Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:33
Ropnie
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 15:21   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ja miałam - kilka wyciskałam ręcznie w domu, bo były dosłownie jak pryszcz (tylko większe), ale same wychodziły po mocnym naciśnięciu skóry wokół. Nie stosowałam przy tym żadnych antybiotyków. Jeden, pierwszy "w karierze" (jak nie miałam doświadczenia) był usuwany na żywca w lecznicy - został nacięty żyletką i wyciśnięty. W środku zawsze była biała bardzo gęsta wydzielina.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 20:29   
   Zwierzątka: szczurki i psy


moja Gabrycha miała zastrzyki , zrobił jej się spory strupek, na ropnia nie wygląda ... co z tym zrobić/ przecierać? czy zostawić?
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 20:37   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


agutka84, zerknij do tematu o martwicy.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 21:47   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


agutka84, zostawić. Martwica po zastrzyku często się zdarza u szczurów. Samo zejdzie. :)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 08:21   
   Zwierzątka: szczurki i psy


o właśnie martwica ! gdzieś o tym czytałam :p
zostawię jak mówicie teraz widzę drugi"strup" a zastrzyków było łącznie 6 :/ mam nadzieję że już nic więcej nie wyjdzie .
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 09:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


agutka84, pamiętaj, żeby lek do zastrzyku był przez weta rozcieńczony solą fizjologiczną, to powinno zapobiec martwicy.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 12:02   
   Zwierzątka: pasiukowe


Hej, znwu mamy problem z ropniami. Pandora miala ropien rozlazły na całe plecki, rozciety byl raz w jednym miejscu, potem w drugim bo inaczej by nie szlo tego wyczyscic. Przy drugim nacieciu zrobila sie ogromna martwica, ropy juz nie ma w tym miejscu od 2 dni, ale strupek mocno puścił i jest dość spora rana (naprawde zle to wyglada) No i pytanko, leciec do weta zszyc ta rane czy nie? Nie wiem czy jak nie zaszyjemy to czy ropa znów nie bedzie sie zbieraç....
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 22:14   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


monijjca, zaropiałych ran się nie szyje, póki jest ropa to musi mieć ujście - myślę, że teraz wet też nie będzie chciał tego szyć, bo nie jest sterylne ani świeże. Co najwyżej wet nałoży węzełek, żeby zbliżyć ścianki dziury do siebie. No i zapewne wcześniej oczyści, da maść przyspieszającą gojenie.
Przemywacie wnętrze?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Sob Paź 24, 2015 19:49   
   Zwierzątka: pasiukowe


Tam ropa sie juz nie zbiera, dalej to przemywam rivanolem. Zrobil sie wielki strupek, smaruje solcoserylem ;) Na razie mieszka osobno w dunie, bo Maja ma chyba napiecie przedrujkowe i ciagle ja bije i gryzie....
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Paź 24, 2015 20:20   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Off-Topic:
monijjca, to na bank napięcie przed rujką. Dzisiaj miałam to samo z Ever. Chodziła za siostrą i ją ciągła za uszy, sierść i ją maltretowała. Godzinę później - rujka. :)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 00:27   
   Zwierzątka: pasiukowe


Tak sobie pomyślałam dziś, bo znowu jej strupek odpada...Czy skoro wet nie podejmie się szycia to czy nie założyć na rane słynnych plastrów STRIP ? Plastrami ściągnąć rane, nakleić i szczurowi założyć kołnierz.... Ja np.Jak miałam rane która nadawała się do szycia na 2-3 szwy, zakleiłam sobie właśnie stripami i ładnie, szybko rana się zrosła. ciekawi mnie jakby to wygladalo u szczura......Który zasadniczo miałby uniemożliwione ściągnięcie plastrów... :roll:
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 14:34   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


monijjca, nigdy nie próbowałam. Tyle, że rany u szczurów raczej zarastają "od środka" niż zrastają się brzegi, więc nie jestem pewna jak to zadziała. A co powiedział wet?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 17:12   
   Zwierzątka: pasiukowe


Pyl, na_razie nie zakładać, jak znów strupek odpadnie wtedy można spróbować. On też nigdy tego nie próbował i jest ciekaw jak to zadziała. ;) Oby sie obyło bez...Ale wrazie co mamy rozwiązanie :D
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
Ostatnio zmieniony przez Devona Pon Lis 02, 2015 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lis 10, 2015 21:50   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Hej. Mamy ropnia u szczura 2lata i 3 miesiące na policzku, tuż pod okiem. Wetka dała marbocyl i jak pęknie ropien przemywac rivanolem oraz jeśli da radę, to pomóc wydostać się ropie. To było w piątek. Ropień pękł w niedzielę. Przemywamy 4-5 razy dziennie. Rana jest ciągle otwarta i ropa wychodzi. Ale od wczoraj "policzek" zaczął mu odchodzić. Dzisiaj już jest mocniej i mogę zajrzeć mu do środka rany. Wizyta dopiero w piątek. Czy mam się martwić? Czy może tak powinno być?
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 10, 2015 23:06   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


ema0505 napisał/a:
Hej. Mamy ropnia u szczura 2lata i 3 miesiące na policzku, tuż pod okiem. Wetka dała marbocyl i jak pęknie ropien przemywac rivanolem oraz jeśli da radę, to pomóc wydostać się ropie. To było w piątek. Ropień pękł w niedzielę. Przemywamy 4-5 razy dziennie. Rana jest ciągle otwarta i ropa wychodzi. Ale od wczoraj "policzek" zaczął mu odchodzić. Dzisiaj już jest mocniej i mogę zajrzeć mu do środka rany. Wizyta dopiero w piątek. Czy mam się martwić? Czy może tak powinno być?

No zależy jak bardzo odchodzi... ogólnie dobrze jak ropień jest trochę otwarty, jak się nie zasklepia, ale czy ja wiem czy tam jakaś martwica się nie robi albo inne paskudztwo skoro się większa dziura robi?

U mnie zawsze dobrze gojące się ropnie chciały się natychmiast zamknąć i trzeba było je wręcz rozdzierać przy każdym myciu. W drugą stronę nigdy nie miałam.

Ja bym się konsultowała z wetem (choćby telefonicznie).

Masz możliwość zrobienia zdjęć temuż pyszczkowi?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14