Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rolka - zamiast kołnierza po operacji
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 09:25   
   Zwierzątka: ogony


Troczki mają za zadanie połączyć rolkę z szelkami (bez żadnych dodatkowych sznurków). Najpierw wkładałam troczki w dziurki (u mnie były to paski z podkoszulka, bo lepiej się trzymały, a one stanowczo sznurka nie przypominały). Potem, już na szczurze, przywiązywałam do szelek.
Wtykanie wiązadeł przez dziurki na szczurze grozi niepotrzebnym stresem dla szczura. Dodatkowo, jeśli dziurki wąskie (a takie są lepsze) to trzeba sobie czymś pomóc (przepchnąć wiązadło przez dziurkę, np. za pomocą nożyczek) i można niechcący szczura uszkodzić.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez H. Pią Lip 24, 2009 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 10:30   
   Zwierzątka: kotka Puma


No nie miałam zamiaru na szczurze pracować nożyczkami ;) teraz już w miarę rozumiem, ale może to zależy jeszcze od szelek, ja robiłam takie pokazane przez Asaurusa, nie wiem czy w tym samym miejscu się kończą co Twoje, bo mi wypada że sznurek od tych szelek będzie pod rolką (może się mylę, nie mam wyobraźni przestrzennej). Dzięki Nisia za cierpliwość, mam nadzieję że na razie rolka nie będzie potrzebna :)
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 10:36   
   Zwierzątka: ogony


Moje są równo na łopatkach (pętelki zachodzą pod łapki)

Może źle rolkę zaprojektowałaś?
Rolka się powinna zaczynac pod łapkami, aby szczurowi zbytnio życia nie utrudniać.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
myszka145 



Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 20:11   
   Zwierzątka: szczurki :3>~


Sposób zabezpieczenia szczurka po operacji przed samowolnym wyjęciem szwów.
Z takim kołnierzykiem odebrałam Pysię z lecznicy po zabiegu usunięcia guza z pięcioma szwami ... Zabezpieczenie rewelacja- trzyma już 3 dni , mimo zaciętej walki o uwolnienie pyszczka!

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Mysza145 :3>~
4 ciurki :Pikulka czyli Piket oraz Plusik i Minusik :) i... Reksio :)oraz Tutka['] ; Frania['] :( Pyśka ['] :( ; Balbinka ['] ;o(...
 
 
     
szczu*milka 
wszystko na odwrót ^_^



Dołączyła: 07 Gru 2006
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Podgrodzie
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 20:17   
   Zwierzątka: Albi ^_^


Mam pytanko.
Kołnierz założyć lepiej teraz gdy mała nie jest jeszcze do końca "sprawna" po narkozie, czy poczekać jeden dzień ?? aż całkiem dojdzie do siebie. kołnierz zrobiłam sama i mam nadzieję, że będzie dobry :)
_________________
*Kami*,*Wacek* za TM
 
 
     
myszka145 



Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 20:31   
   Zwierzątka: szczurki :3>~


Tak, koniecznie teraz po potem to wyczyn,że ho ho......!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Mysza145 :3>~
4 ciurki :Pikulka czyli Piket oraz Plusik i Minusik :) i... Reksio :)oraz Tutka['] ; Frania['] :( Pyśka ['] :( ; Balbinka ['] ;o(...
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 09:13   
   Zwierzątka: ogony


myszka145 napisał/a:
Tak, koniecznie teraz po potem to wyczyn,że ho ho......!!!!!!!!!!!!!!!!!

I tam, wyczyn. Zawsze da radę założyć, ale fakt, w Oazie zakładają tuż po operacji. Może ma to jakiś głębszy sens?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 14:42   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


W jaki sposób najlepiej przymocować kołnierz? Sznurówka, grubszy sznurek, szelki?
W środę mamy umówioną operację i zachodzę w głowę, jak potem uniemożliwić szczurowi dostęp do szwów (kastracja).
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 14:55   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Mao, kołnierz trzyma się sam.
Są szczurki, które z każdym sobie poradzą, a są takie, co nie zdejmują nawet, jak jest w miarę luźno założony.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 20:55   
   Zwierzątka: ogony


U moich samiczek nigdy kołnierz się sam nie trzymał, max po dobie był zdjęty. Jedynie Tomiś nie ściągał (może dlatego, że chłopczyk? ;) ).

Mao, ja używam szelek, do szelek przywiązuję kołnierz jakimiś troczkami. Szelki mogą być nawet troszkę luźniej założone i kołnierz może być luźniejszy. Tylko trzeba tak dopasować, aby szczurek z tego się nie uwalniał sam.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 23:39   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Nisia, mam szelki, ale na takiego bąką są zdecydowanie za duże :/ a chomicze znowu prawdopodobnie byłyby za małe.
Jak na razie zrobiłam taki kołnierzyk "na próbę" z brystolu. Pasuje i się trzyma, mała nie ma jak go sobie zdjąć. Kolor dziadowski (pomarańczowy), szukam właśnie czegoś lepszego.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 00:40   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Nisia, dobrze założony nie tak łatwo zdjąć.
u mnie na tyle operowanych szczurów tylko 1 zdejmował sobie KAŻDY, nawet bardzo ścisło założony. pozostałe nawet jak zdjęły - zakładałam raz jeszcze, trochę bardziej ścisło i było ok.

Mao, do robienia kołnierzy świetnie nadają się niepotrzebne klisze RTG :)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 18:40   
   Zwierzątka: ogony


Susu, Kacprzak za pewno kołnierz założyć umie. A i tak wszystkie moje ogony z kołnierza wyskakują, max po upływie doby.
A, a jak ostatnio, zgodnie z poradą, założyłam ciaśniej, to mała miała problemy z oddychaniem. Dziękuję, wolę szelki. Przynajmniej kołnierz może być założony luźniej.

Mao, zwróć uwagę, że chomicze "ósemki" (takich szelek używam) obejmują tylko szczura pod pachy, więc nawet na grubasa wystarczą.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 23:00   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Nisia, na szczęście teraz obyło się bez szelek, mój kołnierz już 3 dzień trzyma się sam :) problemów z oddychaniem nie widzę. Jeszcze przed operacją na "przymiarce" założyłam go Kalinie - próbowała go zdejmować i nie dała rady, więc myślę, że nie jest zły przynajmniej w jej przypadku;) Tym bardziej, że od operacji nie kombinuje i nauczyła się z nim żyć.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 01:00   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Nisia, ależ ja nie śmiem nic ujmować dr Kacprzak. :roll:
twierdzę jedynie, że sama już założyłam setki kołnierzy z całkiem niezłym skutkiem, więc mam świadomość, że się da. tyle.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 15