemy szczurów. Możemy sugerować czytanie forum i znalezienie dobrego weta (w Twojej miejscowości lub pobliżu). Jest spora szansa, że wet - nawet jeśli nie będzie idealny - będzie miał możliwości diagnostyczne i wiedzę z dziedziny. My możemy doradzać, wskazywać możliwości, ale nikt przez net nie wyleczył jeszcze zwierząt.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Preet 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 38
Wysłany: Sob Maj 12, 2018 00:39   

Pyl napisał/a:
Preet, a czego oczekujesz? Przez net nie zdiagnozujemy szczurów. Możemy sugerować czytanie forum i znalezienie dobrego weta (w Twojej miejscowości lub pobliżu). Jest spora szansa, że wet - nawet jeśli nie będzie idealny - będzie miał możliwości diagnostyczne i wiedzę z dziedziny. My możemy doradzać, wskazywać możliwości, ale nikt przez net nie wyleczył jeszcze zwierząt.


wiem ale liczyłam na wasze porady bo macie pojęcie jak postępować w takich przypadkach , jak już pisałam jest to moje pierwsze stado i się uczę , czytałam tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?t=11998 że pasożyty widać w klatce lub obok , nie zauważyłam nic , podłoże zmieniam 2 razy w tygodniu i klatkę tez myję jak zmieniam żwirek , czy mycie domestosem klatki jest bezpieczne dla szczurka?, jedna się tylko drapie i raz koło ucha zauważyłam strupek który zszedł po kilku dniach , i raz też widziałam coś brązowego niby strup ale dziwne takie bo na drugi dzień jak sprawdzałam to tego nie było , może jakimś płynem jej umyć i problem ustąpi ?, bo zachowuje się normalnie , i strupków już nie ma , bo coś nie wierze że to by były jakieś pasożyty , druga ma się dobrze i na razie jest w innej klatce żeby się nie zaraziła, tak wiem jak miała kontakt z drugą to mogła się zarazić , lecz odkąd mam 2 szczurki to są w dwóch innych klatkach , ale czekam na wasze zdanie
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 12, 2018 09:53   

Lepiej myć klatkę lżejszymi środkami czystości. Ja myję CIF-em i bardzo dokładnie płuczę.

Drapanie i strupki to objawy pasożytów, przestań kombinować i po prostu przelecz obie szczurzyce pod tym kątem. Pasożyty nie muszą być widoczne. Nie ma magicznych "płynów leczniczych", chyba że liczyć ivermektynę, którą dostaje się u weterynarza, jest tania i dobra.

Jeśli Twoja szczurzyca przez ponad miesiąc drapie się, kicha i ma porfirynę, a Ty dopiero teraz organizujesz pójście do weterynarza, to to jest już skrajne zaniedbanie. Dobrze, że Ci nie zeszła na zapalenie płuc w międzyczasie.

Preet napisał/a:
coś nie wierze że to by były jakieś pasożyty

Pewnie, przecież masz największe doświadczenie w tym temacie :roll:
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 12, 2018 12:14   

Oj, Domestos to nie jest dobry pomysł. Klatkę najlepiej umyć płynem do mycia naczyń i sodą. Z którego miasta jesteś? Ja w Białymstoku polecam pana Adama Kołotko.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12