Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Iwermektyna: Biomectin, Ivomectrim -leczenie
Autor Wiadomość
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 08:06   

Wiecie może czy kuracje purylem trzeba powtórzyć, od lekarza dostałam informacje tylko o jedno razowym zabiegu. Nie jestem pewna czy szczury na 100% są czyste bo te robaki są malutkie, próbuje przeglądać szczury ale zbytnio się nie dają, na tyłkach nie ma nic ale co do karku to z grubsza nic nie widziałam.

Zastanawiam się też co zrobić ze szczurkiem który będzie u mnie za dwa dni, w razie jak by tam coś jeszcze żyło musiała bym go też jakoś zabezpieczyć, czy wystarczy nałożyć mu na grzbiet trochę purylu?

[ Dodano: Czw Lis 25, 2010 14:25 ]
Nie za bardzo wiem co dalej robić :( Mija tydzień więc czy mogę iść ze szczurami do weta na zastrzyki z Biomectinu albo podobnego leku? nie za bardzo wiem na ile skuteczny był poprzedni lek, szczury dalej się drapią.
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 14:49   

paullla17, nie bardzo wiem, jak Ci doradzić, bo ekspertem nie jestem, ale ogólnie wydaje mi się, że kurację powinno się powtórzyć po jakimś czasie. Nie wiem, czy po tygodniu... Mi kiedyś wetka mówiła, że mam powtórzyć kurację po 2 tygodniach (razem z wyczyszczeniem klatki dokładnie).
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 15:15   

paullla17, po pierwsze pularyl ;) a po drugie czy to jedyny preparat jaki dostały zwierzaki? kąpiele w pularylu powinny być jedynie dodatkiem do kuracji iwermektyną, którą przeprowadza się podając 3 dawki leku w odstępach 10-14 dni między każdym podaniem.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 16:21   

no niestety o robakach dowiedziałam się w poczekalni u weta jak je dopiero zauważyłam ;/ a podejrzewałam po strupach więc sama nie dowiedziałam się wczesnej o lekach.

Wet dał mi tylko to i powiedział o jednorazowym użyciu... :roll:
A więc pójdę tam znowu z nazwani Biomectin i Ivomectrim (dawka 1ml na kg, 05 na 500g i 0,25 na 300, zważę wcześniej szczury) i poproszę o zastrzyki (ze zmianą strzykawki na każdego), powtórzyć kuracje 3 razy w odstępie 10 dni.

Nie wiem jaki lekarz będzie w klinice i jaka będzie jego wiedza więc czy o czymś oprócz tego muszę jeszcze wiedzieć? :?

[ Dodano: Czw Lis 25, 2010 17:38 ]
Dodam jeszcze że postaram się wszystko odkurzyć poprać i pomyć podłogi oraz pryskam pularylem po dywanach i różnych miejscach. Klatkę myje ze zmianą trocin co 3 dni a takie główne porządki co 7 dni, szmatki w domku co 1-2 dni.

[ Dodano: Czw Lis 25, 2010 19:21 ]
Ludzie doradźcie mi martwią mnie strupki Maksia :( chcę iść jak najszybciej do weta wiec muszę wiedzieć dokładnie co i jak.
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 22:46   

paullla17 napisał/a:
Biomectin i Ivomectrim (dawka 1ml na kg, 05 na 500g i 0,25 na 300, zważę wcześniej szczury)
nie, nie nie! dawka to 0,2-0,4 mg na kg! ale najlepiej jest brać 0,1 mg/kg iwermektyny (tutaj też uwaga!!! bo różne preparaty mogą mieć różne jej stężenie)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 23:17   

Zastosowałam już dwa nakropienia (na duże robaki), miałam zamiar wykonać jeszcze jedno ale zauważalnym że krew u jednego ze szczurów to prawdopodobnie świerzb (na uszach) i nie zauważalnym aby jakoś się wyczyściły od czasu rozpoczęcia leczenia. Czy mogę przedłużyć leczenie o jeszcze np 2 nakropienia i czy świerzb z uszu da się pokonać metodą na skórną?
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Maj 23, 2012 07:26   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Jaki jest minimalny wiek, żeby szczurowi podać ivermektyne? Czy to jest raczej zależne od wagi?
Moje maluchy są z 21 kwietnia, ale są bardzo malutkie.
Cała rodzinka ma wszoły i dodatkowo tatuś miał (tzn ma, jest w trakcie leczenia) świerzba drążącego. U maluszków zaczęły sie pojawiać strupki, więc coś musze im zaaplikować.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 23, 2012 16:28   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Ninek, raczej jest to zależne od wagi; takim maleństwom lepiej po prostu podać na kark :)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Maj 23, 2012 17:37   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


susurrement, zawsze podaje na kark. Może i jest to mniej skuteczne, ale też mniej stresujące i najłatwiejsze.
Maluszki to okruszki, ale nie mam jak ich dokładnie zważyć i to jest główny problem. Myśle, że mogą mieć ledwo 60g.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 23, 2012 17:49   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Ninek, to tak mniej niż kropelkę. możesz nakroplić sobie na palec i tym palcem dotknąć skóry malucha.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:06   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Maluszki po pierwszej dawce przestały sie drapać, więc w końcu nie gubią nadmiernie futerka :)

Ile dawek i w jakim odstępie powinnam podać, jeśli stwierdzone miały wszoły, a ojciec miał świerzb? (samiec trzymany w tym samym pomieszczeniu, w chwili spłodzenia młodych miał już świerzb, ale ani u matki, ani u młodych go nie stwierdzono).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:07   
   Zwierzątka: brak


Standardowo daje się 3 dawki co 7 dni ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:11   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Przy świerzbie dawałam co 10, przy wszołach czytałam o 7, mój wet mówił o 14 i już zgłupiałam.
Dzięki ;)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 10:20   

iwermektynę podaje się w odstępie 10-14 dni, krótszy okres mija się z celem, bo to kwestia cyklu rozwojowego pasożytów z jaj. oczywiście w 3 dawkach
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 10:49   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


W moim mieście wczoraj aż jeden wet miał ivermektynę...
Dał mi ją rozrobioną z glukozą, żeby było łatwiej podać. Niestety nie dał sobie wytłumaczyć, że z czystą sobie poradzę bo zawsze tak zakrapiam. Jedyny z lekiem na stanie więc niestety nie bardzo mogłam wydziwiać bo i tak nie chciał mi jej wydać. Zgodził się dopiero po tekście, że szczury były u weta we Wrocławiu, że zeskrobiny miały, itp, ale lek mi się w podróży wylał.

Mam 1% ivermektynę rozrobioną z glukozą 1:1 i teraz nie wiem ile mam jej podać. Wszystkie szczury są w przedziale 230-360 gramów
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 11