Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:37
Objawy neurologiczne - zapalenie mózgu, wylew
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 07:13   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


olus_165, trudny orzech do zgryzienia.
Gdyby spadek formy był "punktowy" (w miarę w jednym okresie) to wskazywało by bardziej na wylew lub udar. Tu wygląda jakby coś postępowało - rosnący guz? ropień? zapalenie mózgu?
Czy później, po pogorszeniu miał badane uszy / źrenice?
Dziwi mnie to prostowanie przy jedzeniu - nie spotkałam się z tym. A jak chodzi / pełza to czy ma tendencję do rozstawiania szeroko łap jak marynarz? Ten niedowład lewej strony dotyczy obu lewych łapek w tym samym stopniu? Jak reaguje na przyszczypanie tylnych łapek lub ogona - normalnie, nadwrażliwie czy jakby nie miał w nich normalnego czucia?
Przeglądałaś wątek przysadkowy? Czy jeszcze jakieś objawy można wyszukać (np. jedzenie wapieńka, rozwodniony mocz)? Z tego co piszesz to nie są to klasyczne objawy przysadkowe, ale warto spróbować z 1-2 dawkami kabergoliny, bo ogonów przysadkowych z pełnym zestawem objawów nie jest dużo. Niezależnie od tego do rozważenia o kontynuacja / zmiana antybiotyku (jeśli poprawy nie było to być może nie działa) i dołożeniu witaminy B. I interwencyjnie jak będzie słabiej to można rozważać steryd (w roli podtrzymania formy i ew. obkurczenia obrzęku mózgu, jeśli takowy występuje).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 13:39   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ewentualnie istnieje możliwość serii drobnych wylewów, ale to raczej mało prawdopodobne.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 19:17   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Dziś byliśmy u weta. Uszy i źrenice ok.
Na wszelki wypadek rozszerzamy antybiotykoterapię o enro i spróbujemy podać bromokryptynę (dopóki Nie przyjedzie kabergolina od Pyl, za co jej serdecznie dziękuję :serducho: )
Wet zdecydowanie twierdzi, że to coś związanego z centralnym układem nerwowym.

Pyl napisał/a:
Ten niedowład lewej strony dotyczy obu lewych łapek w tym samym stopniu?
Wydaje się, że tylna jest najsłabsza. Reakcja na ból jest normalna. Żadne objawy mi nie pasują do przysadki, ale może warto spróbować.

Przesyłam filmik, jak to wygląda: https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Tylko jeszcze jedna rzecz: on na filmie trzepie łepkiem, ale to moim zdaniem nie od ucha, tylko przez koc. Na gładszych powierzchniach już tak nie robi, dlatego nie jestem pewna czy to objaw, czy po prostu szorowanie wąsami po puchatej powierzchni mu przeszkadza.

Ponieważ filmik przydługi, podaję najważniejsze momenty:
00:03 - Kładę szczura na kanapę, następuje chwilowa dezorientacja (robi kółko), potem śmiga już normalnie, "wie gdzie jest"
00:22 - krzyżowanie łapek przy zawracaniu. Ale jak był zdrowy to też tak zawracał. Dwa z moich zdrowych szczurów tęż tak robią.
00:42 - reakcja na moje zawołanie
1:17 - brak reakcji na głaskanie po głowie - tylko się rozpłaszcza, jak zwykle
1:34 - drapanie się lewą nogą. Zdecydowanie słabsze niż prawą.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 19:25   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Burton porusza się identycznie jak moja przysadkowa Siwa. Ale ona krzywego łebka nie miała. Myślę, że bromokryptyna pomoże chociaż przysadkę szybko wykluczyć, albo potwierdzić...
:kciuki: za chlopaczka
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 20:23   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


olus_165, a na mózg nie warto włączyć Biseptol? Tak mi się bardzo z zapaleniem mózgu kojarzy.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Sob Mar 29, 2014 20:31   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


quagmire, a to nie jest lek na nerki/ układ oddechowy? Przyznam, że jeszcze go nie stosowałam u szczurów.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 30, 2014 11:16   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


olus_165, ja stosowałam biseptol u szczurów z ostrym zapaleniem ucha, a jeden się wyleczył z zapalenia mózgu też na biseptolu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 00:21   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Napiszę i tu, odnośnie przypadku Burtona, bo może komuś się przyda.

Sekcja wykazała, że móżdżek był asymetryczny. Biorąc pod uwagę fakt, że cały szczur był w międzyczasie żarty przez guzy, a także zajęte były inne narządy wewnętrzne, to prawdopodobnie był to nowotwór.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Ajrisz 


Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 49
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 18:33   

Pomocy, co sie stalo mojej szczurce? Mialam zrobic jej zastrzyk, zrobilam tak wet pokazal. szczurke wykrecilo zaraz po zastrzyku, ma jakby sparalizowana tylna lapke, nie moze chodzic. Czy uszkodzilam jej nerw? co mam zrobic i czy to minie? ma tak od 20 minut. wczoraj u weta po zastrzyku tez byla troszke wykrecona ale tylko przez chwile ;/
 
 
     
Ajrisz 


Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 49
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 19:50   

juz jej przeszlo. co zrobilam zle? wbilam igle z tylu gdzies nad tylna lapka troche po boku, raczej nie za gleboko. jutro tez ma dostac zastrzyk a nie chce zeby to sie powtorzylo
 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 19:51   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Ajrisz, a co jej dajesz za leki? Rozumiem, że domięśniowo?
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Antiba 



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 00:38   
   Zwierzątka: Nuka,Bibi,Wiktor,Kamfrej,Ponyo,Pipin,Dante,Gryzzli,Chudy [*] Pucek, Bigby <3


A czy obserwowaliście może, żeby "po stosunku" szczur kładł się w wcale nie wygodnym na co dzień miejscu - różnie, na brzuch, trochę bardziej bokiem - z jakiegoś powodu? Dzisiaj mi Ponyo "wpadł" do klatki. Strasznie się wyrywał, a ja musiałam go koniecznie schować, bo mam maluchy na DT i namiętnie do nich chciał wchodzić, a potem zaczął wykorzystywać Countryego i po tym właśnie zaczął się tak kłaść.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 00:46   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Antiba, a czy schował siusiaka? Może coś jest nie tak w okolicach narządów rodnych - sprawdź czy penisek nie jest na wierzchu, czy nie jest bardzo przekrwiony / brudny / zatkany czopem, zmacaj brzuszek w okolicy - być może ma zapchane ujście gruczołów?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Antiba 



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 00:54   Ponyo
   Zwierzątka: Nuka,Bibi,Wiktor,Kamfrej,Ponyo,Pipin,Dante,Gryzzli,Chudy [*] Pucek, Bigby <3


Wszystko wydaje się tam w porządku. Wzięłam go na kolana to tradycyjnie mnie obsikał. Teraz siedzi na dole i je - dawno nie widziałam go nigdzie na górze, ale posiedzę jeszcze i poobserwuję.
 
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 00:55   

jeśli siusiak jest okey,to normalne.Wiele razy u swoich chłopaków widziałam podobne zachowania.Odpoczywają po "niestosownym zachowaniu"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12