Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy ze wzrostem u szczurka.
Autor Wiadomość
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 10:57   Duży brzuszek

Shani kupiłam w sklepie. dokładnie 30 stycznia. szczurki są tam rozdzielane w wieku 4-5 tyg. w sklepie była jakiś tydzień. u mnie tez jest ok tygodnia. w ciągu 2 ostatnich dni zaokrąglił jej się brzuszek. jest miękki i nie można w nim wyczuć żadnych małych klusek. tylko normalne narządy. mała zachowuje się normalnie i w ogóle nie buduje gniazda.
czy to może być ciąża, czy coś gorszego? a może po prostu taka jest? później postaram się wkleić fotki.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Lut 10, 2008 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 11:04   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


landrynka, w sklepie mogą sobie oddzielać - co z tego? Skoro nie oddzielają w transporcie? Do około 20 lutego będziesz miała trochę nerwów. Jednak możliwe, że szczurzyca zaokrągliła się, bo jest dobrze karmiona i po prostu przytyła. A jak wyglądają sutki?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 11:06   

angels: ona nie jest z hurtowni. jedna ze sprzedawczyń od wielu lat hoduje szczurki. nawet opowiadała mi jak łączyć.
sutki wyglądają normalnie.

boję się, bo niedawno czytałam o przypadku szczurki której do jamy brzusznej wylewał się krwawy płyn, bo coś jej się zrobiło na jelitach.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 11:08   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


landrynka, no to skoro nie miała prawa spotkać się z samcem, to raczej nie ciąża :wink: . A jak się wypróżnia?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Lut 10, 2008 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 11:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


landrynka, na razie nie panikuj, tylko obserwuj małą. Nana u mnie też dostała brzuszka, ja panikowałam, a ona dużo jadła po prostu ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 11:12   

angels: kupek robi dużo. raczej normalne, chyba że ze strachu. np jak ja duże gryzą to robi jasne i śmierdzące.

zachowuje się normalnie, trochę zbyt spokojnie jak na małego szczurka, ale chyba po prostu taka jest.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 11:13   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


landrynka, no to raczej nie ma powodów do niepokoju. Obserwuj małą i tyle :) Widać dobrze ją karmisz ^^
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 12:09   

wydaje mi się, że wczoraj rano nadrabiała zaległości, bo w nocy nie miały jedzenia. przestraszyłam się jak przeczytałam o tej szczurce z wylewającym się płynem.

fotki brzuszka:
http://www.fotosik.pl/pok...a9dfdf7044.html
http://www.fotosik.pl/pok...bb139cf286.html
normalnie wygląda na większy

i cała szczurzyna
http://www.fotosik.pl/pok...1084524686.html
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 12:12   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


landrynka, szczurzyce w ciąży mają ten brzuszek trochę inaczej ułożony. Na chorą nie wygląda - poza tym większość problemów z brzuchem odbija się na wypróżnianiu szczura, a tu jak pisałaś jest w normie, więc na razie nie ma wg mnie powodów do nerwów. Szczur, gdy mocno się najada potrafi wyglądać, jakby piłkę połknął. 8)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 12:22   

moje duże wyglądają podobnie gdy się najedzą, ale ich brzuszki są bardziej napięte.
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 13:10   

Layla napisał/a:
Nana u mnie też dostała brzuszka, ja panikowałam, a ona dużo jadła po prostu ;)


no u mnie z Nan było identyko, a miałam dodatkowe nerwy, bo kiedy Nan brałam, mieszkała z 3 już jajecznymi braćmi.

landrynka, nie panikuj, jeśli mała nie mogła mieć kontaktu z samcem, to raczej nie masz się czym martwić. obserwuj ją, macaj brzusio. jeśli sutki się wyraźnie powiększą i pokażą, to wtedy możliwe, że to jednak ciąża.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 11:25   
   Zwierzątka: ogony


AngelsDream napisał/a:
Na chorą nie wygląda - poza tym większość problemów z brzuchem odbija się na wypróżnianiu szczura

Angels, nie tylko. Sporo problemów jest w wodobrzuszem wynikającym z problemów z sercem, li z nerkami.

Wydaje mi się, że wodobrzusze wygląda jednak nieco inaczej, ale landrynka, zrób test. Trąć brzuszek palcem i sprawdź, czy się będzie przelewał, czy raczej będzie elastyczny nadal. Ekg u tak małego szczurka raczej trudno zrobić i pewne jedyne, co można zrobic, to osłuchać serce.
Poza tym, dla spokoju sumienia możesz poszukać jeszcze usg, sprawdzić narządy wewnętrzne i skontrolowac, czy tłuszczyk nie odkłada się między narządami.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 20:03   

dzisiaj mała dostała biegunki... :( brzuszek jest raczej elastyczny.
a usg gryzoniowego nie znajdę raczej :(
nie wiem myślę, czy iść z nią do weta. nie chce jej niepotrzebnie stresować, ale jesli to 'coś złego'...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 20:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


landrynka, a co mała jadła? Daj jej troszkę węgla do zjedzenia.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 20:19   

karmę, która sama robię: zboża, pestki i inne takie, pokrojona włoszczyznę taką jak na zupę, groch włoski, banana nie chciała.

spróbuje dać jej ten węgiel, ale nie wiem, czy zje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13