Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:35
Krwotoki.
Autor Wiadomość
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 23:19   

Ninek, to samo co my - doradzą, tyle że lepiej. Ogonek to lecznica całodobowa w Warszawie.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 23:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ninek, powiedzą czym można zatamować krwotok na siusiaku. Nie obejrzą, nie zdiagnozują, ale przynajmniej doraźnie doradzą. Są całodobowi i specjalizują się w gryzoniach i zajęczakach.
Tutaj.
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 23:35   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Na odległość nic nie doradzą :(

Ale po dermatolu jest ciut lepiej.

EDIT
Mniej krwawi, ale... całego siusiaka w środku ma przekrwionego. Obrzęknięty i bordowy.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 16:03   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Ninek, i jak? A próbowałaś tak najprościej, lodem?....

Ogólnie to nadmanganian potasu świetnie hamuje krwawienie, ale bałabym się go użyć w takim wrażliwym miejscu...
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 18:04   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Uspokoiło sie wszystko. Opuchlizna prawie zeszła, widać tylko spore nacięcie i krew na ogonie, reszta szczura jak nowa ;)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 00:27   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


Nie wiem czy dobry temat, ale nic bardziej pasującego nie mogłam znaleźć.
Dzisiaj Kłapouch (roczny maluch od Ninek, urodzony bez oka) zdrapał sobie martwicę do końca. Krew się lała strumieniami, mnie nie było w domu. Zanim wróciłam, zgarnęłam go i dotarliśmy do weta, upłynęły dwie godziny. Krwawił nadal, jeszcze u weterynarza. Rana nie jest bardzo głęboka, ma troszku ponad centymetr długości, na szerokość też nie jest wielka. Ma założone szwy, dostał witaminę K w zastrzyku, niestety wet stwierdził że nie ma cyclonamine, albo wycofali z produkcji(?), albo nie było w hurtowni po prostu.
Nie jest to pierwsza sytuacja kiedy podejrzanie długo krwawi, niestety. W połowie zeszłego miesiąca oberwał dziaba w grzbiet i też paskudnie krwawił + zrobiła mu się krwawa gula pod skórą, aczkolwiek wtedy podejrzewaliśmy że po prostu oberwał w jakieś naczynko, bo dziab dość głęboki. Wówczas przestał krwawić zanim dojechaliśmy do weta, tym razem było dużo gorzej. Stracił dużo krwi (mój pokój, klatka, wszystko wygląda niczym z horroru albo z serialu Dexter jak kto woli). Mały nie trzyma temperatury, dogrzewamy się. Sił na niewiele, ledwo starczy ich na zlizanie łyżeczki kaszki, ale chęci do jedzenia ma.
Czy ktoś miał do tej pory problemy z krzepliwością krwi u szczura? Ja się po raz pierwszy spotkałam z tą kwestią i zupełnie nie wiem co jeszcze można dla niego zrobić...

przepraszam że dość chaotycznie, ale dalej mnie strasznie trzęsie...

Tak to wyglądało, ostrzegam widok niezbyt ciekawy, na własną odpowiedzialność:
rana
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 00:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Noxa, dopytaj Starszą Panią - ma w tym doświadczenie. Pszczoła też ma jednego gnojka z obniżoną krzepliwością krwi. Zasadniczo trzeba by się wyposażyć w Cyclonamine i nie dawać ogonowi okazji do ran. Tylko to łatwiej napisać niż zrealizować.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 02:51   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Mnie, czyli człowiekowi, lekarz poradził jeść na poprawienie krzepliwości krwi natkę pietruszki.
Nie wiem, czy oraz jak to może działać u zwierząt. Ale może to też jakieś rozwiązanie. Jakieś produkty spożywcze dozwolone w diecie szczurzej, które też będą poprawiać krzepliwość.
_________________
449955886677
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 09:54   
   Zwierzątka: brak


Ogólnie witamina C poprawia krzepliwość, a pietruszka ma jej duże ilości.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 19:32   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Ale może jest jeszcze inne żarełko, które można podawać szczurkom w miarę regularnie, a które też czasami(oprócz) leków mogłoby wspomóc terapię.
Ją się na tym nie znam. Ja ze zdumieniem przeczytałam, że szczurki też trapi taka przypadłość. Do tej pory się z tym nie spotkałam, czyli kolejny raz nauczyłam się czegoś nowego o szczurkach.
_________________
449955886677
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 21:16   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


Poczytam o diecie na poprawę krzepliwości.

Dzisiaj dostaliśmy cyclonamine (tj, receptę) i osłonowo na wątrobę hepatoforce. Pani weterynarz podejrzewa że winna może być wątroba (i problemy z krzepliwością jako następstwo), aczkolwiek aktualnie nie ma mowy o zrobieniu prób, bo ani kropli krwi się z niego nie wyciśnie. Będziemy o tym myśleć po zdjęciu szwów czyli za 10 dni.
Mały dzisiaj czuje się lepiej, je już sam, wierci się i ma dużo siły żeby się bronić przed podaniem leków. Tylko szybko się męczy i jest biały jak kreda :(
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 21:54   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Noxa, ma prawo, utrata krwi to paskudna sytuacja. Troszkę to potrwa, zanim to odbuduje. I tak jest dzielny, trzymam kciuki.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 23:18   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Noxa, Maurycy po znacznej utracie krwi dostał żelazo w postaci syropu Ferrum Lek i Rutinoscorbin (1/4 tabletki raz dziennie na ok 400 gramów szczura). Jak mu się krew odbudowała, ale okazało się, że ma tendencję do krwawien z nosa, to do Rutinoscorbinu doszła witamina K (Vitacon 1/12 tabletki 2 razy dziennie).
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Medusa 


Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 16:38   

Pewnie jestem ślepa i nie widze podobnego pytania.
Moja Harley zaczęła krwawić z dróg rodnych. Krwawila juz tak miesiac temu i wet stwierdzil, ze nie widzi nic niepokojacego i nie chce jej stresowac, ale jak zacznie sie cos bardzo niedobrego, to mamy do niego biec.
Szczurzyca je, pije, zachowuje się normalnie (ale nie normalnie jak na nią. Jest żywiołowa i czesto naskakujena siostre, ateraz jest spokojna jak ta druga i tylko podczas dni, w ktorych krwawi).
Ostatnio trwało to trzy dni, teraz zaczelo sie dzis rano, a do weta może uda nam sie w poniedzialek (jeśli narzeczony dostanie wolne).
Co to moze byc? Nie ma wzdetego brzuszka i nic wiecej sie z nia nie dzieje. Poprostu intensywnie krwawi...
_________________
ze mną: szczurze Harley i Honda, psie Tobi i Sara, świnkowe Irokez, koniska Gal, Fuks i Posąg <3
za TM: szczurze Krówka, psie Scooby i Kropka, świnkowe Zuzek i Lolek, końskie Likon, Lolek, Edek
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 17:59   
   Zwierzątka: ;(


To może być ropomacicze. Trzeba to koniecznie operować. Jeżeli wet tak stwierdził to znaczy że nie jest zbyt dobrym wetem dla szczurów. Poszukaj w Polecanych wetach jakiegoś innego. Musi być to operowane bo jeżeli się tego nie zrobi to może dojść do ogólnego zakażenia organizmu. Można ew. podleczyć antybiotykami.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13