Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
uraz głowy i oczek u szczurka
Autor Wiadomość
Milka32 


Dołączyła: 17 Sie 2015
Posty: 10
  Wysłany: Pon Sie 17, 2015 15:08   uraz głowy i oczek u szczurka
   Zwierzątka: Chojrak i Gucio


Mój szczurek doznał mechanicznego razu głowy i oczu ( przytrzaśnięcie główki) , dostaje sterydy i leki przeciwbólowe ,zdjęcie rtg głowy niczego nie wykazało .Uraz jest świeży,byłam już u 2 weterynarzy ,którzy powiedzieli,że nadal musi przyjmować leki,trzeba mu zakraplać oczko ( chyba nie widzi wcale,na jedno oczko na pewno ;( ...) i obserwować szczurka przez najbliższe dni.Przyjmuje troszkę wody i płynne pokarmy ale niewiele...Mija już drugi dzien od wypadku . Czy ktoś miał podobny problem ze szczurkiem i może doradzić co jeszcze można zrobić aby polepszyć jego stan? Będę wdzięczna za wszelkie cenne rady i opinie.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 15:23   
   Zwierzątka: brak


Wody nie musi dostawać osobno, jeśli dostaje płynne pokarmy. Zadbaj o to, żeby były odpowiednio kaloryczne - kaszki dla dzieci, gerberki (nie tylko z samych warzyw), Nutridrink z apteki. http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0 - tu jest temat o karmieniu chorych szczurków.

Jesteś pewna, że to przytrzaśnięcie główki, tzn. byłaś przy tym zdarzeniu i widziałaś je na własne oczy, czy to tylko przypuszczenie? Czasem podobne objawy daje np. ropień w pyszczku, rosnąc uniemożliwia jedzenie i może wypychać oko od środka, powodując jego obumieranie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Milka32 


Dołączyła: 17 Sie 2015
Posty: 10
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 16:24   
   Zwierzątka: Chojrak i Gucio


Tak,byłam przy tym wydarzeniu ,szczurek został trochę przygnieciony w domu , od razu pojechałam do weta,nie ma mowy o żadnym ropniu czy innej chorobie ... zaopatrzyłam się już w płynne pokarmy ale dzisiaj nie ma apetytu i nic nie je,może wieczorem po zastrzyku coś zje...jutro rano znowu jadę z nim do weta ,zobaczymy co powie..
 
     
Milka32 


Dołączyła: 17 Sie 2015
Posty: 10
  Wysłany: Śro Sie 19, 2015 10:39   
   Zwierzątka: Chojrak i Gucio


Byłam ze szczurkiem u weta po raz trzeci a nawet zasięgnęłam opinii następnego lekarza.Powinien być operowany ( usunąć martwe oczko) ale w tym stanie w jakim jest teraz nikt się tego nie podejmie bo nie przeżyje operacji lub się nie wybudzi . Nie mogę też czekać tygodnia bo umrze z głodu do tego czasu ( nic nie je,nie pije) .Nie wiadomo też tego jakie ma obrażenia wewnątrz główki i co jeszcze mu dolega oprócz tego co już wiemy .. ;( ;( ;( ;( ;(
Mija już czwarta doba a apetyt mu nie wraca ,schudł i nie wiem co robić .
Chyba będę musiała podjąć decyzję i się pożegnać bo nie mogę patrzeć jak cierpi ... ;( ;( ;(
Jestem bezradna i nie wiem jak mu jeszcze pomóc...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12