Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:27
Antybiotyki?
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 21:23   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Zaburza wzrost Enroxil, ale w dużych dawkach, o Unidoxie takiej wiedzy nie mam, a jest stosowany u młodych szczurów więc wątpię.
Dostawała 1/4 tabletki bodaj 2 razy dziennie. U weta w Białymstoku.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 21:45   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
Zaburza wzrost Enroxil, ale w dużych dawkach, o Unidoxie takiej wiedzy nie mam, a jest stosowany u młodych szczurów więc wątpię.
Dostawała 1/4 tabletki bodaj 2 razy dziennie. U weta w Białymstoku.

ale ja to od lekarzy z PV słyszałam ;)
może się mylą :twisted:

wyraźnie o unidoxie, bo o tym leku była mowa na wizycie, nic mi się nie pomyliło ;)
któryś lekarz (z tym że nie pamiętam który - to było jakoś strasznie dawno, na samym początku chodzenia do PV) mnie właśnie uprzedzał, żebym unidoxu przypadkiem u młodych szczurów nie stosowała, bo zaburza wzrost.

Chyba warto jeszcze się upewnić - Pyl, zapytasz w PV przy okazji?
Ja na szczęście na razie nie muszę lecznicy odwiedzać, bo nic mi nie choruje.



Jezu... 1/4 tabletki 2x dziennie :shock: tyle to dorosłemu kotu się dziennie podaje (z tym, że raz na dobę po połówce, a u kociąt po 1/4 raz na dobę)... pozwolę sobie nie skomentować dalej :roll:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 23:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
nimka, właśnie skończyłam leczenie Targowicy Unidoxem - a to młody szczur leczony w Pulsvecie u dr Rzepki. Jak masz wątpliwości to przedzwoń i zapytaj. O enrofloxacynie informacje są zawarte np. w ulotce Enroxilu i są jawne podane przeciwwskazania. Dobrze by było zapytać konkretną osobę, która Ci przekazywała informację, co miała na myśli - trudno pytać każdego lekarza i szukać informacji jak wiatru w polu.

Mała Mi miała wtedy ok. pół roku, więc faza wzrostu była na ukończeniu, więc moim zdaniem trochę dyskutujemy poza tematem. Dawka była faktycznie ogromna, to nie podlega wątpliwości i to jest prawdopodobnym źródłem problemów z wątrobą Małej Mi i niepokoju Magdonald.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 09:38   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
Off-Topic:

Mała Mi miała wtedy ok. pół roku, więc faza wzrostu była na ukończeniu, więc moim zdaniem trochę dyskutujemy poza tematem. Dawka była faktycznie ogromna, to nie podlega wątpliwości i to jest prawdopodobnym źródłem problemów z wątrobą Małej Mi i niepokoju Magdonald.


Off-Topic:
no ale gdzie ja pisałam, że się oburzam że Małej Mi ktoś ze względu na młody wiek podawał Unidox? No gdzie? :P
Ja napisałam tylko, że wg mojej wiedzy (czyli info przekazane od któregoś lekarza z PV na wizycie) unidox zaburza wzrost i tyle wiem, nic nie pisałam na temat tego, że źle że podano unidox Małej Mi bo była wtedy młoda ;)


A w PV o ten unidox zapytam przy okazji, nie będę im teraz zawracać głowy bez powodu ;)
(wykluczyć można z lekarzy którzy mogli mi to powiedzieć dr Kubę i dr Anię, ale u całej reszty wtedy jednorazowo byłam i nie wiem który to lekarz mi te info przekazał ;) i nie wiem co miał na myśli - ale wiem, że przekazał to w takiej formie jaką zapamiętałam - że unidox+młode szczury=złe rozwiązanie, nie było o tym szczególnie długiego wykładu, a ja nie dopytywałam ;) z kolei enroxil podawałam (wg zaleceń) dość młodym szczurom - koło 3-4 miesięcy... ale była konieczność. Każdy antybiotyk przecież szkodzi :twisted: na coś się trzeba zdecydować w razie potrzeby)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 09:43   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
Na stronie o ludzkich lekach informują, że unidox może się odkładać w zębach i kościach, ale nie w jakiś szczególnie dużych ilościach.
http://www.doz.pl/leki/p2938-Unidox_Solutab
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12