Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
padaczka, niedokrwienie mózgu
Autor Wiadomość
Akemi 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 27
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 17:29   padaczka, niedokrwienie mózgu
   Zwierzątka: Akemi [*]


Witam , czy podawaliście ten lek Waszym ogonom? Biały Mike miał dziś rano dziwny atak, z relacji siostry (właścicielki) wyglądał on tak: miał drgawki, potem rzucał się po klatce i tak jakby zsunął się, spłynął ze schodków na niższe pięterko. Za chwilę był już normalny, biegał i miał apetyt. Atak trwał ok. 10- 15 sek. Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, przynajmniej u nas bo Mike jest znajdą, u nas od kwietnia. W każdym razie wet zdiagnozował to jako padaczkę albo problemy z niedokrwieniem mózgu. Zapisał cavinton, pół tabletki rano i pól wieczorem przez 2 miesiące.


Mieliście kiedyś podobne objawy u szczurów?

aaaha! on nie miał takich objawów jak problem z równowagą albo przekrzywianie się na jedną stronę
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 09:49   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


odkupuję temat.
Drodzy forumowicze,czy mieliście jakąś styczność z padaczką?
Wystąpił problem z Noelem.Nie został jeszcze zdiagnozowany przez weta bo dziś niedziela ale czytając Akemi dosłownie podpisuję się pod tym zachowaniem.
Noel miał taki atak do tej pory odkąd u mnie jest (2mc?) 2 razy z rozbieżnością w czasie mniej więcej miesiąca.Przy pierwszym ataku całkowicie puściły mu zwieracze i wypompował mi całą zawartość pęcherza na nogę.
Sprawa wygląda tak : Noel chodzi co raz szybciej po klatce,doskakuje do rogu,ma drgawki,rzuca się i tłucze ogonem.Widać,że sam nie wie co robi a po fakcie jest przerażony i nieświadomy co się w ogóle z nim działo.Wyjęłam go z klatki-uspokoił się,położyłam na sobie i wyczeprany spał ok.30minut wtulając się.W trakcie ataku dosłownie zapadł mu się pyszczek-cofnęły do oczodołów oczka,spłaszczył nosek(po ataku wszystko wraca do normy).Nie ma żadnej porfiryny.
Dodam,że Noel nie ma problemów z apetytem,koordynacją ruchową,wzrokiem.Testy takie jak wykonywała Pani dr.Kacprzak(powłóczenie nogami po stole,latarka w oczy,palec przesuwany czy wrażliwość wibrysów)zdał śpiewająco.
Miał ktoś z was może takie doświadczenia?
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 16:32   

hophop
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 17:59   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Wampiwor, dzięki ;)
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 20:05   

i hop jeszcze raz
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 22:20   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Ja miałam styczność, ale nie w przypadku szczura tylko psa.
Jedyne co mogłam robić to przeczekać atak a potem być obok futrzaka i go uspokajać, dać mu poczucie bezpieczeństwa i nie pozwalać się za dużo ruszać.
Takie też rady otrzymałam od weterynarza.
Ataki miał jak w zegarku co miesiąc, tylko o różnych porach dnia.
Może to nie wiele pomoże w sprawie szczurka ale to zawsze jakaś rada.
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 22:36   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Kasia_89, z psem z padaczką to i ja miałam styczność ale dostawał leki,które trzeba było podawać regularnie.Miały one na celu zmniejszenie częstotliwości ataków.Samo uspakajanie i przeczekiwanie to kiepski pomysł.To jest ciężka choroba a nie leczona może spowodować śmierć zwierzaka więc radziłabym poszukać innego weta.Mimo wszystko dziękuję za chęci ;)
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 22:39   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Ale wszystko zależy od typu i siły ataków jak i ich częstotliwości.
Funiek akurat był pod kontrolą weta i nie było konieczności podawania leków.
Psu daleko do szczurka :D
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Tygrys66 
Student med vet



Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 123
Skąd: Racibórz/Wrocław/Glossop UK
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 16:20   
   Zwierzątka: 4x<3 )~ , kota, ptaszniki, psa, chomika i myszoskocz


Tak tylko nieleczona padaczka w przypadku ataków innych niż nie wiem, drganie gałek ocznych czy 'zawieszenie' to trochę kiepski pomysł. Zawsze trzeba to mieć pod kontrolą bo może się pogorszyć.
Osobiście nie spotkałam się w swojej lecznicy z reakcją: tego nie trzeba leczyć bo ma słabe i rzadkie ataki i nic się nie stanie. Zawsze dajemy coś na usprawnienie przepływu impulsów nerwowych, odbudowę włókien nerw. i osłonek mielinowych itd. O_o

believe_86, wygląda to rzeczywiście na objawy epileptyczne, idź koniecznie do weta. A w przypadku ataków właśnie staraj się zapewnić szczurasowi bezpieczeństwo. Po ataku możesz spróbować podać coś słodkiego, owoc, gerberka, bo na atak mięśnie zużywają bardzo duże ilości glukozy, pozwoli mu to szybciej dojść do siebie. No i musi się wyspać. O reszcie musi zdecydować wet.
_________________
Moje ogony: Yerba-Łaciata, Elhana, Indira II, Tina
Ogony za TM: Indira I, Max, Klementyna, Kuba, Clem
Kotożbik: Nika
Chart Afgański: AFRA z Orszaku Hrabiny, CAHIR WASIM Czatyrdach
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 19:35   
   Zwierzątka: ogony


Szczurza padaczka na ratguide: http://ratguide.com/healt...al/seizures.php
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 19:47   

Przeczytałam temat i wychodzi na to, że nasza Qla ma padaczkę :( Biedny maluch. Wybierzemy się do weta w najbliższym czasie. Czy leki na padaczkę szczurek przyjmuje do końca życia?
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 11, 2011 19:52   
   Zwierzątka: ogony


LalaAla, poczytaj jeszcze ten ratguidowy link. Tam jest wszystko ;)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
dzieciak1988 


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Maj 19, 2011 18:50   
   Zwierzątka: szynszyla, pies, kot, rybki i trzy szczurzyce


A ja wam powiem, że moja Nala (kotka) ma padaczkę. Dostaje leki i aktualnie ma ataki raz na dwa tygodnie, ale chyba wiek ma tutaj dużo do powiedzenia (kończy 14 rok). Może to trochę nie na temat, ale przynajmniej wiem, że przy podawaniu leków ta choroba względnie nie przeszkadza. U gryzonia nigdy tego nie widziałam. Natomiast miałam świnkę, która z dnia na dzień zaczeła powłóczyć nogami i nie dało się jej niestety uratować. Mogła to być jakaś choroba neurologiczna, ale racvzej i ja i wet podejrzewaliśmy, żeza bardzo harcował po klatce i po prostu się przetrącił. Oby z moimi pannami do niczego takiego nie doszło;)
PS. Nala musi przyjmować leki na stałe. Dostaje syropek pipetą do pyska. Być może twoja szczura też tak będzie miała, albo jw. wymieniona tabletka. Jeszcze raz uspokajam z tym da się żyć. Tylko trzeba się przyzwyczaić do objawów.
_________________
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 00:52   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Poglądowo - ataki padaczkowe PoLucka (w wersji delikatnej). Dla niewtajemniczonych - atak to krótkie naprężenie ciałka, tu widoczne jako wyprostowanie i napięcie przednich łapek.
W wersji gorszej seria trwa kilka minut, naprężenia są znacznie silniejsze i faktycznie PoLucek jest bez kontaktu.

U nas ataki są bardzo częste - kilka, a nawet kilkanaście serii dziennie w zależności od działania leków.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 20:34   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


Zainteresowałam się tą sprawą, ponieważ kuzynka zasugerowała mi padaczkę jako powód dziwnych zachowań mojej szczury. Fuki dwukrotnie będąc u mnie (2 miesiące) miała taki jakby atak "paniki". Nagle zrywała się gwałtownie i uciekała przed siebie, nie patrząc zupełnie dokąd. Reagowała takim panicznym strachem na dosłownie każdy dźwięk (nawet przewracanie kartki w książce), po czymś takim chwile się uspokajała i było wszystko normalnie. Wiem, że w poprzednim domu też się tak zdarzało, ale zrzuciłam to na obecność kota, a u mnie nie ma innych zwierząt. Do tego ostatnio zauważyłam takie jakby... Spięcia? Wyglądało to jak u ludzi czasem chce się powstrzymać kaszel lub śmiech, takimi krótkimi drgnięciem, u niej dodatkowo z ledwo słyszalnym piskiem przy każdym drgnięciu, jestem prawie pewna, że czułam wtedy, przy takiej drgawce jakby jej brzuch zapadał się na moment do środka.
Czy to mogą być objawy padaczkowe?
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 11