Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:29
Vibovit
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 22:53   

A Vibovit bobas? Ja tylko ten moim szczurom daję. Poza tym myślę, że skoro nasze szczury dostają lekarstwa dla dorosłych jak są chore, to taki vibovit nie powinien im zaszkodzić.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 07:05   

Pytałam o vibovit dla najmłodszych dzieci i ta pani mi właśnie tak odpowiedziała. Ale czy wtedy dawka powinna być inna?
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 09:46   

polegalu napisał/a:
Kupilam vibovit do 3 lat wiec czy dawka 1/3 saszetki jest odpowiednia??
głównie vibovit dla dzieci tu polecamy. :)
Ren napisał/a:
Czy nie będzie w związku z tym za "mocny" dla szczurów?
porównaj dawki w starym i nowym. Jeśli różnice sa znaczące zmiejsz dawke dzienną np. z 1/3 na 1/5.
 
     
mika 


Dołączyła: 21 Maj 2008
Posty: 12
Skąd: oświęcim
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 18:21   
   Zwierzątka: szczurki chomiki koty


ja moim do picia vibovit bobas. do jednolitrowej butelki jedna saszetka. i tak sobie nalewam do poidelek. pija... nie zauwazylam, zeby wody znikalo mniej niz wczesnej :P
_________________
"dziękuję Wam, za to że nie boję się życia!"
 
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 18:29   

mika, a zaciemniłaś tą butelkę? Jeśli nie, to Vibovit w niej jest tak naprawdę do niczego.
Z resztą, wydaje mi się, że rozrobiony, nawet w zaciemnionym naczyniu, nie powinien stać długo.
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
maciek3250 


Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 9
Skąd: Wałcz
Wysłany: Śro Sie 20, 2008 20:22   
   Zwierzątka: Pies.


Ja tak czytam, czytam i tak na prawdę nie wiem ile powinno się dawać bo każdy piszę co innego :/ Więc na 2 młodziudkie szczurki (około 6 tyg) jaka jest porcja vibovitu junior czy tam dla bobasów, w 40ml wody? I co ile je dawać? Jest to dla zdrowych szczurków :P

A dwa, też raczej 40ml (raczej bo to szczur koleżanki) wody na jednego szczurka (około 5-6 tyg) z katarem? I co ile?
 
 
     
Mona i Kuba 



Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 41
Skąd: Poznan
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 12:19   
   Zwierzątka: 3 urocze szczurzaste


Przede wszystkim trzeba pomslec o pelnowartosciowej karmie i urozmaiconej diecie. Warto jednak zdrowym szczurkom czasem podawac dodatkowe preparaty witaminowe - szczegolnie podczas stresow itp.

My w razie potrzeby podajemy Vibowit Junior okolo 1/5 lub 1/6 torebeczki dziennie (na glowe) w takiej ilosci mokrego jedzonka (typu gerberki czy przeciery, jogurty) w jakiej wiemy, ze szczurzaste zjedza jednorazowo. Nie ma sensu rozpuszczac w poidle (szczegolnie nie zaciemnionym), bo takie witaminki nie maja dlugiego okresu "trwania". W sytuacjach gdy chcemy tylko uzupelnic dodatkowo diete, to podajemy jakies 1/8 torebeczki co 2-3 dzien, ale tak jak pisalismy wczesniej np podczas wyjazdow, zmian otoczenia lub gdy jest maly dostep do swiezych warzyw/owocow.
_________________
U naszego boku trzy sreberka: Zoe, Koja i Layla :)

Za teczowym mostkiem: Lila i Nevi [']
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 13:06   

ja podaję vibovit junior w dawce 1/7 po prostu zapobiegawczo... Jeśli uda mi się kupić Juniorka to 1/4
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
NadyaB 



Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 68
Skąd: Dolnoślązaczka ;)
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 11:49   

Ja do tej pory podawałam naprzemiennie vibovit bobas z Cebionmulti, a właśnie przed chwilką kupiłam Vibovit junior i juvit multi. Muszę stwierdzić że nigdy w życiu mój szczuras nie chorował. Może z 3 razy słyszałam jak on kicha ale myślę że to było zwykłe zakręcenie w nosku bo zdrowy był jak "rybka" i tak się zastanawiam nad tym przedawkowaniem bo jak na razie żadnej reakcji przedawkowania nie widzę a podaję witamin dosyć sporo.
Samej wody już raczej nie chce pić i pije jak mu sie naprawdę mocno chce pić a tak to woda jest chyba jako ozdoba ;/
Więc podaję wszelkiego rodzaju herbatki - owocowe i zwykłe, ale to w miseczce bo jak wiadomo takie poidełko ciężko dokładnie wymyć a z herbatki zostaje osad.
Mój szczuras nie za bardzo chce jeść owoce więc stąd to całe moje nad wyraz dawanie witamin.
_________________

 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Śro Lut 04, 2009 13:13   

Shy_Lady napisał/a:
ja podaję vibovit junior w dawce 1/7 po prostu zapobiegawczo... Jeśli uda mi się kupić bobaska to 1/4

musiałam się poprawić:P
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 00:14   

NadyaB napisał/a:
jak na razie żadnej reakcji przedawkowania nie widzę a podaję witamin dosyć sporo
Możliwe, że jej nie zobaczysz póki szczurowi całkowicie nie siądzie wątroba. Nadmiar witamin rozpuszczalnych w wodzie na ogół zostaje wydalony z moczem. Jednak istnieją takie witaminy, które są rozpuszczalne w tłuszczach i te gromadzone są w wątrobie, a ich nadmiar nie jest wydalany. Radzę poczytać o objawach hiperwitaminozy witamin: A, D, E, K. Nic miłego, a jak się już zacznie to będzie poważny problem. :]


Ja swoim podaję vibovit bobas jedynie jak mi przez 3 dni któryś szczur kicha i ma mokry nos. Wtedy podaję przez 3-5 dni 1/4 saszetki na szczura.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
NadyaB 



Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 68
Skąd: Dolnoślązaczka ;)
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 20:37   

Oli... widzisz... to jest tak że teraz próbuje się jakoś powstrzymać od dawania mu wszystkiego do jedzenia ale wiesz... z nawykami jest ciężko zwłaszcza gdy zauważyłam że gdy daje mu vibovit bądź witaminki w kroplach to wtedy nie leci mu porfiryna z noska a jak przestaje mu podawać to ona się zaczyna pojawiać.
Teraz próbuję ograniczyć białko co naprawdę jest trudne :/
_________________

 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 25, 2009 20:28   

Mam pytanie - czy po kuracji vibovitem zmienia się Waszym szczurom zapach moczu/kału? Do tej pory sobie z tego nie zdawałam sprawy, ale dzisiaj miałam przez cały dzień zamknięty pokój (dotychczas był otwarty na mieszkanie) i jak weszłam to poczułam bardzo ostry zapach, taki trochę jakby kału ale nie do końca. Wczoraj chłopcy dostali drugą dawkę vibovitu (w sensie drugi dzień pod rząd) i nie wiem czy ma to związek z tym zapachem czy nie. Myślałam nad wydalaniem nadmiaru witaminy C z moczem, ale jakoś nie do końca jestem pewna.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Maja 
zwierzyńcowa wariatka



Dołączyła: 26 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrowiec Św./Kielce
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 16:44   
   Zwierzątka: Freciszkonki, szczurusie, gady, płazy i wiele innych:)


Moi drodzy kupiłam vibovit bobas link i zastanawiam się ile saszetki wsypać do 150ml poidełka. Ktoś pomoże?
_________________
Ze mną: szczureczki- Perła, Sheepy, Jasmine, Prezes, Graffy, Snowy, Alfy/ frecie- Muszu i Karmen/ gady- legwan Fionka, agamy brodate, gekony lamparcie, gekony orzęsione, gekony toke, pytony zielone, dywanowe, krótkoogonowe, boa dusiciele, dumerili i tęczowe... i takie tam :)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 16:55   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Maja, ja sypałam zawsze około pół opakowania.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13