Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZATRUCIA. Pierwsza pomoc przy zatruciu chemikaliami.
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 26, 2008 22:17   

Farba może zawierać ołów, więc uważaj na ewentualne zmiany zachowania (agresywność, dezorientacja, poddenerwowanie). Objawy mogą pojawić się z opóźnieniem.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 10:32   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


amen, dzięki za porady. Szczepan czuje się ok, dostaje małymi dawkami ten swój węgiel, mleko, jogurty i wapno. Poza tym narazie wszystko ok, żadnych zmian w zachowaniu itp.Dzięki za pomoc!!!! :kciuki:

[ Komentarz dodany przez: wuwuna: Wto Gru 02, 2008 16:49 ]
Poprawiłam zamienioną literkę
_________________
"Idąc cmentarną aleją szukam ciebie, mój przyjacielu ......" [*] D.
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Wto Gru 02, 2008 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 10:57   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scalone z "Zatrucie?", "Zatrucie (d. granatowa krew)", "bardzo pilne! szczur przegryzł tubkę z farbą olejną".
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Ęngel 



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 14:27   Zatrucie ?

Przed wczoraj podałam moim szczurkom pałeczki kukurydziane. Dostawały je już wcześniej w nie wielkich ilościach niestety tym razem najwidoczniej jednemu zaszkodziły. Szczurek nie chcę wychodzić z klatki. Cały czas leży. Nie chcę nic jeść. Sprawdzałam tyłek i nie ma objawów biegunki. Zastanawiam się czy to na pewno jest zatrucie. Czy mogę pomóc mu w jakiś "domowy sposób" czy nie odbędzie się bez wizyty u weterynarza? Czy to może być coś poważnego ?
_________________
[*] [*] [*]
http://forum.szczury.biz/...ghlight=#498871
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 14:34   

Ęngel, a jaki jest jego brzuszek? normalny? czy mocno wzdęty?

są w tym momencie u Ciebie upały? możliwe, że to reakcja na taką pogode.
moje też leżą plackiem na półkach i śpią. poza tym zero aktywności.
dopiero ok 20 kiedy jest chłodniej ożywają i wariują do rana :wink:
_________________

 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 02, 2009 14:38   

chyba za bardzo panikujesz...
są upały, duchota i skwar, szczurasy ogólnie wyglądają jak flaczki. może jest mu najzwyczajniej w świecie gorąco? skoro tak naprawdę nie ma żadnych typowych objawów jednoznacznie wskazujących na zatrucie...
 
     
Ęngel 



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 83
Wysłany: Czw Lip 02, 2009 14:43   

Wczoraj brzuszek był bardziej wzdęty teraz gdy sprawdzam wydaje mi się normalny.
To na pewno nie jest nic związanego z pogodą, ponieważ w nocy gdzieś koło godziny 1 nad ranem też był mało aktywny.

(Wiem, że panikuje)
_________________
[*] [*] [*]
http://forum.szczury.biz/...ghlight=#498871
Ostatnio zmieniony przez Ęngel Czw Lip 02, 2009 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 02, 2009 14:45   

Ęngel, to poczytaj może ten temat -> http://forum.szczury.biz/...?t=912&start=60
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2011 19:45   Zatrucie pokarmowe
   Zwierzątka: ogony


Tamara ukradła mi krem i obie się nim raczyły. Jak znam Morelkowe upodobania, ona zjadła dużo, Tamara malutko.
I Morelka ma dziś biegunkę. Nie ma nastroszonej sierści, je, nie ma bolesnego brzuszka, jest aktywna. Daję jej węgiel, ale czy coś jeszcze można dać szczurkowi? Najchętniej "domowego". I bezpiecznego dla szczurka.
Tamara nie chce węgla jeść, ale nie wygląda, jak by coś z nią było nie tak.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 19:53   

Nie mam za bardzo czasu na czytanie całego tematu. Czy ktoś przechodził zatrucie lekiem sterydowym? Dziewczyny strąciły i rozgryzły opakowanie Nasivinu (sterydowe krople do nosa, 0,5mg/ml oksymetazoliny chlorowodorku). Na pewno się tego najadły, bo trzy z czterech miały takie same objawy (nagłe osłaabnięcie, "wciąganie" boczków do środka ciała). Ava po znalezieniu była mokra, prawdopodobnie wlazła cała w rozlane krople, jest w gorszej kondycji niż pozostałe, przelewa się przez ręce. Nasza lecznica była zamknięta, więc pojechałam do innej i podano dziewczynom (wszystkim zapobiegawczo) podskórnie płyny, zgodnie z zaleceniem naszej wetki. Dostają nutridrinki, Ava jest dogrzewana. Najbliższa możliwa wizyta u naszego weta to jutro o 12. Czy mogę coś jeszcze zrobić, żeby pomóc Avie? Nie chce niczego jeść, niezbyt chętnie popija też ten nutri, o odwodnienie się nie martwię, bo płyny dostała. Nie lubię bezczynnie czekać, więc zastanawiałam sie, czy ktoś może przechodził coś podobnego? Chcę bardzo uratować mojego diabła tasmańskiego, to aż dziwne, jak nadpobudliwy szczur prawie w ogóle się nie rusza :( .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 10:00   
   Zwierzątka: ;(


Możesz spróbować też z podaniem trochę jakiegos gerberka, sinlac. I możesz jej dawać np. z palca czy coś takiego. Bo tak często tez jedzą chętniej.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 10:05   

Aneczka1-13, chodziło mi raczej o rzeczy, które pomogą przy zatruciu, ale już zdążyłam tutaj doczytać, że mleko i jego przetwory pomagają, to jednak nie miało już znaczenia, bo Ava nie chciała nic później już jeść i pić. Dostała na siłę zawiesinę z węgla aktywnego, ale i tak odeszła za TM. Pozostałe dziewczyny jadą za chwilę znów do weterynarza.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 16:33   
   Zwierzątka: ogony


Z informacji o chlorowodorku oksymetazoliny:
Cytat:
W razie połknięcia należy zastosować standardowe metody usuwania niewchłoniętego pokarmu. Brak specyficznego antidotum dla oksymetazoliny. U dzieci oksymetazolina może powodować głęboką depresję centralnego układu nerwowego, należy wówczas skontaktować się z ośrodkiem zatruć i zastosować leczenie wspomagające

Tłumacząc na język bardziej prosty: można stosować np. wymioty (u ludzi), podawać neutralizujące mleko, podawać wiążące toksyny węgiel, czy krzemionkę lub glinę u szczurów, ale dopóki nie ma objawów. Jeśli są już objawy - to nic nie da i można próbować tylko metod farmakologicznych (sądzę, że Twoje Devona wetki to właśnie próbowały zrobić). Brak jest konkretnej odtrutki dla tej substancji (czyli leku, który na pewno mógłby leczyć).
Opisywane w Twoim wątku objawy wskazują na wielkie problemy z układem nerwowym - to by się zgadzało z opisem substancji, głęboka depresja centralnego układu nerwowego.

Przykro mi, ale wychodzi na to, że zrobiłyście z wetkami wszystko, co było w ludzkiej mocy. Przykro mi z powodu Avy, ale naprawdę nic nie mogłyście więcej dla niej zrobić. Sam organizm musiał sobie poradzić z trucizną - organizm Avy nie dał rady, organizmy reszty dziewczynek poradziły sobie. Może Ava zjadła tego najwięcej.....

Niestety, takie wypadki w przypadku wszędobylskich szczurów są nieuniknione. Sama mam takie problemy (Ahira - wlezie wszędzie i ukradnie wszystko, a potem zanosi "zdobycz" do koleżanek). Za każdym razem boję się, aby im to nie zaszkodziło. Bo to diabli wiedzą... Za każdym razem stresuję się, kiedy słyszę chrupanie poza klatką. Niestety, mam wszędobylskiego szczura - i muszę ją nadzorować. Na razie kończyło się biegunkami u Morelki (którym dawał radę węgiel), ale kto wie, co Ahirze do pustej główki strzeli?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 19:56   pomocy! szczur zjadł ludzki antybiotyk!
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


W tygodniu miałam okrutne zapalenie zębów...dostałam antybiotyk DALACIN C . Nie wiem jak Kevin to zrobił, ale wszedł wysoko i zakosił listek...naruszyły opakowanie i dwie kapsułki są lekko naruszone...mogę podejrzewać, ze cos im się połknęło...nie wiem co robić...

Możliwe skutki uboczne: Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, zapalenie przełyku i błony śluzowej jamy ustnej, rzadko rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego. Rzadko obserwowano reakcje nadwrażliwości (świąd, wysypka skórna, pokrzywka); bardzo rzadko obrzęki, gorączka polekowa, rumień wielopostaciowy, zespół Lyella, sporadycznie reakcje anafilaktyczne o ciężkim przebiegu. Rzadko mogą wystąpić zaburzenia hematologiczne, zaburzenia przewodzenia nerwowo-mięśniowego, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz we krwi, sporadycznie z przemijającym zapaleniem wątroby z żółtaczką cholestatyczną.
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 20:09   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Substancja czynna w tym antybiotyku to klindamycyna, należy ona to tzw. linkozamidów.
W moich magicznych notatkach z diagnostyki napisane jest iż stosuje się go przy mykoplazmozie, toksoplazmozie i paru innych pierwotniakach.
Nic mu nie powinno być.
Ten lek też podaje się zwierzakom ;)
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12