Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
WSZYSTKO O KASTRACJI (jaka śmiertelność, powikłania,opieka)
Autor Wiadomość
Selldine 
Przytułek Ratatuj



Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Warszawa/Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Śro Lis 20, 2013 22:15   

Byłyśmy dzisiaj, gdyż kołnierzyk okazał się za mały i język sięgał. Gorzej, że przy okazji zahaczała kołnierzem o szwy, więc kolejna wizyta w piątek i mamy większy kołnierzyk... Teraz to już siedzi obrażona w kącie klatki i nie chce wyjść.
A jeszcze nie wiem jakim cudem udało jej się wybrudzić całą nową ozdobę od środka, więc musiałam ją już sama przed chwilą zdjąć, umyć, i na nowo założyć (przy okazji zdążyła sobie pociągnąć za denerwujący ją sznureczek w brzuchu, całe szczęście chyba nic nie zrobiła sobie złego). To był dopiero pisk i lament, wyrywanie i uciekanie... Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę uczuć tych dobrych do mnie zostawi :(
Jak na razie jestem jedynie w stanie zauważyć minę typu "nienawidzę Cię, jak mogłaś mi to zrobić" i obrażona po całości zakopała się w szmatki i nie wychodzi.
 
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 18:56   

Od jakiego wieku można wykastrować szczura-samca?
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 23:33   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Sirius, zależy gdzie, ale od jakichś 200 gram ;) Warto pytać konkretnego weta, bo mogą mieć różne doświadczenia i różne kryteria.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Emi 
technik weterynarii



Dołączyła: 21 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 20:18   Kastracja
   Zwierzątka: Pies, koty, szczury, myszy


Jeśli temat już istnieje, przepraszam nie doszukałam się, a zależy mi na czasie.
Dzisiaj adoptowałam 4ego szczura. Jest to roczny samiec, double rex. Obecnie mam 3 samice, w dużej wolierze, w wieku samca. Chciałabym połączyć go z samicami, dlatego ma on jutro zabieg kastracji. Mimo że wiem że jest zdrowy itd. to bardzo się tym stresuję. Kupiłam już zapas fajek jak będę czekać na niego ;p
Proszę dodajcie mi otuchy i opowiedzcie mi wasze doświadczenia związane z kastracją ogoniastych. :shock:
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 20:38   

Scalone z istniejącym tematem. Emi, tutaj znajdziesz dużo informacji o kastracji, a z tego wątku dowiesz się więcej na temat pielęgnacji szczura po operacji.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Emi 
technik weterynarii



Dołączyła: 21 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 20:44   
   Zwierzątka: Pies, koty, szczury, myszy


dzięki! <3

A kastrował ktoś double rexa albo fuzza? Bo one maja chyba słabsze geny..
_________________
RATZ RULE 23
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Wrz 22, 2014 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 22:00   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Emi, to nie ma znaczenia, najważniejszy jest wet znający się na szczurach.
Głowa do góry, będzie dobrze :)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Emi 
technik weterynarii



Dołączyła: 21 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 22:13   
   Zwierzątka: Pies, koty, szczury, myszy


Dzięki :) okropnie się denerwuje. Czuje się jakbym wysyłała go na śmierć. . ;(
_________________
RATZ RULE 23
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 22:19   

Emi, kastracja samców to jeden z mniej poważnych zabiegów. Nie trzeba rozcinać powłok ciała, cięcie moszny jest przeważnie niewielkie i szybko się goi. Najważniejsze, żeby chłopak dobrze zniósł narkozę i tutaj zgodzę się z mmarcioszką, że kluczową rolę odgrywa weterynarz znający się na gryzoniach. Musi być dobrze :kciuki: :kciuki: :kciuki: .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Emi 
technik weterynarii



Dołączyła: 21 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 11:33   
   Zwierzątka: Pies, koty, szczury, myszy


Mały na stole operacyjnym. Trzymajcie kciuki.
P.weterynarz widac ze sie zna na szczurkach (bylam tam I raz, podobno jedna z najlepszych lecznic w Bdg), czule sie z nim obchodził ;) Ostatnio operował pod narkozą burunduka a przeciez jakie to małe jest :shock: Wierzę, że się uda.
_________________
RATZ RULE 23
 
     
Emi 
technik weterynarii



Dołączyła: 21 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 15:02   
   Zwierzątka: Pies, koty, szczury, myszy


Byłam po niego.jeszcze się nie obudził. Zabieg był o wpół dwunastej. Jak myślicie ile to jeszcze potrwa?
_________________
RATZ RULE 23
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 16:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Emi, jeśli zwierzę nie wybudza się samo stosuje się zastrzyki wybudzające. Nie powinno trwać to tak długo. Nie wiem jaką narkozę i w jakie dawce dostał Twój ogonek, ale do domu powinien być wydany wybudzony i samodzielnie utrzymujący temperaturę (a jeśli tak nie jest to powinnaś dostać szczegółowe instrukcje co dalej - jak kontrolować temperaturę i jak podgrzewać, żeby nie przegrzać).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Emi 
technik weterynarii



Dołączyła: 21 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 16:31   
   Zwierzątka: Pies, koty, szczury, myszy


Obudził się. Jadę po niego :)
_________________
RATZ RULE 23
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 16:32   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Emi, super.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
splinter 


Dołączyła: 30 Sie 2014
Posty: 50
  Wysłany: Wto Lis 25, 2014 10:15   

Cześć

Też muszę wykastrować swojego szczurka (samca) i wcale nie chcę tego robić...
niestety mój szczur jest wnętrem, jak się jakiś czas temu dowiedziałam. Jajeczko uwięzło mu w pachwinie. Jest już duży i nie liczę niestety na to, że samo zejdzie.

Zrobiłam już pielgrzymkę po weterynarzach i wszyscy chcą go ciąć.. ale nie ufam draniom ;) bo wszyscy myślą że zabieg będzie u nich. Tłumaczą swoją decyzję tym, że szczur na 99% dostanie w niedługim czasie nowotworu tego jądra, bo przy brzuchu jest jajku za ciepło i zdechnie... :shock:

Oczywiście nie chcę dopuścić do takiej historii, ale teraz Splinter czuje się świetnie, a jak wcale nie trzeba tego robić? Mi nie przeszkadza że ma jajo w pachwinie, jemu w tym momencie też nie.

Ale to jest tylko pierwszy problem bo czy drugi szczurek będzie Splintera po tej operacji tak samo lubił jak teraz? Czy jest konieczność wykonania zabiegu też u Biskupa (drugiego szczurka) .... bo i takie opinie od pewnego weta otrzymałam.

Za namową wybrałam już lecznicę i umówiłam na razie tylko Splintera na sterylizacje... jutro o 16... ale tak się strasznie waham, że szok...

w załączeniu link do albumu moich szczurków:

https://plus.google.com/photos/108969713805369343222/albums/6055310882411104721?authkey=CPnMuPiBl_P5vwE

Na pierwszym widać Splinterowe jajo sprzed 2 miesięcy... teraz jest tak samo tylko szczur trochę większy :)

Powiedzcie proszę co myślicie. Będę szalenie wdzięczna za opinie :) zrobię oczywiście, tak jak będzie trzeba.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13