Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:29
Solcoseryl i różne jego postacie
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 13:56   Solcoseryl i różne jego postacie
   Zwierzątka: ogony


Jak być może wiecie, albo i nie wiecie, Solcoseryl to lek przyspieszający odbudowaywanie tkanki bez tworzenia strupa. Lek absolutnie bezpieczny, gdyż jest to dializat z krwi cieląt. Szczurki mogą go z powodzeniem zlizywać.

Niedawno się dowiedziałam, że jest wiele postaci Solcoserylu:
Maść można stosować na oparzenia i owrzodzenia skóry, a także małe rany. Warunek - musza być one suche.
Żel też jest do stosowania na skórę, ale na duże rany, także te powstałe po wyciągnięciu przez ogonka szwów (wówczas polecane jest wstrzykiwanie Solcosreylu równiez pod skórę). Żel stosuje się na rany mokre i sączące się. Uwaga - gdy rozpoczął się proces ziarninowania nalezy zaprzestać jego stosowania.
Żel do oczu zalecany jest w oparzeniach i urazach oka (na receptę!).
Pasta stomatologiczna do stosowania w urazach w obrębie jamy ustnej, także zapaleniach dziąseł i obtarciach związanych z noszeniem protezy zębowej (to dotyczy raczej ludzi). Zawiera delikatny środek przeciwbólowy.
Istnieje jeszcze roztwór do wstzrykiwań, ale zaleca się, aby używał go tylko wykwalifikowany personel medyczny. Sądze, że to nie jest zbyt bezpieczne, więc chyba nie do stosowania u szczurów. Dokładniejszych informacji jeszcze nie znalazłam (ale chyba nie warto szukać).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez Nisia Wto Lis 21, 2006 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 21, 2006 14:00   

Ja używam obecnie maści, bo Guciasz dorwała Juko i ogon jej zębami potraktowała :/ Skóra jest zdarta, ale powierzchniowo tylko, rana jest sucha i maść świetnie sie tu sprawdza. Bardzo ładnie sie goi a ranka nie jest narażona na zbieranie wszelkich smieci. (Juko z posmarowanym ogonem wygląda przekomicznie, bo trzyma go w górze i wygląda jak znak zapytania.) Polecam.
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 21:02   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Przetestowałam 2 lata temu żel - na strasznie pogryzionym mysim ogonku. Rewelacyjnie sie zagoiło. Nawet udało sie uratować większą część, mimo iż dr Wojtys sądziła, że ponad połowa ogonka będzie do amputacji.
Polecam! ;)
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 12:49   
   Zwierzątka: kotka Puma


czy lek jest na receptę, czy można go kupić w aptece czy tylko u weta?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 23, 2006 12:52   

Na pewno można dostać w każdej aptece. Czy na receptę - nie pamiętam.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 13:35   
   Zwierzątka: ogony


falka napisał/a:
czy lek jest na receptę

Napisałam w pierwszym poście. Maść, żel i pasta stomatologiczna są nie na receptę. Reszta - na receptę.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 10:30   
   Zwierzątka: szczurze damy


Zobowiązałam sie do szepnięcia paru słów.

Warto mieć w szczurzej apteczce Solcoseryl w maści
Maść dwukrotnie zwiększyła szybkość gojenia się rany u mojej szczurzycy.

W moim przypadku szczur zdjął sobie szwy. Rana była dośc duża. Od łopatki aż do mostka. Szczur wyglądał na 'przeciętego do połowy'.
Po obandażowaniu i zmienianiu opatrunku widać było widać gojenie się, ale bardzo wolno. Ledwie widoczne mililmetry. Po zastosowaniu maści tempo gojenia zwiększyło się do prawie centymetra na dobę.
Dla mnie to już była bardzo łatwo dostrzeglana zmiana.
dodatkowo po stosowaniu maści bardzo łatwo ściągał się bandaż i nic się do niego nie przyklejało. Rana była czysta.

Szczurzyca obecnie cieszy się pełnym zdrowiem :)
Polecam.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 22:25   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Prawda :) Goił też doskonale rozdrapaną skórę u mojego Czesia (po operacji oraz w miejscu ponownego rośnięcia guza drapał się bardzo, miał spory czerwony rozdrapany placek). Już na drugi dzień (po jednorazowym posmarowaniu) było widać dużą różnicę. Używałam maści.

Na marginesie: ja sobie też skórę na dłoni tym leczę - mam jakąś alergię, swędzi mnie skóra i robią mi się czerwone grudkowate plamy, solcoseryl ładnie to zalecza.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 00:29   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


No to cuda robi ta maść. odpukać mam nadzieję, że nie będzie potrzebna, ale gdyby kiedyś była potrzebna kupię!
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 01:24   
   Zwierzątka: szczurze damy


nimka napisał/a:
Na marginesie: ja sobie też skórę na dłoni tym leczę - mam jakąś alergię, swędzi mnie skóra i robią mi się czerwone grudkowate plamy, solcoseryl ładnie to zalecza.

Off-Topic:
U mnie też się świetnie sprawdza. Zwłaszcza przy drobnych kuchennych zacięciach ;)



Myślę, że warto dodać jeszcze, że maść nie pachnie agresywnie, więc szczury nie chcą [przynajmniej moje] za wszelką cenę z siebie ściągnąć takiego opatrunku z solcoserylowym bonusem.

Maść oczywiście nakładamy na brzegi skóry, a nie na wnętrze rany.[/offtopic]
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13