Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sumamed Forte ( antybiotyk )
Autor Wiadomość
Kaola 



Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 112
Skąd: Warszawa/ Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 22:53   Sumamed Forte ( antybiotyk )

Dostałam wczoraj od mojej Pani wet. właśnie ten antybiotyk. Słyszał ktoś kiedyś o podawaniu go szczurom?
Lek jest w postaci proszku, trzeba go rozdrobnić w wodą. Przechowywać max 5 dni. Dlatego podzieliłam proszek na 4 części tak żebym mogła rozrabiać tylko część i ją przechowywać w postaci zawiesiny, resztę zostawiając nierozpuszczoną.
Do niego kupiłam Bactilac i podaję 2 razy dziennie po 1/4 kapsułki na główkę pół godziny po antybiotyku ( z jogurtem ) jak zalecił wet.
Z góry dziękuję o odpowiedzi
_________________
Po prostu Ola :)
Ostatnio zmieniony przez Kaola Wto Lut 12, 2013 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:07   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kaola, stosowałam Sumamed Forte, przeżyły ;)
Tylko tę część co jej nie rozrobiłaś z wodą trzymaj w szczelnym zamknięciu - mi po pewnym czasie złapało wilgoć z powietrza i to mimo dość dobrego zamknięcia.

Kaola napisał/a:
Przechowywać max 5 dni
To zależy od wielkości opakowania - przynajmniej dla Sumemedu Forte dla większych opakowań czas przechowywania jest dłuższy ;) Więc każdorazowo warto to sprawdzać.
 
     
Kaola 



Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 112
Skąd: Warszawa/ Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:18   

mam sumamed 20 ml więc 5 dni :)
Proszek jest cały czas w tym opakowaniu w którym miał być. Nie wiem co zrobić żeby nie złapał wilgoci....
_________________
Po prostu Ola :)
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:20   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Rozumiem, że kupiłaś całe opakowanie w aptece? 200mg/5ml op.20ml??
Dostałaś dawkowanie od weta??

Nasz wet przy tym stężeniu kazał dawać 0,25ml x1 dziennie przez 5dni. Bo to antybiotyk o wydłużonym działaniu (działa przez kolejne 7dni).
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
Kaola 



Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 112
Skąd: Warszawa/ Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:22   

Mi każe dawkować 0.225 ( 9 kresek insulinówki ) 2 razy dziennie. Mam go dawać do puki nie przyjdę na nast badanie czyli 10 dni. Myślicie, że to za dużo? Wet powiedziała, że możliwe, że nawet miesiąc będą brały antybiotyki

I tak, kupiłam właśnie takie opakowanie. Coś zrobiłam źle?
Wet powiedziała, że to ma być ponoć w jakiejś saszetce ale jak otworzyłam opakowanie to okazało się, że całość jest w tej buteleczce i trochę zgłupiałam.
_________________
Po prostu Ola :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:25   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kaola napisał/a:
Proszek jest cały czas w tym opakowaniu w którym miał być. Nie wiem co zrobić żeby nie złapał wilgoci....
Pewnie nic więcej. Chodziło mi o to, żeby nie przechowywać proszku np. w papierku leżącym na stole.

My też dość krótko dawałyśmy, ale nie pamiętam ile.

/Edit
Ogoniasta, a miałaś Sumamed czy Sumamed Forte? Bo to może jednak robić różnicę w zakresie czasu stosowania.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:28   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Kaola, a u którego weta byłaś? Ja bym podawała tak, jak zalecił wet i tyle ;) 10dni, to nie jest jakoś długo, a dawka 0, 225ml wydaje się być ok.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Kaola 



Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 112
Skąd: Warszawa/ Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:30   

Byłam w Ogonku u pani Denuszek. Bardziej pytam pod kątek tego rozrobienia. Czy może zrobiłam zbyt stężony...
_________________
Po prostu Ola :)
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:35   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Kaola, powinno być ok, nie martw się tak, bo zwariujesz :)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Kaola 



Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 112
Skąd: Warszawa/ Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:37   

Jestem teraz jak Matka Polka, dostaje świra.
_________________
Po prostu Ola :)
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:38   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Pyl napisał/a:

/Edit
Ogoniasta, a miałaś Sumamed czy Sumamed Forte? Bo to może jednak robić różnicę w zakresie czasu stosowania.


Pyl, forte..czyli tak jak napisałam 200mg/5ml.
Sumamed ma 100mg/5ml.


Kaola, jak rozdzielałaś na 4 części??
Jeżeli dobrze rozsypałaś i dodałaś odpowiednio wody, to powinno być ok ;)
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:41   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Kaola, będzie dobrze! W razie czego pytaj weta i nas na forum.
Zostaw resztę Sumamedu w opakowaniu, żeby nic się z nim nie działo, jak pisze Pyl i podawaj w takich dawkach, jak zalecił wet ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Kaola 



Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 112
Skąd: Warszawa/ Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:43   

Zgięłam kartkę na pół, wsypałam proszek w rowek, rozpłaszczyłam go tak żeby powstał taki jakby prostokącik, podzieliłam na pół i potem jeszcze na pół za pomocą nożyka. Wyglądały w miarę równo. Jedną część wsypałam do buteleczki po beta glukanie a resztę do opakowania. Potem wlałam 3 ml wody ( 12 na 4 ) i wymieszałam.
_________________
Po prostu Ola :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ogoniasta, no właśnie, wiemy na pewno, że Forte ma przedłużone działanie. A Kaola pisze o "normalnym" Sumamedzie, więc nie widzę przeciwwskazań przed podawaniem zgodnie z wytycznymi weta dłużej ;) A! Boryna! Masz na myśli, że Kaola też podaje Forte? Kaola, jeśli tak jest to może zmień w tytule wątku.

Kaola, i nie przejmuj się - wet sprawdzony, lek sprawdzony, przepis też niezbyt trudny - będzie dobrze ;)
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 12, 2013 23:47   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Kaola, czyli dobrze podzieliłaś i rozcieńczyłaś, jeśli masz ten zwykły Sumamed ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Wto Lut 12, 2013 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11