Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:35
Biegunki.
Autor Wiadomość
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Sie 04, 2008 19:53   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


nutaka, a więc chodzi o kolor , sory ;) Kolor pewnie jest taki z powodu czegoś co zjadła . Np po buraczkach kupki moga być czerwonawe. Ja bym się tym nie przejmowała narazie ;)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Semena 



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 990
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 16:43   

Mamy jakiś powracający problem z tą biegunką :| Jakieś jeszcze sugestie? Po prostu co jakiś czas wraca. Myślę, że ma to jakiś związek z owocami tudzież innym miękkim jedzeniem, jednak zastanawiam się, czy to normalne? Bo chyba nie... :roll:
_________________
Zakochana bez pamięci! (Mars [*], Mefisto [*], Nils[*])
Na zawsze w naszych sercach: Marsik [*], Nilsik [*], Mefiś [*]
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Semena, oba chłopaki mają te biegunki? Moje mają bardzo rzadko i to raczej pojedynczo. Napisz dokładnie, co chłopaki dostają do jedzenia.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Semena 



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 990
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 17:30   

No właśnie chyba tylko Mefisto... :roll: Co dostają do jedzenia? Różnie: suche to teraz akurat mam euro-zoo i zawsze coś dorzucam od siebie (ziarno, orzechy itp...). Czasami jakaś marchewka z warzyw, buraczek, ziemniaczek, ogórek... Ostatnio dostali gerberka (wynagrodzenie trzydniowej nieobecności). Generalnie nie wprowadzałam zadnych zmian do ich diety. Ale nie jestem przekonana w 100% żeby to była wina mokrego jedzenia. Czasem nawet jak długo mają suche też widuję rzadkie kupki. :? sama już nie wiem, pewnie za jakiś czas przejdę się do weta
_________________
Zakochana bez pamięci! (Mars [*], Mefisto [*], Nils[*])
Na zawsze w naszych sercach: Marsik [*], Nilsik [*], Mefiś [*]
 
     
Chochlik 


Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 16:05   
   Zwierzątka: Odeszły:Bestia;Azja;Newton;Coushy;Darwin;ChateletSR;XunziZR;CurieSR;X-RayZR;OortSR;OlbersSR


Albo panikuję, albo mam problem.
Ale ab ovo- wczoraj wieczorem zauważyłam, że szczurki (albo szczurek nie wiem czy oba brały w tym udział) zasikały hamaczek. Zdarzyło im się to po raz pierwszy i w dodatku tak, że można go było, niemalże, wyżąć. Zamontowałam nowy, czyściutki i zaraz rano znalazłam na nim plamki mocno rozwodnionych odchodów. W dodatku Azja bardzo często pije- o wiele cześciej niż przed dwoma- trzema dniami. Wydaje mi się, że słyszałam też ze dwa razy "zgrzytanie zębami", ale nie udało mi sie ustalić który to. Pozatym wszystko w najlepszym porządku- jedzą, bawią się- zupełnie normalnie.
Diety nie zmianiałam; dostają suchą karmę, troszkę masełka, brokuły, marchewkę, jabłko, kiełki (lucerna, brokuły), jogurt, co drugi dzień do karmy dosypuję im trochę mieszanki zioł dla szczurów. I szczurze dropsy jako przysmaczek.
Powinnam się martwić czy to tylko jakaś przejściowa niedyspozycja?
 
     
jedna.wiedzma 
Marta



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 20
Skąd: gdańsk/toruń
Wysłany: Śro Maj 27, 2009 19:01   
   Zwierzątka: ...


Chochlik, a w jakich ilościach podajesz masło? Wiesz co... u psów i kotów zawsze jak podaliśmy masło lub śmietanę a zwierzaki były w domu nie na ogrodzie, to zawsze gdzieś nam coś biegunkowatego zrobiły w kącie... to moje pierwsze skojarzenie z masłem, nie jestem pewna jak się to ma do szczurów. Ale poza tym dieta wygląda ok.

Bardzo wodniste i tłuste jedzonko może powodować coś takiego (moje po gerberku i jogurtach zawsze robiły rzadsze kupki).

..ale to zgrzytanie.. nie chcę być przewrażliwiona, ale zgrzytanie często jest objawem niepokoju, albo bólu.. tego, że ze szczurkiem dzieje się coś niedobrego

może spróbuj odstawić masło i jogurt i obserwuj czy się nie poprawia
_________________
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś."
 
 
     
Chochlik 


Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 31, 2009 14:56   
   Zwierzątka: Odeszły:Bestia;Azja;Newton;Coushy;Darwin;ChateletSR;XunziZR;CurieSR;X-RayZR;OortSR;OlbersSR


Jedna.wiedzma Dziękuję za podpowiedź.
Chociaż mój współlokator przyznał się, że dał im wylizać pudełeczko po śledziach w śmietanie- i podejrzewam, że to było powodem, odstawiłam zarówno masło jak i jogurt i już wygląda wszystko normalnie.
Zamiast tego dostają Bobo-Vitę i też są zachwycone :)
 
     
Rudzielec 



Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Łódz
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 00:19   
   Zwierzątka: szczurki


Moje szczurki maja nawracajaca biegunke.Okazalo sie ze to tasiemiec .

Na biegunke podaje :

SERA diropur W-ziołowy napoj,zawiera ekstrakt z korzeni pieciornika-zapobiega odwodnieniu,utwardza luzny stolec,skuteczny lek stymulujacy uklad trawienny i poprawiajacy kondycje zwierzat.


Osobiscie kupilam u weta ale widzialam do kupienia rowniez w sklepach zoologicznych.Cena okolo 30 zl.Polecam .Na prawde dziala.
_________________
Za tęczowym mostkiem: Menda,Karolek,Stuart,Buźka,Milka,Marcelek, Agutek :(
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 10:40   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Szczur dostał biegunki. Czy powodem mógł być ogórek? Bo to jedyne co dostał w tym dniu poza suchą karmą.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 10:43   

Wydaje mi się, że każde świeże i mokre jedzenie może spowodować biegunkę, jak zwierzę je tylko suche.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 11:00   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


babyduck, on nie je samego suchego, po prostu w tym dniu poza suchym dostał tylko ogóra ;) Dzięki, myślę, że to on był winowajcą. Sprawa na szczęście była jednorazowa.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:22   
   Zwierzątka: brak


Ogórek mógł zawierać środki ochrony roślin, preparaty grzybobójcze, itd.
 
     
Wiewiora 



Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 323
Skąd: Bydgoszcz/Cieszyn
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 12:19   
   Zwierzątka: dwa psy,dwie szynszyle, dziesięć <:3 )~ i świniol


mam pytanie, mam dwa nowe szczurki, jedza sucha karme tylko: Versele- Laga Rat complete i rat nature. mieszalam im to. sa u mnie juz tydzien, i zauwazylam ze jak biore je na reke lub dluzszy wybieg to robia rozwodnione kupki. odstawilam im na razie rat nature. czy moga te kupki byc spowodowane stresem, bo nie sa do konca oswojone i troche boja sie rak...czy mam na to cos podac czy jeszcze troche poczekac? w klatce nie znajduje rozwolnionych odchodow. i szczurki ogolnie sa zdrowe, maja apetyt i sa ruchliwe. prosze o porady
_________________
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

George Bernard Shaw

Elmo, Syriusz, Acair Abraxas, Ksawery Abraxas, Hipolit SunRat's
za TM: Tofik, Dyzio Marzyciel, Gratis, Wirek, Diabeł, Coś [']
 
 
     
Firewarrior 



Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 98
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 13:07   

Tak, stresowe kupy są bardzo często rzadkie (nie tylko u szczurów ;P ), a rat nature to dobra karma, nie powinny po niej mieć rozwolnienia, szczególnie że - jak słusznie zauważyłaś - w klatce nie walą rozwolnionych bobów.
_________________
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/ <- moja TFUrczość

Tobiasz, WWW, Ewok i wkrótce Precelek :)
 
     
Wiewiora 



Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 323
Skąd: Bydgoszcz/Cieszyn
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 13:36   
   Zwierzątka: dwa psy,dwie szynszyle, dziesięć <:3 )~ i świniol


ale pomyslalam ze moze maja za duzo dobrego na raz i za bardzo urozmaicone...dlatego daje im teraz tylko ta jedna karme, ale to zaczne im mieszac znow :)
_________________
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

George Bernard Shaw

Elmo, Syriusz, Acair Abraxas, Ksawery Abraxas, Hipolit SunRat's
za TM: Tofik, Dyzio Marzyciel, Gratis, Wirek, Diabeł, Coś [']
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13