Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:27
Antybiotyki?
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 14, 2011 13:55   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


pizmol, tylko moi chłopcy dostawali 2 razy dziennie - więc się zgadza, że 0,7 na 700 gramów szczura na dobę dostałam.
W Ogonku nieczęsto raczej w ogóle podają Oxywet, z tego co kojarzę, chociaż jestem pewna, że wiedzą, jakie jest dawkowanie dla szczura.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 14, 2011 14:26   

ok, czyli możliwe jest, że są różne wersje oxyvetu z różnymi stężeniami? 0,05 wydało mi się podejrzane jak spojrzałam ile tego musiałoby być w strzykawce - pół kreseczki raptem. Może napiszę w takim razie do Ogonka zanim będę rozmawiać w Oazie. Po prostu wpadłam w panikę jak szczur zaczął mi chudnąć a inny lekarz uznał, że dostał końską dawkę leku.
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Śro Wrz 28, 2011 18:12   

nie znalazłam informacji :(
jakie antybiotyki dla 5 tyg szczurów na katar? póki co są na witaminach ale jak się nie poprawi to w piątek idziemy do weta, jakaś rada zawsze się przyda.
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
Ostatnio zmieniony przez Niamey Śro Wrz 28, 2011 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 13:58   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Tak informacyjnie, bo planuję też napisać o tym w dedykowanym wątku o nebulizacji.

Przy podawaniu antybiotyków z wykorzystaniem nebulizatora teoretycznie nie potrzeba podawać probiotyków (bo lek nie działa na układ pokarmowy, tylko miejscowo na układ oddechowy). Ale w praktyce zaobserwowałam zdecydowane rozluźnienie stolca u obu nebulizowanych stad (w trzecim, które nie było leczone problemów nie było). Jak mniemam w praktyce ogony wylizując sobie futerko po nebulizacji pochłaniają jednak pewną ilość leków dopyszcznie i stąd kłopoty. Podanie Lakcidu zdecydowanie poprawiło sytuację.

Wniosek - warto przy podawaniu antybiotyków w postaci nebulizacji podawać zapobiegawczo probiotyki.
I to nie jak problem już wystąpi, tylko od początku podawania antybiotyków - można będzie uniknąć biegunki, która dodatkowo osłabia organizm.
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 14:47   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


Pamiętajcie, że ten lek (Enrobioflox) musi być przechowywany w lodówce , bo traci swoje właściwości oraz nie może być rozcieńczany solą fiz , ponieważ się zważa
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez smeg Sob Mar 24, 2012 02:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
nimris 



Dołączyła: 10 Lip 2010
Posty: 22
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 18:20   

Wręcz przeciwnie, wyraźnie jest napisane na buteleczce "chronić przed mrozem" i zalecane jest rozcieńczanie z solą fizjologiczną, bo zmniejsza się ryzyko powstawania martwic po iniekcjach. Jest to zdanie potwierdzone przez weterynarza i z tego co pamiętam, była nawet dyskusja na ten temat na forum.
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 18:24   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


nikt nie mowi o mrozie , tylko o chlodzie , moj wet mi to bardzo zaznaczal , a jak nie wierzysz iz sie zwarzy w kontakcie z sola fizjologiczna i ze nie nalezy jej rozcienczac to sprawdz sama nabierajac do strzykawki i dodajac soli fizjologicznej
rozciencza sie ale inne antybiotyki lecz nie ten , chcialam tylko zwrocic uwage by lek byl zdatny do uzycia w odpowiednim przechowywaniu , chyba zbyt osobiscie to odebralas nimris,nie mialam zamiaru cie w zaden sposob urazic
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez Kluska Nie Mar 04, 2012 19:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
nimris 



Dołączyła: 10 Lip 2010
Posty: 22
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 18:56   

Nie odebrałam tego zbyt osobiście, nikt nikogo nie chce urazić, po prostu chciałabym wyjaśnić sytuację, ponieważ nie zgadzam się z Twoim zdaniem :)
Sama rozcieńczałam z solą fizjologiczną i robiłam zastrzyki 6 moim potworom, specjalnie jeszcze dzwoniłam do weterynarza, żeby się upewnić, że tak można. Wszystko było jak najbardziej w porządku, nic się nie zważyło.
Buteleczki z tym lekiem nie są przechowywane w lodówce w lecznicach, ale na wszelki wypadek jeszcze to sprawdzę i wypytam.
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 19:42   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


no coz u mnie jest inaczej , moze mialam enro o innym stezeniu , postepowalam wg zalecen weta i nadal tak robie , na wlasne oczy widzialm jak lek sie warzy w polaczeniu z sola fiz . najwazniejsze ze lek jest w porzadku :)

Staraj się pisać poprawnie. Kluska
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez Kluska Nie Mar 04, 2012 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nimris 



Dołączyła: 10 Lip 2010
Posty: 22
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 20:19   

Jest Enrobioflox 5%, i 10%, jest jeszcze Enroxil 5%, 10%, w tabletkach i wiele innych leków zawierających enrofloksacynę.
Zapytam co najmniej 2 wetów o wszelkie rodzaje leków z enro, jak powinno się przechowywać, podawać i dam znać jakie są ich opinie na ten temat ;)
 
     
lilith 



Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 275
Skąd: krakow
Wysłany: Nie Mar 04, 2012 20:28   
   Zwierzątka: szczury myszy koty


super , mnie sie tez to przyda , ja mam Enrobioflox 5%, wszytskie dane o lekach sa bardzo cenne
_________________
miłość mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
     
nimris 



Dołączyła: 10 Lip 2010
Posty: 22
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 23:00   

Nie wolno przechowywać w lodówce, bo wytrącają się kryształki i można rozcieńczać z solą fizjologiczną (nie mylić z glukozą). Pytałam 3 wetów, wszyscy mieli takie samo zdanie na ten temat...
Poświęcę trochę leku i zrobię zdjęcia :wink:
 
     
kasia83 
terefere



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 459
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 23:03   
   Zwierzątka: Melon i Mango:)


Mój Mango dostał Enrobioflox 10% w dawce 0,05 do pyszczka, bez zleceń trzymania w lodówce.
_________________
Męża, psy, szczury, mandarynki, smak gorzkiego piwa, skoki do wisły KOCHAM!!:)
 
 
     
nimris 



Dołączyła: 10 Lip 2010
Posty: 22
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 00:05   

Proponuję może, żeby dyskusję przenieść do innego wątku, gdzie inni użytkownicy wypowiedzieliby się na temat swoich doświadczeń z zaleceniami wetów co do enro? Bo przyznam szczerze, że bardzo mnie to zaintrygowało, a niezbyt dobrze zaśmiecać wątek "oddam".
kasia83 dziękuję, wszelkie informacje są bardzo przydatne :)
W razie wątpliwości: Enrobioflox 10% podaje się tylko doustnie, 5% tylko iniekcyjnie
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 00:17   

lilith, co do przechowywania to zależy czy jest on w oryginalnej butelce, czy strzykawce ;) w butelce trzeba tylko chronić przed światłem, ale nie trzeba w lodówce. z resztą, jeśli się na bieżąco stosuje taki w strzykawce to też się nie spotkałam żeby trzeba było w lodówce trzymać - ja nigdy nie trzymałam i działał. osobiście też rozcieńczałam solą fizjologiczną i nawet jeśli zrobiły się kłaczki, czy się rozwarstwił to wystarczy wymieszać/lekko wstrząsnąć, a rozcieńczenie zapobiega w dużym stopniu martwicom. rozcieńczać należy tuż przed podaniem.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Sob Mar 24, 2012 02:14 ]
Przeniosłam posty z tematu "Enrobioflox - oddam"
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez smeg Sob Mar 24, 2012 02:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.35 sekundy. Zapytań do SQL: 18