Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Leki na serce
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 11:34   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Pacyfka, moja Alia wcina po dobroci z czekoladowym puddingiem. A ma trudniej, bo poza vetmedinem dostaje jeszcze fortekor i encorton. Czekoladowy pudding u mnie jest hitem. Aha, i zamiast strzykawką to w razie focha biorę na palec i wcieram w siekacze, musi oblizać ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 12:10   
   Zwierzątka: Brownie


dzięki, w takim razie jutro z puddingiem spróbuje i może zaopatrzę się w jeszcze jakieś smakołyki. Najgorsze, że ta 1/4 kapsułki to dużo i żeby nie wyniuchał tego to musiałby chyba zjeść to z całym kubeczkiem jogurtu :/
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 12:12   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Pacyfka, my podajemy w syropie z dżemu truskawkowego :]
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 12:25   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Moja nienawidzi dżemu, żaden mój szczur nie lubił. Spróbuj obu opcji ;) Polecam także mleczko w tubce.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 14:40   
   Zwierzątka: Brownie


Będę kombinować z różnymi słodkościami. Porcik jest teraz chudziutki, więc na szczęście nie utuczę go.

Zaopatrzyłam się w pudding czekoladowy, różne smaki jogurtów, dżemów, śmietankę i mleczko z tubki w dwóch smakach.. ;) mam nadzieję, że czymś uda mi się przemycić ten lek, bo nie chcę go na siłę męczyć.. chociaż to jest takie kwaśne :/

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 10:25 ]
udało się wreszcie z puddingiem czekoladowym i śmietanką :) Ale boję się, że 5ml śmietanki i 10ml puddingu dziennie to dla niego za dużo i za chwilę coś innego mu wysiądzie? A niestety w mniejszych ilościach lek jest za bardzo wyczuwalny.

Powiedzcie mi jeszcze ,czy ten vetmedin może być przez cztery dni rozpuszczony w wodzie, albo nawet już wymieszany ze smakołykiem w strzykawkach? Bo muszę wyjechać na weekend i fajnie by było gdybym mogła już podzielone porcje leku, gotowe do podania zostawić osobie opiekującej się.
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 08:24   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Bardzo fajnie, że udało się z czymś podać lek :)

hop ;)
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 08:54   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja nigdy nie rozpuszczam w wodzie leków, po prostu dzielę "ściechy" ;) Bałabym się, że powstała ciecz straci właściwości, taką schizę mam ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 09:02   

I nie każdy lek można tak podać, ja zawsze dopytuję weta. Niemniej jest to dobra metoda, jeśli musimy podać malutką ilość z małej tabletki.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Sie 27, 2010 09:06   

Off-Topic:
Pacyfka, u mnie "króluje" syntetyczna truskawka, szczury zjedzą każdy lek, nawet jeśli jest mocno wyczuwalny, pod warunkiem, że zmieszam go z truskawkowym serkiem (np. danonki lub ich podróbka ;) ), nawet kot zechciał jeść antybiotyk (taki gorzki na zapalenie pęcherza, nazwa mi wyleciała z głowy) z takim serkiem, od biedy może być też jogurt, ale koniecznie truskawkowy ;) . W przypadku innych smaków często odmawiają spożywania leków albo nie chcą zjeść w całości wyznaczonej porcji. Gerbery (a w przypadku kotów mokra karma z puszki, nawet świetnej jakości) niestety z lekami nie są akceptotwane ;) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
zabcia10 


Dołączyła: 03 Wrz 2010
Posty: 1
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 15:26   serce

pomoze mi ktos nie pamietam nazwy tabletek na serce chyba na litere p i zielono biale opakowanie tabletki male i jak ktos moze zdjecie opakowania bo doktorka sama nie wie jakie mi przepisywala a nawet mi ich do karty nie wpisala takie... sa lekarze eh
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 15:28   

zabcia10, przeniosłam w odpowiednie miejsce.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
polonistka 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 1201
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 14:28   
   Zwierzątka: córka


Ku pamięci - u Pandory problemy z sercem odkryła wetka dziś przy badaniu guza. Mała dostała Prilenal - 1/10 tabletki dziennie (M. cierpliwie dzielił...) i Furosemid - kropelka dziennie.
Zjada bardzo ładnie, z serkiem waniliowym.

Najważniejsze teraz, żeby przed czwartkową operacją jej serduszko ustabilizować.
_________________
Za TM: Leda, Westa, Wenus, Eris, Nike i Pandora :(
 
     
MadziaK 



Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 55
Wysłany: Śro Maj 04, 2011 10:05   
   Zwierzątka: 3 szkodniki i Klusek


U nas było podobnie problem z sercem wyszedł przed operację usuwania guza Ciapeczka dostała Prilium składnik to Imidapril Hydrochloride 75mg to jest proszek do rozpuszczania w wodzie dostaje 2 kreseczki z insulinówki raz dziennie. Dr. Wojcieszek mówiła że szczury bardzo dobrze znoszą ten lek i chyba jest bez smaku bo ciapeczka wcina go dzielnie zmieszanego z jogurtem. Przeszła pomyślnie już dwie operacje i czuje się świetnie tylko wygląda jak w połowie łysy baleronik z tymi szwami :mrgreen:
_________________
ze mną Pirat, Balbinka, Too Tika EM i psina Klusek
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*] Kluska[*] Małe Zło[*] Ogryzek[*] Karmelek[*] Czarna[*] Kawa[*] Wiewiórcia[*]
 
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Śro Maj 04, 2011 10:20   
   Zwierzątka: Szczury


Na bardzo ciężkie problemy z sercem z kolei proponują Digoxin. Przynajmniej tak było, gdy dr Wojcieszek próbowała jakoś ratować Amigę. Niestety u niej to już nie było serce, a potężny nowotwór płuc, więc Digoxin nic nie dał.
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 04, 2011 10:32   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


A może by tak więcej konkretów? To, że lek jest "na serce" to nie jest wystarczająca informacja. Jeden lek na serce będzie powodował silniejsze skurcze, inny uspokoi rytm serca czy obniży ciśnienie. Schorzenia serca są różne i wymagają różnych leków (no, może poza Prilium, które jest lekiem "ogólne" podawanym na serce).

Jeśli chcemy polecić jakieś leki to warto o nich wiedzieć i napisać coś więcej, bo (przynajmniej moim zdaniem) ta informacja ma komuś służyć do wspomagania weta w leczeniu szczurów, a nie jako "spis dostępnych leków nasercowych".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12