Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Sty 13, 2007 17:06
Kłopoty skórne
Autor Wiadomość
Ewa 


Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 194
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 00:39   

Pomarańczowe są wszoły, ale wet by to na pewno rozpoznał. Ostatnio oglądałam to pod mikroskopem..paskudne.
 
     
asik8705 



Dołączyła: 11 Paź 2009
Posty: 28
Skąd: Wałcz-Szczecin
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 15:15   
   Zwierzątka: szczurek


Nie wiem cos mi sie wyaje ze jakas malo doswiadczona ta pani dr moze praktykantka. A czym to najlepiej zwalczyc ?? P. Dr kropelke czegos mu umiescila na karku i powiedziala ze kontrola za miesiac, 2 dni sie nie drapal a teraz widze ze na nowo. Pomozcie prosze
_________________
asik8705
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 15:26   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Bardzo dobra jest ivermektyna (ivomec). 2 kropelki na kark, co 10 dni, standardowo 2 - 3 dawki.

Ale jeśli to nie pasożyty, a np. grzyb lub gronkowiec, to będą potrzebne inne antybiotyki. Najlepiej zrobić wymaz ze skóry (zeskrobiny) i obejrzeć pod mikroskopem. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
asik8705 



Dołączyła: 11 Paź 2009
Posty: 28
Skąd: Wałcz-Szczecin
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 16:51   
   Zwierzątka: szczurek


takie male pomaranczowe kuleczki kropeczki cos. Po tym na pasożyty nie drapal sie wiec to pewnie te wszoly,i przeczesujac mu futerko coraz mniej tego tylko jak dlugo ten lek ktory zostal nakropiony dziala. bo widze ze znowu zaczyna sie podrapywac. Moze wylegla sie kolejna partia z jajeczek ktore nie uciekly badz nie padly.
A gdzie ta ivermektyne dostane?? w aptece czy u wet?????
Chyba musze zmienic weterynarza. . . . :|
_________________
asik8705
Ostatnio zmieniony przez H. Czw Sty 14, 2010 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
asik8705 



Dołączyła: 11 Paź 2009
Posty: 28
Skąd: Wałcz-Szczecin
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 16:59   
   Zwierzątka: szczurek


Byliśmy z Fredziem u weta innego niż zawsze.
I DOBRZE!!!!
okazało się ze to świerzbowiec (Nigdy już nie kupie z zoologa )
Dostał zastrzyk z ivomec-u i Pani dr natarła go nie pamiętam czym, czymś, ogólnie środkiem na pasożyty . Mamy obserwować czy mu przechodzi i ok środy na kontrole. Jeżeli nic się nie zmieni to będzie robiony Wymaz ze skóry i dalsze leczenie, jeżeli mu przejdzie po tym co dostał to profilaktycznie jeszcze coś dostanie. Mamy nadzieje ze mu przejdzie. . .
_________________
asik8705
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 18:24   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


pamiętaj, że iwermektynę trzeba podać 3 razy, co 10 dni.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
asik8705 



Dołączyła: 11 Paź 2009
Posty: 28
Skąd: Wałcz-Szczecin
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 23:26   
   Zwierzątka: szczurek


wet powinien to wiedziec
_________________
asik8705
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 12:13   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


asik8705, jeśli trafisz do dobrego weta, to tak, ale jeśli nie - to może z tym być bardzo różnie...
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
asik8705 



Dołączyła: 11 Paź 2009
Posty: 28
Skąd: Wałcz-Szczecin
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 13:35   
   Zwierzątka: szczurek


Wiec dzieki z inf bede o tym pamietac i w razie W zareaguje. Powiem wetce:D
_________________
asik8705
 
     
megg 



Dołączyła: 05 Gru 2009
Posty: 9
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 22:44   

Kupiłam małego szczurka w zoologicznym i, niestety, okazało się, że ma pasożyty. Tak go to gryzło, że aż skakał po całej klatce. Zaraził się też drugi szczur. Dostałam od weta zasypkę Insectin. Ktoś to może już stosował?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 22:54   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Czasami wystarczy poszukać: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=4775
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Hexi 



Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 29
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 19:05   

Mój szczurek ma dwie kropki na uchu takie maleńkie kuleczki. A drugi na dole pleców takie jakby gnidy przyczepione do sierści ale bardzo maleńkie. Jednak nie wiem na pewno czy to sa wszy , czy może świerzb ??? Jutro pojadę z nimi do weta ale martwię się bo jak zapłacę więcej niż 50 zł za leczenie mąż mnie zabije. Moze można jakiś tani środek kupić w aptece ???
_________________
Remi, Gustofer, Milton i Hilton -moje skarby
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 19:36   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


nie bardzo. powinnaś iść do weta.
a masz świadomość tego jak bardzo szczurki potrafią chorować? i że niekiedy by zwierzakowi pomóc trzeba kosztownych wizyt/operacji? co wtedy, mąż Cię zabije czy nie wyleczycie szczurka tylko będzie musiał cierpieć?
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Hexi 



Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 29
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 19:56   

On uważa że szczur to szczur że niektóre szczury żyją w oborach i nie potrzebują tego wszystkiego a ja przesadzam . Pójdę z nim , chciałam wiedzieć ile mam kasy naszykować i czy to będzie drogo mnie kosztować . Najwyżej mąż się nie dowie, a jak się dowie to nie zrozumie no ale cóż.
Wiecie co to może być na sierści ?
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 20:04   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


na uszach to pewnie świerzbowiec. na sierści może też, jeśli to białe i okrągłe to jajka świerzba. ale równie dobrze to mogą być wszy, pchły.. weterynarz powinien sam umieć ocenić.
a szczurkowi najlepiej by było podać iwermektynę w 3 dawkach co 10 dni.
rozpoznanie + dawka leku nie powinny dużo kosztować. zależnie od miasta, sama nie wiem.. do 30 zł?
tylko uwaznie patrz co weterynarz podaje i poczytaj wczesniej na forum czego podawac nie wolno.
z jakiego jestes miasta? zerknij na polecanych weterynarzy..
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 13