Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:37
Objawy neurologiczne - zapalenie mózgu, wylew
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 01, 2006 15:38   

marchewa, przestań się obwiniac, przeciez to nie ma nic wspólnego z przeniesieniem Tuski. Ta choroba jest ciężka i wredna, a przebieg bywa różny. Trzymam kciuki, nie poddawaj się i bądź dobrej myśli.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 15:48   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


marchewa, jeszcze sie nie poddawaj - jeszcze jest szansa.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 16:38   
   Zwierzątka: pies, kot


trzymam kciuki z calej sily :przytul: .
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 16:44   

Dzięki Wam wszystkim, ale ja i tak zawsze będę myśleć, że to pogorszenie jest po trochu przeze mnie...

Z malusią coraz gorzej, łapki ma sine i zimne...
Leży na ciepłych szmatkach pod którymi ukryty jest termofor, przykryta grubą zimową czapką...
Czekam.

[ Dodano: Pią Gru 01, 2006 19:09 ]
Tusiulka odeszła...

Zamykam temat. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem (nie daj boże) lub będzie chciał coś dodać, wtedy poproszę o wiadomość na PW.

Jeśli ktoś ma potrzebę, to podaję link do Tusinego tematu w odeszły:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=12107
 
 
     
Ilonka :) 


Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 00:46   
   Zwierzątka: Luna + Ares (psia) + 2 papuziaste ;)


ja mam pytanko w jakim wieku były wasze szczurki jak zachorowały?? Moja własnie kończy dwa latka i "w prezencie" prawdopodobnie ma zapalnie mózgu ;( byłyśmy dzisiaj u weta Dostała antybiotyki i leki przeciwobrzękowe (?) (nie znam się na tym za bardzo :/ ) Na razie nic jej sie nie polepszyło :( Chodzić nie może - czasem coś tam się poczołga ale zregóły przemieszcza się obracając się o360 stopni :( - tak biedulke skręca na lewą stronę :( Sama pic niechce, ale w niewielkich ilościach pokarmy półpłynne i miekkie (makaron) jak się podsunie pod mordkę to zje

niecałe dwa tygodnie temu zakończyłam 'kuracje' drugiego szczurka - miał wycinanego guzka - były pewne problemy i myślałam że już ją starciłam. Teraz czuje się świetnie ale obiecałam sobie że nie będę ich już leczyć za wszelką cenę. Nie są już najmłodsze... Nie wiem co mam teraz robić :(

Czy ktoś wie jakie są procentowe szanse wyzdrowienia?? Słyszałam też o bardzo czestych nawrotach :(
Ostatnio zmieniony przez Czw Kwi 12, 2007 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 00:58   

Niestety przy zapaleniach mozgu (a na to wskazuja objawy) nie da sie u szczurow za wiele zrobic. Mozna lagodzic objawy,a wylecznienie zalezy wlasciwie tylko od organizmu szczurka (wlasciwie jest to zaleczenie bo nawroty sa czeste). Nalezy takze roznicowac zapalenie mozgu od guza mozgu czy zapalenia ucha wewnetrznego (obajwy czesto sa niemal identyczne). Wiek tez ma tu duze znaczenie - szczury na ogol zyja 2-3 lata (sa wyjatki oczywiscie),wiec taki wiek predysponuje do wszelkich schorzen zwlaszcza u szczurow sklepowych.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 08:07   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Olimpia, właśnie mój roczny Cyrus ma objawy zapalenia mózgu. Oczywiście leczymy... Na razie ciężko mi powiedzieć, czy z tego wyjdzie, bo wiadomo, że bywają nawroty i pogorszenia. Na razie Cyrus daje sobie dobrze radę i bardzo walczy. I nawet dziś na łóżku musiałam go bardzo pilnować, bo zasuwa już niemal prosto i bardzo szybko ;) Szkoda mi go, bo muszę go ciągle kłuć... I nagle musiałam nauczyć się robić zastrzyki...
Wetka widzi poprawę, ale w sobotę sama zdecyduje, czy znów podajemy steryd. Zaznaczam, że Cyrus miał apetyt od początku choroby, mniejszy, ale miał, jadł i pił, nawet z poidełka. Teraz też nie narzeka na brak apetytu, tyle, że zrobił się bardziej wybredny ;)

Ilonka , mojemu polepszyło się w tym samym dniu, kiedy dostał steryd i inne leki... Bo steryd zadziałał. Ale może też dlatego, że jest jeszcze młody.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 08:45   
   Zwierzątka: ogony


Ilonka :) , ja uważam, że warto spróbować go leczyć.
Oczywiście, grunt to dobra diagnoza. A potem sterydy, antybiotyki, Nootropil...

Zapalenie mózgu podobno leczy się 3 tygodnie (mniej-więcej). Jeśli po tygodniu nie będzie żadnej poprawy, albo nawroty będą bardzo częste - no to wtedy, rzeczywiście, trzeba pomyśleć, czy warto.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Ilonka :) 


Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 11:59   
   Zwierzątka: Luna + Ares (psia) + 2 papuziaste ;)


dzięki za odpowiedź :)

Tylko, że małej strasznie się pogarsza :( Teraz już cały czas "fikołkuje" i wogóle wygląda okropnie :( Zobaczymy co powie wet ale ja już naprawde nie mogę patrzeć jak ona cierpi ;(
Jak akurat w danym momencie nieturla sie to leży nalewym boku; a z prawego oczka prawie cały czas się leje :(
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 12:16   

Ilonka :) , ciężko mi coś Ci radzić, ale z własnego doświadczenia wiem (moja Gucia przeszła dwa zapalenia mózgu, jeden po drugim), że dopóki mała chce jeść, widzisz, że walczy, że sie nie poddała, to warto walczyć.
Poza tym warto cały czas pamiętać, że, tak jak Nisia napisała, leczenie trwa długo, dlatego nie można się zbyt szybko poddawać. Ja nie raz sie załamywałam, że jest gorzej, że z tego nie wyjdzie, a jednak Gucia walczyła i wyszła z tego dwa razy. Dlatego uczulam, żeby sie tak szybko nie poddawać.
Jeśli dostaje steryd, a powinna koniecznie i jak najszybciej, to trzeba czekać.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 13:22   
   Zwierzątka: ogony


Z tego do wiem, zapalenie mózgu następuje nagle i stan szczurka szybko się pogarsza. Dlatego trzeba prawie natychmiast podać leki.
Dr Jałonicka opowiadała, że miała swojego własnego szczurka z tak postępującym zapaleniem mózgu, że nie zdążyła dobiec do apteki wykupić leki...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 13:23   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ilonka, informuj co ze szczurcią, trzeba się kurcze wspierać...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
Ostatnio zmieniony przez Layla Pią Lut 22, 2008 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ilonka :) 


Dołączyła: 05 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 14:27   
   Zwierzątka: Luna + Ares (psia) + 2 papuziaste ;)


jak doszłam do weta do już ledwo oddychała...
W domciu niechciała już jeść nawet jej ulubuinego jogurciku, niepiła od dwóch dni - żeby się nieodwodniła dawałam jej mokre pólpłynne pokarmy - nie mogłam pozwolić aby dłużej cierpiała...
pewnie niektórzy z was się nie zgodzą zmoją decyzją ale dostała już praktycznie wszystko Nie mogłam narazać jej na kolejne cierpienia jeżeli i tak była praktycznie w stanie agonalnym ;(

Tearz biega i skacze weoła za tęczowym mostem....

;( ;( ;(
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 14:33   
   Zwierzątka: ......


:( przykro mi bardzo
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 14:34   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ilonka , podjęłaś słuszną decyzję...Jeśli się poddała, to niewiele mogłaś zrobić... Teraz nie cierpi... [']['][']
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13