Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Lip 14, 2007 21:59
Dobry pomysł na podawanie niesmacznych lekarstw ogonkom!
Autor Wiadomość
myszka145 



Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Sob Lip 14, 2007 21:53   Dobry pomysł na podawanie niesmacznych lekarstw ogonkom!
   Zwierzątka: szczurki :3>~


Hej,...
tak sobie właśńie szukam i szukam tematów o sposobach jakie macie na swoje pupile jeśli chodzi o podawanie leków i nic nie mogę wyszukać :( .
Ja mam właśńie taki problem bo podanie Scanomune graniczy z cudem...:(
...z żółtkiem i masłem nie z sokiem marchwiowo brzoskwiniowym nie, z budyniem nie z dżemem truskawkowym nie....jesooooo no już nie wiem :(
Poprostu nie chcą i już , zapierają się i nie mlaskaja nawet języczkami tak,że wszystko im spływa po futerku.......
Aaaaaaaaa pomocy ...:(
_________________
Mysza145 :3>~
4 ciurki :Pikulka czyli Piket oraz Plusik i Minusik :) i... Reksio :)oraz Tutka['] ; Frania['] :( Pyśka ['] :( ; Balbinka ['] ;o(...
Ostatnio zmieniony przez Pią Sie 10, 2007 17:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 21:57   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


myszka145, scanomune śmierdzi i nie każdego szczurka łatwo na nie namówić. Beta glukan jest lepiej przyswajalny, jeśli chodzi o smak.

Moje pomysły:
kulki z miąższu chleba
gerbery owocowe
mleko zagęszczone
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 22:03   
   Zwierzątka: pies


A nutella? Słyszałam, że to dobry pomysł :D
_________________
już ni ma...
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 22:05   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Kana napisał/a:
A nutella?

Ja nutellę traktuję jako absolutną ostateczność. ;)

Uznajcie mnie za panikarę, ale wolę unikać produktów czekoladopochodnych.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 22:09   

Moje sposoby to
1. jogurty jak najbardziej owocowe i pachnace
2. konfitury (sa slodkie).

Wazne jednak w tych sposobach jest, aby po dokladnym wymieszaniu leku z "nosnikiem" nalozyc jeszcze troche "czystego" nosnika (po prostu zmniejsza to prawdopodobienstwo wykrycia zlego zapachu).

Dodatkowo ja podaje w klatce, zeby sie szczuras nie stresowal/interesowal-czyms-innym za bardzo - jesli jest to mozliwe to np. na lyzeczce pozostalym daje do oblizania cos smacznego bez leku lub w wystarczajaco duzej misce przygotowuje tyle porcji ile jest szczurow (jedna z lekiem) i pilnuje zeby sobie nawzajem nie wyjadaly. :mrgreen:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
myszka145 



Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Sob Lip 14, 2007 22:32   
   Zwierzątka: szczurki :3>~


No więc Balbina zajadała się właśńie scanomune z ptasim mleczkiem ( śmietankowe Wedla, ale tylko pianka bez czaekolady) - udało się z Balbinka :) ,
Pysia polizała i poszła - nawet odwraca łepek, a Pikulka nawet nie podejdzie.
Pika natomiast cwaniara jedna uwielbia Almette z ziołami - zatem zlizała "wabik" :) a reszta na łyżeczce została, no szok...chyba zamienię ten lek na beta:)
...ale sie porobiło


A tak nawiasem mówiąc to czy to normalne,że szczurek obgryza ząbek czosnku???
Balbina właśńie porwała jeden i zajada go ze smakiem w kąciku :) ...
_________________
Mysza145 :3>~
4 ciurki :Pikulka czyli Piket oraz Plusik i Minusik :) i... Reksio :)oraz Tutka['] ; Frania['] :( Pyśka ['] :( ; Balbinka ['] ;o(...
Ostatnio zmieniony przez myszka145 Pon Lip 16, 2007 00:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 00:10   

Ja podaje w jogurtach czy gerberkach.
Częściej to pierwsze.

A czekolade daje moim dziewczyną i co zyją i mają sie dobrze :mrgreen:
Ale jesli już podaje jest to najczęściej kokosowa albo biała, chyba ze coś mi skubną własnie z wedla :wink:


Jagna, czosnek jest podobno b.dobry na posozyty podskórne. Jak moim gotuje mięsko to wrzucam 2-3 pokrojone ząbki ^^ więcej nie bo bym zaśmierdła :P
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 10:16   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


L. napisał/a:
A czekolade daje moim dziewczyną i co zyją i mają sie dobrze :mrgreen:


Wiesz, ja czekoladę (znaczy nutellę) podaję dopiero z wyjątkowo paskudnym lekiem, tak to nawet nie częstuję. Czekolada wg mnie jest zbyt szkodliwa i tucząca.

Scano śmierdzi okrutnie i ja podaję je z jogurtem owocowym, gerberem lub ewentualnie z kaszką.

Kiedy podawałam biseptol Lutrowi, to chętnie zajadał go z serkiem homogenizowanym lub z dżemem.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 13:57   
   Zwierzątka: kotka Puma


Kilka pomysłów zebranych z fancy rats zaadaptowanych do naszych warunków, najczęściej wymieniane są wyróżnione, często wymieniany był jogurt, dżem i gerberki, ale to już wiemy.

Lek umieścić na łyżeczce, dodać okruszki herbatnika, ciasta lub biszkoptu, zgnieść drugą łyżeczką aż utworzy się plastyczna masa, zrobić z niej kuleczkę i podać szczurkowi.

Zrobić kulkę z chleba i leku, zanurzyć w sypkim kakao (słodkim).

Stopić kawałeczek czekolady, dodać lek, całość zamrozić.

Masło orzechowe, marcepan, kiwi, rozgnieciony banan, owsianka (w proszku dla dzieci np. brzoskwiniowa), lody (roztopione), sos jabłkowy, czekoladowe mleko sojowe, pudding ryżowy, rozgnieciony ziemniak, woda z cukrem, sojowe modyfikowane mleko w proszku dla dzieci, masło z cukrem, custard - słodki sos z mleka i jajek z dodatkiem mąki, serek topiony, deser sojowy, pudding czekoladowy dla dzieci, tuńczyk, paluszki krabowe.

Dwa czekoladowe dropsy dla gryzoni rozgnieść na łyżce nad parą, dodać lek, zamieszać czubkiem noża, zawinąć w folię do ostygnięcia, po ostygnięciu zrobić kuleczkę.

Ciasteczko typu „markiza” – pokroić ciastko na mniejsze kawałki, zdjąć górę, wgnieść lek w nadzienie, założyć górę z powrotem.

Zrobić galaretkę w foremce do kostek lodu, w każdej porcja leku.

Kukurydza świeża, z puszki lub winogrono z sałatki owocowej z puszki – wycisnąć środek, napełnić lekiem, włożyć środek z powrotem, nie przekręcać ;)

Rozgnieciony ziemniak z serem i masłem.


Powodzenia!
Ostatnio zmieniony przez falka Pon Sty 28, 2008 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 14:11   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


falka świetne to :mrgreen: i napewno się przyda :mrgreen: nie tylko mi :wink: Dzięki. Dziś wypróbuje jakiś sposób jak będe podawać scano.
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
myszka145 



Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Nie Lip 15, 2007 14:28   
   Zwierzątka: szczurki :3>~


No, a ja dziś zakupiłam słodkie mleko w tubce i działa :) ...
tylko,że Pyśka nie ma apetytu wcale :( ...
_________________
Mysza145 :3>~
4 ciurki :Pikulka czyli Piket oraz Plusik i Minusik :) i... Reksio :)oraz Tutka['] ; Frania['] :( Pyśka ['] :( ; Balbinka ['] ;o(...
 
 
     
xxx 


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Sty 23, 2008 21:31   

moje ciurki dostawaly bardzoooo dlugo antybiotyk(w sumie to jedna z nich nadal dostaje)
po czasie bardziej zdrowe opcje juz nie przechodzily....wole dac w czyms niezdrowym niz na sile....oto moje sposoby

1.maslo+cukier puder lub glukoza,mieszam to na jednolita mase....na lyzeczce klade dzialki pokruszonych tabletek....pacam w to maslem nabranym na koncowke noza i wsio mieszam znow na jednolita mase.....
2.kinder bueno(krem)....tak samo jak powyzej tylko zamiast masla kremik.....jak grymasily to dodawalam smietane ze sposobu 3
3.biore troszke smietany i troszke cukru pudru na chochelke od nabierania sosow,wkladam to do cieplej wody(bo smietana z lodowki)mieszam az jakby smietana rozluzni konsystencje(wtedy jest ciepla)....dodaje do kinder buenowej packi lub mieszam lek z sama smietana....
4. syropek echinasal....mieszalam proszki z syropkiem ale to rzadko przechodzilo;)dzis jeden to tylko zje
5. kremik z ciastek hit(kokosowy)....uwielbialy ten kokosowy zapach
6. rozne miksy,syropek z kinder bueno.....itp
 
     
pin3ska 



Dołączyła: 28 Maj 2008
Posty: 63
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 09:22   
   Zwierzątka: szczurki


Ja podaje tylko rozmieszane z woda i leje strzykawka do pyszczków :-P Na 6 szczurów obecnie 3 niezbyt chcą pić Scanomune , ale jak sie główkę unieruchomi to mlaskaja języczkami i wypiją. Dwa pija chetnie - wystarczy strzykawkę podstawić i zaczynaja pić. No a jeden to po prostu je uwielbia. Jak zobaczy strzykawkę to zaraz się do niej tak przyssie, az ją obiema łapkai łapie i musze uważac zeby mi strzykawki nie pogryzł - tak mu smakuje :shock: Jak widzi, że daję innemu szczurkowi, to włazi na kanapę, pakuje mi sie na kolana i zaczyna odpychać innego szczura, zeby tylko sie dostac do strzykawki :lol: No mówie wam, po prostu komedia :lol:

A czasem mieszam z mlekiem dla niemowląt i jedzą, ale wolę dawac strzykawką, zeby kazdy dostał swoją dawkę...
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 23:30   

Z podawaniem do pyszczka "na siłę" trzeba bardzo uważać i wymaga to niesamowitego wyczucia, bo można spowodować zachłyśnięcie szczura i tym samym doprowadzić do zapalenia płuc (tzw. zachłystowe zapalenie płuc).
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
szoomcia 
Przeprowadzka...


Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 00:18   
   Zwierzątka: pies Jasper i Czerwony _/\_/\_/\_/\_o-<


Scanomune wymieszane z danio do miseczki,..... bijatyka o dostęp, ale każdy zje właściwą dla siebie porcję, najpierw silniejsze, później te co niżej w hierarchii;) Zawsze jest pod dostatkiem, jeżeli ze scano.

A wiecie, że biją się nawet o kapsułki po scano? Moje paskudy to uwielbiają chyba;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.53 sekundy. Zapytań do SQL: 13