Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:29
Nutri Drink
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 16:31   Nutri Drink
   Zwierzątka: ogony


Nutri Drink (prod. Nestle) jest płynem odżywczym do kupienia w aptekach.

Jest polecany przez wielu wetów w cięzkich chorobach (gdy szczurek nie ma siły jeść sam), w rekonwalescencji, czy przy silnych krowotokach.

Zawiera wszystkie wazne dla organizmu witaminy i mikroelementy w ilości zaspokajaących dzienne zapotrzebowanie człowieka. Mozna kupić w wielu smakach, np. waniliowym, truskawkowym, owoce leśne, czekoladowym, ale też naturalny (bezsmakowy). Kosztuje ok. 7 zł. Po zakupie trzeba przechowywac w lodówce.

Szczurki spijają to chętnie (zwłaszcza, gdy trafi się w ulubiony smak), bo smakuje trochę jak zagęszczony jogurt.

Jego wadą jest konieczność zużycia w ciągu doby. A buteleczka spora i szczurek nie da rady tego wypić. Niektórzy doradzali zamrażanie w postaci kostek lodu i rozmrażanie, ale ja osobiście... nie jestem, jako chemik, przekonana. Bo to, moim zdaniem, jak rozmrażanie i powtórne zamrażanie. Z mrożonkami się tego nie poleca.

Aby nie być stratną ja robiłam tak. Moja Henia była samobieżna (miała tylko krwotoki i nie chciała jeść). Więc wlewałam do miski i dawałam wszystkim szczurkom. Tak schodziło pół butelki. Drugie pół wypijałam sama.

Wiem, nadmiar witamin etc. w diecie. Ale na krótką metę nie zauwazyłam złych objawów.

Artykuł o Nutri Drinku, klik.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Kwi 20, 2010 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 20:39   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


chciałam jeszcze sprecyzować swój pogląd na zamrażanie nutri drinku: po zamrożeniu i powtórnemu rozmrożeniu (na przykład kiedy w razie potrzeby odłamałabym kawałek - taki, jaki mam zamiar w danej chwili zużyć, a resztę zostawiła nieruszoną w zamrażalniku) czy nie straci on swoich właściwości? mam na myśli wszystkie mikroelement i witaminy w nim zawarte?
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 17:27   
   Zwierzątka: ogony


Kagero, trudno powiedzieć, ale dr Kacprzak poleca to zamrażanie.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Śro Sty 03, 2007 05:40   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


zastanawiałam się właśnie, czy nie kupić na wszelki wypadek dla kata po kastracji.. szczur w sumie dużo tego nie wypije a reszty przecież nie wyrzucę.. dziękuję, jestem teraz trochę pozytywniej nastawiona - mogę pomyśleć, że jeszcze to trochę posłuży po otwarciu.
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 03, 2007 15:25   
   Zwierzątka: ogony


Kagero napisał/a:
czy nie kupić na wszelki wypadek dla kata po kastracji..

Po kastracji to nie ma takiej potrzeby. Scano wystarczy.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 03, 2007 15:32   

Ja zdecydowanie polecam. Pierwszy raz uzywałam i widze jakie fantastyczne daje ofekty. Ryjek był okropnie chudy i niemrawy a teraz mimo chorych łapek tryska energia i troszke mu wreszcie przybyło :)
 
     
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 08:19   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


więc do nutri uciekać się jedynie w przypadku cięższych chorób i przebytych operacji /kiedy szczur nie daje sobie rady sam z jedzeniem i piciem lub jest bardzo słaby i wychudzony/?

Off-Topic:
w takim razie na razie sobie daruję. zaopatrzyłam się w 6 tabletek scano, ale z pytaniami podepnę się pod odpowiedni temat
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 10:04   
   Zwierzątka: kotka Puma


Kagero napisał/a:
więc do nutri uciekać się jedynie w przypadku cięższych chorób i przebytych operacji /kiedy szczur nie daje sobie rady sam z jedzeniem i piciem lub jest bardzo słaby i wychudzony/?

dokładnie tak.
 
 
     
zona
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 29, 2007 21:38   

Hyhm, czy powinno się tu stosować jakieś ograniczenie ilościowe? Bo Mancha i Loyse się dossały i nie wiedzą kiedy skończyć... :roll: Ile dziennie Nutri Drinku może wypić szczur? Można to przedawkować?
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 21:52   

zona, z tego co ja pamiętam po chorobie Tusieczki to choremu szczurkowi jako jedyne pożywienie wystarcza 20 ml dziennie (chyba 1/10 opakowania)
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 08:22   
   Zwierzątka: kotka Puma


Nisia napisał/a:
Niektórzy doradzali zamrażanie w postaci kostek lodu i rozmrażanie, ale ja osobiście... nie jestem, jako chemik, przekonana. Bo to, moim zdaniem, jak rozmrażanie i powtórne zamrażanie. Z mrożonkami się tego nie poleca.


Nisiu, ale gdzie tu podwójne zamrażanie? Przecież zamrażasz raz w postaci kostek lodu i późnej odmrażasz pojedyncze kostki. Gdyby taką kostkę odmrozić, a później jeszcze raz zamrozić to dopiero jest podwójne. Chyba, że czegoś nie zrozumiałam :) (zresztą nawet nie wiem jak ten Nutri Drink wygląda).
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 08:42   
   Zwierzątka: ogony


falka, ja poptem ten problem olałam i sobie zamrażałam. W strzykawkach :) A wówczas chodziło mi o to, że w aptece również przechowują w lodówce.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Ewqa 
bezszczurowo



Dołączyła: 07 Mar 2007
Posty: 33
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 21:20   

Dawałam Nutri Drink Lunie i Norce w ostatnim stadium choroby. Nora praktycznie wyłącznie na tym żyła przez 2 tygodnie, bo nic innego pić ani jeść nie mogła i nie chciała.
Na opakowaniu napisano że produkt należy trzymać w lodówce.
Najlepiej chyba idzie smak czekoladowy, sama próbowałam, jest smaczne.
Ja zamrażałam w torebkach do robienia kostek lodu, potem kruszyłam jedną z kostek i nie zamrażałam ponownie. Z tego co pamiętam ponowne zamrażanie to najlepszy sposób na wyhodowanie salmonelli.
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 21:24   

Ewqa, tak, ponownie zamrożony produkt też zmienia smak, więc może nie smakować szczurkom.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 07:55   
   Zwierzątka: kotka Puma


Witce bardzo smakuje czekoladowy :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13