Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Cesarskie ciecie i komplikacje porodowe.
Autor Wiadomość
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 17:42   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


Kinga, bedzie dobrze :przytul:
Kciukam.
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Kinga 


Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 21
Skąd: Jawor
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 21:01   
   Zwierzątka: Psa i dwa szczury


No to po cesarce. Było ich w macicy jeszcze 7 małych.
Szczurka jak narazie jest taka 'bezwładna' i giętka. Strasznie chodzi i jest bardzo chuda. Ale całe szczęscie, że żyje :)
_________________
Białaczka i Roman [*]
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 21:03   
   Zwierzątka: kot.


opiekuj się dobrze kluską ;)
uff
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 08:15   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Kinga, to miejmy nadzieję, że teraz będzie juz tylko lepiej i szczura wróci szczybko do zdrowia :)

Nie oszczędzaj na skamołykach, naleza się jej ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2007 08:22   
   Zwierzątka: ogony


Kinga, zapraszam do mojego tematu o rolce - sposób na uniemozliwienie szczurowi drapania szwów.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
ktl 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 5
  Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:46   

Piszę w tym temacie bo mam chyba identyczny problem :( dzisiaj zauważyłam, że moja ciężarna szczurka ma krawawienie z pochwy... poza tym wyciek poryfiny(?nie wiem czy dobrze napisałam, ale na pewno wiecie o co chodzi) z oczek :-( (( podejrzewam, że ma coś nie tak z ciążą - nie wiem dokładnie kiedy zaszła w ciąże, bo miesiąc temu oddałam ją na przechowanie koleżance, która ma samca i potem byłam na wakacjach. W każdym razie uważam, że poród powinien nastąpić lada dzień... Szczurka jest osowaiała, jednak jak myłam jej dzisiaj katkę i wyciągnęłam ją, to troche się ożywiła. Dzisiaj idę do weterynarza, czekam tylko na rodziców jak wrócą z pracy... Po prostu nie mam przy sobie pieniędzy a głupio mi iść do weta tak bez niczego, nawet nie wiem ile takie leczenie/cesarka(:() mogły by kosztować??
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:49   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


To ladnie sie kolezanka szczurcia zajela :roll:
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:52   
   Zwierzątka: ......


No nie da się ukryć, powinna się chyba dorzucić do kosztów teraz, zanim przyjdą rodzice możesz zadzwonić do lecznicy i podpytac o cenę wizyty i ewentualnego leczenia/cesarki. Chociaz orientacyjnie będziesz wiedzieć. A szczurka w jakim wieku?
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
ktl 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 13:00   

hmm z moich mglistych obliczeń wynika, że ma około 1 rok i 4 miesiące. a nie wiecie jak jest u was z kosztami? poszukam telefonu do lecznicy, ale nie wiem czy znajde bo mieszkam w małej miescinie i weterynarz jest tylko jeden...
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 13:19   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


ktl, to bardzo niedobry wiek na ciążę, mówiąc prosto jest już mocno za stara na ciążę, pierwszą ciąże, co także mogło być powodem komplikacji... Mam nadzieję, że weterynarz zna się na szczurach, a jeżeli nie, to może skontaktowac go telefonicznie z jakimś wetem, który się zna (nie pamiętam który weterynarz udzielał konsultacji tego typu, poratuje ktoś?).
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 13:21   
   Zwierzątka: ogony


ktl, w tym wieku może mieć poważne problemy z urodzeniem, zwłaszcza jesli wcześniej nie rodziła. Zespolenie łonowe nie jest już elastyczne.
Być może maluchy się zaklinowały i dlatego nie może urodzić. Jesli nie będzie operacji, może umrzeć.
Maluchy tak wydobyte, bez opieki matki, nie przeżyją (a matka po narkozie opiekować się nie będzie). Dlatego można od razu zrobić kastrację aborcyjną (usunięcie macicy i jajoowodów/jajników). W Warszawie to ok. 150 zł, ale z tego, co kojarzę, w Warszawie jest najdrożej.

Azi, z warszawskich wetów aktualnie nie urlopujących się na pewno doardzi Wojtyś i Lewandowska.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 09:19   
   Zwierzątka: Zoo


W takiej sytuacji nie ma co czekać, trzeba od razu pędzić do weta i dzwonić po rodziców, żeby ewentualnie potem podjechali do lecznicy zapłacić za zabieg. Tutaj liczy się każda godzina, mam nadzieję, że ktl zdążyła na czas.
Off-Topic:
A swoją drogą ceny macie w W-wie koszmarne
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
ktl 


Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 12:29   

Byłam z nią u weta i dał jej 3 zastrzyki: oxytocyne i jakies przeciwgoraczkowe/przeciwzapalne. Wczoraj urodziła martwe szczurki :( To strasznie jak ona się męczy.:( Teraz wiem, jak głupio postąpiłam pozwalając ją dopuścić :( Kupiłam jej vibowit junior i dałam niecałą torebeczkę do poidełka ale nie chce jeść ani pić :( eh dzięki za odpowiedzi i mam nadzieje ze ktos zastanawiajacy sie nad powiekszeniem szczurzej rodzinki trafi na ten wątek i nauczy sie czegos na moim błędzie;/
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 12:35   
   Zwierzątka: ......


ktl napisał/a:
To strasznie jak ona się męczy.
będzie pod opieką weterynarza mam nadzieję nadal?
ktl napisał/a:
Teraz wiem, jak głupio postąpiłam pozwalając ją dopuścić
no nie da się ukryć, ale teraz najważniejsze jest żeby doszła do siebie jak najszybciej.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 13:41   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Jak nie chce jesc ani pic moze kupi jej nutri drink.Moj Sasza bardzo lubi czekoladowy :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11