Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bactrim w tabletkach??
Autor Wiadomość
lumidi 



Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:03   Bactrim w tabletkach??

Witam. Mój szczur od dłuższego czasu mocno kicha (często). Poza tym wszystko jest ok. Czytałam na innym forum dla szczurów, że można podawać na takie dolegliwości Bactrim. Jednak ja nie mam takiego w płynie, a tabletkach (bo sama niedawno zażywałam) i nie wiem jak to dawkować. Poradzi ktoś??
To jest cytat z tamtego forum odnośnie Bactrimu w płynie: "Dawka na szczura to 1 kropla dla wagi około 30 deko / 2 krople dla wagi około 50-60 deko przez conajmniej 7 dni w tygodniu, 2 razy dziennie (zalecane co 12 godzin). Tak więc stosujemy 2 razy dziennie 1 kropla lub 2 razy dziennie 2 krople w odstępie 12 godzin ".

Napisałabym pewnie tam, ale nie mam tam konta, a tu mam od dłuższego czasu, mimo że się nie udzielam :wink:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:07   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


lumidi, mimo faktu, że pewnie każdemu właścicielowi zwierząt, a zwłaszcza szczurów, bo są chorowite, zdarzała się samowolka w ich leczeniu (nie jestem bez winy, kilka razy po prostu ratowałam szczurowi życie, czasem konsultowałam się z lekarzem telefonicznie), to najwłaściwsza byłaby wizyta u weterynarza. Zwłaszcza, że mieszkasz w mieście, gdzie dostęp do kilku specjalistów jest.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


lumidi napisał/a:
Mój szczur od dłuższego czasu mocno kicha (często). Poza tym wszystko jest ok. Czytałam na innym forum dla szczurów, że można podawać na takie dolegliwości Bactrim.
Witaj "czynnie" na forum ;)

Na temat Bactrimu się nie wypowiem, ale jak mantrę powtórzę jak w większości tematów - może warto iść do weta, aby zwierzaka najpierw zdiagnozować? Kichanie może mieć wiele przyczyn (od kataru, chorych płuc przez chore serce do alergii, a pewnie i tak wszystkich tu nie ujęłam). Jak wet oceni stan zwierzaka to i dawkowanie leków poda. Umieszczenie na forum dawkowania na służyć raczej weryfikacji czy dobrze zanotowaliśmy / zrozumieliśmy notatki weta, lub sytuacjom awaryjnym (choroba szczura w święta na końcu świata) a nie samodzielnemu leczeniu.

/Edit
O! AD mnie uprzedziła ;)
 
     
lumidi 



Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:23   

Ehh, nie wiem jak to powiedzieć, żeby nikogo nie urazić.. Szczurek jest ze mną od niedawna, a i ja się przeprowadziłam do nowego miejsca (też we Wrocku, ale zmieniłam osiedle, a co za tym idzie weta). Byłam z nim u weterynarza, którego poleciła mi koleżanka. I okazało się, że facet był pod wpływem alkoholu.. Nie wiedział nawet jak złapać ogonka, ale ogólnie to stwierdził, że jest zdrowy i że to na pewno nie jest kobitka, a facet. Hmm, trochę dziwne, bo wydaje mi się, że to ona :shock: Od początku tak myślałam, a teraz to już zgłupiałam.. :|

Tak więc mój nowy weterynarz okazał się pijaczkiem. Nie mam zaufania do nich, bo poprzedni też był do niczego (baaardzo drogie wizyty, a po drugie to przez niego zdechła moja świnka morska :cry: ).

A co do tego kichania, to szczur nie ma alergii, bo próbowałam już wszystkiego z sianem i trocinami itp, skończyło się na tym, że miał już tylko ręczniczki w klatce i nadal się pogarszało. A zauważyłam, że kicha głównie nad ranem (po nocy).
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:33   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


lumidi, tu masz listę polecanych przez forum specjalistów: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1272

Myślę, że warto do któregoś się z nich przejść niż zacząć samemu podawać leki.
Jeśli lekarz - pijak był w którejś z tych przychodni, warto powiedzieć innym na przyszłość.


Kichać też może z powodu suchego powietrza lub perfum/ proszku do prania / innych detergentów których używasz do prania czy mycia.
_________________
Moje ogony
Ostatnio zmieniony przez Cegriiz Czw Kwi 04, 2013 15:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:33   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


lumidi, a byłaś u dr Piaseckiego?

Tu masz dawkowanie, w zależności o ilości substancji czynnych:
http://ratguide.com/meds/...oprim_sulfa.php
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
lumidi 



Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:42   

Rzeczywiście, widzę, że nie tak daleko ode mnie jest jeden z poleconych wetów. A jak się okazało, na liście "niepoleconych" jest weterynarz, przez którego zdechła moja świnka :!:

A co zrobić żeby dodać jakoś weta do listy "niepoleconych"?? Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś umieścił na tej liście "Lecznicę dla zwierząt" z ul. Krynickiej 62 we Wrocławiu. Ten pan był pod wpływem alkoholu i kompletnie nie zna się na szczurach.

P.S. Już napisałam do marhef (ona założyła temat o wetach) z prośbą o edytowanie postu :wink:
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:51   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


lumidi napisał/a:
prośbą o edytowanie postu :wink:

To do ModTeamu się zgłasza.
Tutaj lista: http://forum.szczury.biz/groupcp.php?g=9
Najlepiej do tych co mają dużo postów, to szybciej dodadzą ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:59   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


lumidi, założenie wygląda tak, że osoba z danego miasta zakłada wątek w nim opisuje swoje doświadczenia z daną lecznicą.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
lumidi 



Dołączyła: 10 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 16:10   

Dziękuję wszystkim za pomoc :) Wybiorę się do nowego weterynarza w takim razie (jednego z poleconych) i dam potem znać jak się ma mój szczuras :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11