Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oxyvet - płuca, drogi oddechowe.
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 23:43   Oxyvet - płuca, drogi oddechowe.
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


http://www.biowet.pl/pl/produkty/oxyvet.htm

I teraz moje pytanie - ktoś dawał?
Jakieś uwagi?

O dawkowanie dowiem się jeszcze jutro, bo mi umknęło...
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 12:58   
   Zwierzątka: ogony


Ja.
To tetracyklina, Heni chyba pomagało (razem z Baytrilem).
Dostawąła 0,2 ml dwa razy dziennie (na 550 g).
Płyn trzeba trzymać w zamknięciu, utlenia się pod wpływem światła.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 08:21   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


Jedna z moich szczurek zmarła niedawno na ropne zap.płuc (wiemy po sekcji). Mam jeszcze jej siostrę, która ma takie same objawy jak ona, więc podejrzewamy, że schorzenie jest takie samo. Ropne zap płuc jest bardzo poważnym zakażeniem i wetka stwierdziła, że dostanie bardzo silny lek. Podajemy raz dziennie enroxil i raz dziennie oxyvet czyli oksytetracyklinę.
I teraz moje pytanie- czy ktoś podawał oxyvet w zastrzykach? jeśli tak, to w jakich? bo prawdę powiedziawszy mnie trochę zdziwiło, że to są zastrzyki podskórne-i na ratguidze i na stronie leku jest podawanie doustne albo domięśniowe...
http://www.biowet.pl/index.php/produkt,oxyvet,11
http://ratguide.com/meds/...etracycline.php
skróty z ratguide: PO- per oral (doustnie); IM- intramuscular (domięśniowo).

pierwszy zastrzyk dostały w gabinecie i był podskórnie, poza tym wetka nic mi nie powiedziała, że ma być domięśniowo. Jeśli ktoś mówi mi zastrzyk, to docelowo rozumiem, że podskórny, bo takie są najczęstsze, a jeśli nie, to fajnie by było, gdyby jednak wet mnie informował. dr Lewandowska też kiedyś przepisywała nam oxyvet i podawaliśmy go doustnie, nawet sama mówiła, że nie w zastrzykach. to ja już sama nie wiem. oczywiście zadzwonię do lecznicy i się zapytam, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym lekiem.

nikt też nie powiedział mi, że strzykawki trzeba trzymać w ciemności, bo się zepsuje (na szczęście sobie sprawdziłam)...naprawdę coś mnie kiedyś strzeli z tymi wetami.

i jeszcze jedno- oxyvet też był polecany jako lek odpowiedni dla szczurów poniżej 3mc życia. a na ratguide piszą, że zaburza rozwój szkieletu i nie stosować u zwierząt w ciąży. nie wiem, czy to oznacza, że nie stosować też u młodych?
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 08:29   
   Zwierzątka: Szczury


Nisia napisał/a:
Płyn trzeba trzymać w zamknięciu, utlenia się pod wpływem światła.


I najlepiej w lodówce.

Gaja dostawała na problemy z drogami oddechowymi i ładnie pomogło. 0,4-0,5ml raz na dobę lub dwa razy na dobę po połowie dawki. Dzięki formie zastrzyku omijamy układ pokarmowy i zmniejszamy obciążenie dla szczurzego organizmu.
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 08:30   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


ale zastrzyk podskórnie czy domięśniowo?
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 08:33   
   Zwierzątka: Szczury


Jeśli żółty oleisty płyn, to podskórnie. Może trochę wypłynąć po podaniu, ale się nie przejmuj.
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 08:36   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


nausicaa, podskórnie. Ale uważaj, bo ma tendencje do robienia martwic - miejsce po zastrzyku dobrze rozmasuj - jest niestety na tyle gęsty.

Ja go zawsze trzymam w szufladzie pod gazetami (takiej, której za często nie otwieram), bez lodówki bardzo ładnie daje radę.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 08:39   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


tak, żółte i oleiste. właśnie wczoraj mi wypłynęło, myślałam, że może źle zastrzyk zrobiłam, bo szczur jest panikarz straszny, ale na pewno wbiłam się porządnie. dobrze wiedzieć.
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
trzy_ptaki 


Dołączyła: 10 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 20:57   

Moja panna od tygodnia dostaje zastrzyki z Oxyvetu - gruchała jak gołąbek, poprzedni antybiotyk nie pomógł (Sumamed) i przeniosło się na płuca. Jest widoczna poprawa po Oxyvecie i mamy go kontynuować jeszcze tydzień, potem kontrola i RTG. Mam pytanie dot. skutków ubocznych w postaci zgrubień pod skórą - czy ktoś z Was ma takie doświadczenia z tym lekiem?
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 21:31   
   Zwierzątka: królinka i szczury


trzy_ptaki napisał/a:
Mam pytanie dot. skutków ubocznych w postaci zgrubień pod skórą - czy ktoś z Was ma takie doświadczenia z tym lekiem?

Masz na myśli martwice po zastrzykach? Są one dość częste, jeśli podamy lek w niewłaściwy sposób.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
trzy_ptaki 


Dołączyła: 10 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 23:29   

nie wygląda to jak martwica, którą kilka razy miałam okazję widzieć u swoich szczurów, z zewnątrz nie ma strupków, kolor skóry nie jest zmieniony, wygląda to zupełnie normalnie. Dopiero jak się dotyka skóra od spodu jest nieco twardsza, taka jakby zgrubiała w okolicy, gdzie dostawała zastrzyki
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 16, 2016 03:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


trzy_ptaki, takie zgrubienia - nie martwice, ale po prostu zgrubienia - robią się u niektórych szczurów po Oxyvecia i to normalne. Po paru dniach przechodzą, a czasem z rzadka przeradzają się w martwice. To zależy od szczura i tego jak zrobi się zastrzyk - są jednostki, które każdy zastrzyk "odchorowują" a są takie, które nie.
Oxyvet pod tym względem jest paskudny, bo powstają albo typowe martwice albo takie zgrubienia - rzadko nie ma żadnych odczynów. Ale za to działa, więc trzeba martwice i zgrubienia przeczekać / pokochać ;) Można też starać się rozmasować miejsce po zastrzyku, ale gwarancji sukcesu nie ma.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11