Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gorączka lub spadek temperatury u szczurów
Autor Wiadomość
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 14:30   

Wiem jak wyglada blady szczur bo mialam chorego na zapalenie pluc. Blady to taki kolo bialego. Siny to fioletowy, bordowy itp. I taki wlasnie ma nosek, a najbardziej sam czubek...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 14:46   
   Zwierzątka: ogony


Siny kolor oznacza problemy z sercem. Zamiast badania krwi, przydałby się kardiolog.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 16:45   

Podejrzewam, ze to powiklania po operacji i lekach... Jednak nie sapie itp. We wroclawiu nie ma chyba kardiologa :(
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 17:07   
   Zwierzątka: ogony


tamiska, jest, ktoś do tej babki dzwonił (z AR), ale nie pamiętam, kto...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 17:14   

aha to jak cos to Piasecki ja zna i mnie skieruje na bank :) Jesli to serducho to chyba nie da sie za wiele zrobic? Nie przeszkadza mu to jakos bardzo i nie widze oslabienia czy cos...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 17:24   
   Zwierzątka: ogony


Czy się da, czy nie, to musi się kardiolog wypowiedzieć.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 17:33   

Dzieki :) Zobaczymy co z tym moim nicponiem bedzie...
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 18:37   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scalone z "Ciepłe stopy i ogon", "Siniejący noc, blednięcie uszu".
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 17:14   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


U mnie mały Pitu ma gorączke. Wczoraj zauważyłam, bo się pokładała, ale i też Precka miała ruję, więc latała jak głupie (czy szczur się może zgrzać?) :roll:

Ale dziś ewidentnie ma temperature. Ale je, pije (choć temat poruszony w "Brak pragnienia"), biega... Podtruła się czy co? :| Jesli dziś wieczorem będzie jeszcze gorączka z rana wizyta u weta. :kciuki:
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 28, 2009 18:04   

polegalu napisał/a:
Ale dziś ewidentnie ma temperature
pewnie że ma, trup też ma temperaturę.
Piszesz, że szczur ma gorączkę i jest już odwodniony i nie idziesz do weta? Na co czekasz?
 
     
Cement 


Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 5
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 19:59   

Zasadniczo nie udzielam się na forum... co najwyżej czytam. Czego nie można powiedzieć o mojej dziewczynie (Polegalu) która spędza tu naprawdę dużo czasu.(to tak gwoli ścisłości jak by się ktoś chciał do IP doczepić...)

Przechodząc do meritum.... odnoszę wrażenie, że w przypadku osoby która tylko czepia się słówek (czy też określeń z mowy potocznejie)
Viss napisał/a:
polegalu napisał/a:
Ale dziś ewidentnie ma temperature
pewnie że ma, trup też ma temperaturę.

zakrawa już na miano "Forumowy Troll" Bo głupie odpisywanie byle tylko odpisać.....
No chyba że jest się wesołym dzieckiem neostrady ma się 15 lat i wie się wszystko najlepiej :ściana: (oczywiście nie generalizuje wiek nazwijmy to symboliczny)

polegalu napisał/a:
Piszesz, że szczur ma gorączkę i jest już odwodniony i nie idziesz do weta? Na co czekasz?

Cóż w takim razie na co komu dział "Leczenie" skoro w niedzielę :| wysyłasz do Weta.

poza tym...

polegalu napisał/a:

Jesli dziś wieczorem będzie jeszcze gorączka z rana wizyta u weta. :kciuki:

Szczur owszem ma ciepłe łapki i ogon ale pije.(Ja osobiście nie podzielam zdania dziewczyny ze "Ogonek" jest odwodniony.)

No ale jak byś nadal nie rozumiała to przyjmę na chwilkę twój styl

polegalu napisał/a:
U mnie mały Pitu ma gorączke. Wczoraj zauważyłam, bo się pokładała, ale i też Precka miała ruję, więc latała jak głupie (czy szczur się może zgrzać?) :roll:

Wczoraj nei było pewności czy to na pewno gorączka :!:

polegalu napisał/a:

Ale dziś ewidentnie ma temperature. Ale je, pije (choć temat poruszony w "Brak pragnienia"), biega... Podtruła się czy co? :|

Na to pytanie nie potrafiłaś już opowiedzieć co :?: :>



Pytanie miało raczej odpowiedź co jest przyczyną takiego stanu rzeczy a nie podpowiedzi czy iść do weta czy nie.....



PS nie jest to osobista wycieczka a raczej riposta na głupie i nic nie wnoszące do tematu wypowiedzi.
Viss@ Jak masz jeszcze jakieś "ale" zapraszam na PW. Bo forum/ten temat/ to chyba nie jest najlepszy dział do prowadzenia tego typu dysput.

PPS Tora czuje się lepiej a temperatura jej wyraźnie spadła.

Pozdrawiam
Cement

EDIT

Bardzo spodobało mi się określenie "różowa kluseczka" sry musiałem :twisted:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 20:03   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Cement, niedziela czy nie, istnieją lecznice czynne w ten dzień. Doradzamy, ale jeśli idzie o poważne sprawy, a gorączka jest cholernie poważną sprawą, to odsyłamy do weta, bo nim nie jesteśmy! Przyczynę także określa wet, gorączka nie pojawia się bez przyczyny!
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 20:14   
   Zwierzątka: doge


Cement napisał/a:
zakrawa już na miano "Forumowy Troll" Bo głupie odpisywanie byle tylko odpisać.....
Viss jest dorosłą, poważną osobą i nie napisała tego tylko po to, żeby sobie wysłać posta, lecz po prostu chciała polegalu uświadomić, że poprawnie mówi się to inaczej. Nie stało się nic złego.
Cement napisał/a:
Cóż w takim razie na co komu dział "Leczenie" skoro w niedzielę :| wysyłasz do Weta.
Są lecznice całodobowe, które działają również w niedziele, jeżeli o to chodzi.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 28, 2009 20:19   

Cement, wiesz... miałam nie odpowiadać, bo generalnie nie lubię bicia piany, ale skoro tak mnie kusisz i prowokujesz...

Każdy opiekun zwierzęcia wie, że jak się dzieje coś złego z jego podopiecznym, to się idzie do weta.
Wydawało mi się także, że każdy forumowicz wie, że forum to nie wet i że rady przez nas dawane polegają na sugestii a także na oddzieleniu tego co normalne (a czego ktoś może nie wiedzieć) od tego co faktycznie niebezpieczne dla zwierzęcia.

Odniosłam wrażenie, wyraźnie mylne, że gorączka, czyli temperatura wyższa niż normalnie u danego gatunku, brak pragnienia, a także sprawa bardzo poważna - widoczne odwodnienie jest znakiem chorobowym tak oczywistym, że nawet różowa kluseczka oraz jej teżet załapią, że wymaga to konsultacji z lekarzem weterynarii.

Nie wiem na jakim świecie żyjesz, w moim weterynarze przyjmują także w niedzielę, to się nazywa ostry dyżur. U rozgorączkowanego i odwodnionego szczura podanie np. kroplówki jest dosyć istotne i zrobi to każdy wet, niekoniecznie szczurzy.

Co jest przyczyną stanu twojego szczura? A co to za różnica? Podasz mu kroplówkę? Podasz mu leki? Zmierzysz temperaturę ciała? Podasz środki np. odtruwające? Nie? To może dlatego nadal, bezustannie i niezmiennie rada jest jedna - wet. Bo TY nie zrobisz z tym nic, więc trucie, że nikt, tudzież ja nie odpowiadam na nieistotne dla sprawy pytania jest dla mnie śmieszne i niepoważne.

A nazwanie mnie trollem jest już szczytem śmieszności, więc nie ludź się, że mnie to jakkolwiek dotknęło. ;)
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Nie Cze 28, 2009 20:36   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Viss, nie warto tracić czasu na odpowiedź na takie posty. Skoro ktoś nie uważa gorączki i odwodnienia za rzecz na tyle poważną żeby iść do weta to oczywiste, że będzie się uważał za dotkniętego krytyką... :roll:

Poza tym jeśli zwierzę nie chce pić to zdecydowanie coś jest nie tak i interwencja weta jest konieczna.
Cement napisał/a:
polegalu napisał/a:

Ale dziś ewidentnie ma temperature. Ale je, pije (choć temat poruszony w "Brak pragnienia"), biega... Podtruła się czy co? :|

Na to pytanie nie potrafiłaś już opowiedzieć co :?: :>

Nie potrafiła, bo takie diagnozy są zadaniem dla weterynarza i dlatego wszyscy uparcie odsyłają do niego polegalu!
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12