Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ArthroFos - na stawy
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 09:44   ArthroFos - na stawy
   Zwierzątka: ogony


Tomiś od jakiegoś czasu choruje na zwyrodnienie kręgosłupa. Jak to ze zwyrodnieniem bywa, postępuje i aktualnie jest w dość zaawansowanym stanie. Mały chodzi, ale przejście po pokoju sprawiało mu dyskomfort, bo potrafił stanąć nagle i zgrzytać ząbkami.
Po dłuższych konsultacjach z dr Kacprzak wybrałyśmy suplement diety z glukozaminą i siarczanem chondroityny. Skutek po podawaniu przez kilka dni raptem - mały chętniej chodzi, nie boli go po chodzeniu w poziomie, wczoraj u weterynarza sam wskoczył do koszyka, a wieczorem zeskoczył mi z łóżka - i dopiero wtedy zazgrzytał (to chyba na razie było za dużo).

Czemu akurat ArthroFos (dla psów!), a nie inne podobne preparaty?
- zawiera zarówno glukozaminę, jak i siarczan chondroityny, a szczurek podobno powinien przyjmować obie substancje na raz
- zawiera te substancje w prawie równej ilości (300 mg siarczanu glukozaminy, 250 mg siarczanu chondroityny); dla szczura powinny być równe ilości obu substancji, więc jest prawie idealnie
- zawiera wit. C, co podobno wspomaga wchłanianie tych substancji, a dodatkowo uczestniczy w syntezie kolagenu. Ilość tej witaminy jest mniejsza (w stosunku do ilości glukozaminy i chondroityny) niż w podobnych preparatach u ludzi, co też jest dobre. Preparat zawiera 25 mg wit. C (na tabletkę oczywiście).
- dodatkowe substancje to magnez, miedź i mangan
- nie zawiera żadnych dziwnych dodatków, skomplikowanej chemii i substancji konserwujących
- jest w postaci tabletek prasowanych (łatwych do rozkruszenia), nie tabletek powlekanych, czy kapsułek (jak mają preparaty dla ludzi)
- dodatkową zaletą jest to, że pachnie zachęcająco dla zwierząt, więc wystarczy minimalna ilość np. jogurtu (aby tylko wymieszać proszek), żeby szczurek zjadł bez mrugnięcia okiem.

Dawkowanie:
Szczur półkilowy powinien przyjmować 50 mg glukozaminy i 50 mg chondroityny raz dziennie. Tak więc Tomiś dostaje 1/6 tabletki.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 17, 2010 14:58   

Dr Kacprzak twierdzi, ze równie dobry jest ArthroFlex. Na zwyrodnienia dodaje do tego też olejek z wiesiołka i wit. B complex.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 19:33   
   Zwierzątka: ogony


Ale Tomisiowi nie polecała. Zresztą, Arhtroflex ma choćby złą proporcję glukozaminy do chondroityny (600 mg do 240 mg).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Bezsenna 



Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 22:38   
   Zwierzątka: Szczurasy: Stefan; Psiak Ori


Odświeżam temat.

Może ktoś zorientowany podpowie mi, czy naszym ogoniastym można podawać ArthroFos Forte?

Różnice w składzie w stosunku do ArthroFos:

L-Karnityna
Wit.E
Wapń z muszli ostryg
Cynk
Jod
Selen

Adnotacja pod składem: suszone drożdże piwne, muszle ostryg, witaminy, aminokwasy, mikro i makroelementy, wyciąg z ziół Harpagophytum procumbens.

To ostatnie wykazuje, zgodnie z deklaracją na etykiecie, działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.


Od ponad pół roku podaję Stefanowi ArthroFos "zwykły", ale marnuje mi się 0,5 kg Forte (który w dodatku jest już sproszkowany :) ) więc mnie kusi :wink: .
_________________
Za Tęczą: Fibi (10.2010-12.07.2012), Okruszek (01.2011-20.08.2012) :( , Lara (09.2010-23.08.2012); Zuzu (01.2012-12.08.2013); Bąbel, (02.2012-12.2013)


-----------------------------------------------

...jeszcze chce mi się wędrować, lecz już czasem bolą nogi...
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 20:50   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


A ja mam pytanie jak to jest z dawkowaniem dla szczurów wit. B complex?
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 23, 2013 21:37   
   Zwierzątka: ogony


Jeśli dobrze pamiętam ok. 1/8 tabletki, raz dziennie.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 20:21   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Chciałabym zapytać, gdzie mogę nabyć Arthrofos? Znalazłam go jedynie na stronie krakvetu ale to opakowanie zawierające 90 tabletek :/ Czy można dostać preparat na sztuki w którejś lecznicy?
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
ramydada 


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 52
Skąd: Łódź/Olsztyn
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 18:01   
   Zwierzątka: 20 mniejszych i większych łapek


Preparat jest dostępny w wielu lecznicach, nie spotkałam się jednak, żeby był sprzedawany na sztuki (zwykle przeznaczony jest dla psów, do długotrwałego stosowania, więc sprzedaż na sztuki byłaby bez sensu ;-) ). Są za to opakowania mniejsze- chyba po 30 albo 60 sztuk (nie dam sobie ręki uciąć).
_________________
06.01.2012-25.09.2012 Vito; 06.01.2012-11.11.2012 Jim

Fanes i Jaśmin ze mną :-)
 
     
ol. 


Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 92
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 18:37   

Mikanek, nie zaszkodzi popytać, w niektórych mają, niekoniecznie arthrofos - takie samo działanie mają caniviton, arthfoflex (ten ostatni dostałam ostatnio na próbę w pulsvecie, ale dosyć drogi jest). Gdybyś nie znalazła, a zależałoby Ci typowo na artrofosie to odezwij się, mam całe pudełko, którego pewnie i tak nie wykorzystam, chętnie trochę odsprzedam.
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 18:45   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


mikanek, w Pulsvecie sprzedajemy arthrofos na tabletki a arthroflex na ml :)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 19:32   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


:woow: dziękuję za cynk, tabletki zakupię w pulsvecie
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
figoifagot 


Dołączyła: 10 Paź 2011
Posty: 15
Skąd: Radomsko
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 13:27   
   Zwierzątka: 2 piesy + 5 ogonów


Mam pytanie, jeżeli chodzi o Arthroflex - jaka jest dzienna dawka na kg masy szczurzego ciałka?
_________________
Z nami: Dyrektor, Siwy, Ciapaty
W sercu: Tytus, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
 
     
Anka. 



Dołączyła: 28 Sty 2008
Posty: 377
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 19:18   
   Zwierzątka: 5 szczurząt, 2 królice, chomik, 2 sucze, ptaszniczka


U szczurów stosowałam ArthroHA Dolfosu, 1 tabletka na 10kg m.c. Lepiej chodziły po tym.
Starsza suka ostatnio przestała jednak reagować na ten suplement, zmieniłam więc na: http://www.zooplus.pl/sho...y_luposan/62602 Cenowo wychodzi tylko nieco drożej, ale jak dla mnie lepszy skład , no i zapaszek sprawia,że i młodsza suka się dopomina i zjada je chętnie. A jest mega wybredna i pluje tabletkami.
_________________

[*]Avonka(01.03-8.01.05), Parszywek ,Czwóreczka Szczurosław (06-27.06.08) Fąfel (VII 06-13.10.08) Sekret (I 07-15.10.08 ) Czesio (07-07.05.09)
Meritum (23.08.07 - 14.06.09) Białas (01.07-25.07.09) Fatum (23.08.07-22.08.09) Aspekt (I 08-2 XI 09) [*] Korunia (31 I 2005 - 7 XII 2009) Baggins, Kessar ,
Absurd SzpicelekPożogar, Występek Pohybelek Konsensus ,Wigorek, Hammerth, Moddelek, Temek, Myś Pyś, Karolek Dawidek['] Huragan i Hiś AR, Skoczek, Hektor, Napi,Luzak, Bębenek, Bartuś, Halik AR
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12