Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Śro Sty 31, 2007 22:30
Jakie środki przeciwbólowe?
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 17:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja dawałam kiedyś szczurom metacam w zastrzykach - przezroczysty i chyba żółty, ale za kolor głowy nie dam.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 00:31   
   Zwierzątka: Szczurki


Ibuprom lub apap w płynie dla dzieci można podać i nic szczurkowi nie będzie? Zastanawiam się w jakiej proporcji, miśka waży 220 gramików i ma jakieś osiem miesięcy. Straciła ząbek, domyślam się, że bardzo boli :( chciałabym jej ulżyć.
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 09:42   

Asica21, w tym temacie są dawki, poszukaj. :)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 12:11   
   Zwierzątka: ogony


Asica21, Panadol w syropie dla dzieci, 0,2 ml ;) (dawałam 0,4-0,5 ml na półkilogramowego szczura, więc 0,2 ml dla Twojego powinno być ok).
Acha, i jak do pyszczka trafi trochę mniej, to się nie przejmuj ;)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 04, 2010 14:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Czy to prawda, że ibuprofen jest dla szczurów toksyczny?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 18:34   
   Zwierzątka: ogony


Tego nie powiedziałam, ja używałam Panadolu.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 20:31   
   Zwierzątka: Szczurki


Nisia, dzięki,. Nie zdecydowałam się jednak podać miśce panadolu ani innych leków przeciwbólowych, :( domyślam się, że musi ją boleć ale przestała się puszyć i pod wieczór wychodzi na chwilkę z norki żeby pojeść papki jakie dla niej robię więc myślę, że nie jest już tak źle. Oby górne ząbki szybko jej odrosły, nie wiecie w jakim tempie rosną szczurkowe ząbki? przeczytałam kiedyś, że około 1 cm miesięcznie dlatego bez przerwy coś gryzą, przecinają.....przepraszam pytanie nie do tego tematu....
Co do leków PB po prostu bałam się jej podać cokolwiek, dałam jej spokój i pilnowałam żeby dziewuchy się do niej za bardzo nie zbliżały bo przy jakiejkolwiek próbie wtargnięcia do jej norki miśka zaczynała piszczeć al tak bardziej zapobiegawczo bo nikt krzywdy jej nie robił. Dla ludzi leki PB to nic zdrowego co dopiero dla tak małych stworzonek ale myślę, że jak już naprawdę musiałabym się kiedyś zdecydować na podanie takiego leku to byłby to panadol właśnie dla dzieci, z tego co wiadomo powszechnie jest najłagodniejszy.
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 23:48   
   Zwierzątka: ogony


Asica21, niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe (apap, ibuprom, panadol...) zaburzają krzepnięcie krwi i spowalniają gojenie ran - dlatego nie warto ich podawać przy ranach, jeśli naprawdę nie potrzeba.
Do tego szczurki na lekach przeciwbólowych mają osłabione poczucie bólu i mogą "chojraczyć" urażając chorą okolicę.
Dlatego z lekami przeciwbólowymi nalezy się zastanowić. Pięć razy pomyśleć, zanim raz się poda.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 19:49   
   Zwierzątka: Szczurki


Z misionką jest coraz kepiej, powoli skubie twarde jedzonko :) dobrze, że niczego jej nie podałam.
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 08:58   
   Zwierzątka: szczurze damy


Czy zwierzak kogoś z was doświadczył skutków ubocznych Metacam'u?
(Pytam bo planuję uzupełnić apteczkę i szukam czegoś bezpiecznego)
Czy jest w regularnej sprzedaży aptek lek przeciwbólowy bezpieczny (oczywiście przy odpowiednim dawkowaniu) dla szczurów?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 00:55   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Karena, podawałam sporo i długotrwale dopyszcznie (psiego, czyli tego bardziej stężonego) i nic niepokojącego nie zaobserwowałam. Z weterynaryjnych popularna jest jeszcze Tolfina (częściej tabletki, są też zastrzyki) - stosuję ją krócej (znaczy w krótszych seriach, ale od dawna).

Z aptecznych podawałam zwykły Panadol dla dzieci (taki w syropie), ale krótko, więc trudno ocenić.
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 00:35   

Ja mam pytanie, jak jest z metabolizmem metacamu? Czy podany szczurowi ze zwyrodnieniem kręgosłupa raz dziennie wystarczy na całą dobę? A może lepiej dzienną dawkę podzielić a pół i dawać rano i wieczorem?
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 00:45   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


pszczoła, nie podawałam metacamu, a leki przeciwbólowe podawałam na inne schorzenia, ale czy nie widać tego po samym szczurze? Czy od podania leku przez następną dobę widać po nim zmiany samopoczucia? Jeśli pod koniec danej doby szczur się wyraźnie gorzej czuje to ja bym podzieliła.
U mojego Avego tak musiałam zrobić. U niego wyznacznikiem bólu był apetyt: póki lek działał to jadł. Pod koniec doby już przestawał. Jak zaczęłam podawać co 12 godzin to już było dobrze, Ave jadł cały czas.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 01:05   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


pszczółka, ja w większości przypadków miałam podawać raz dziennie. Chyba tylko raz podawałam dwa razy dziennie, ale musiałabym to sprawdzić.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 11:21   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


pszczoła,
http://ratguide.com/meds/nsaids/meloxicam.php

tu wyjaśnienia do skrótów: http://ratguide.com/meds/...alculations.php

Jest różnie napisane, azwyczaj jednak raz dziennie lub co 24 godziny. Chociaż w dwóch przypadkach jest mowa o dawce dzienniej. Aczkolwiek niekoniecznie rozumiem te rozróżnienia.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12