Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Starość - opieka, pielęgnacja straszych szczurów
Autor Wiadomość
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 14:45   
   Zwierzątka: szczur(y)


2 lazta jak na takiego szczurka to jest juz bardzo dużo szczególnie ze szczurki polskie są słabe fizycznie. Ja wiem co to starosc, chyba nawet sama pisałam o tym na naszym forum :cry: Pamietam Wacława.....
Musisz o Tymusia o wiele bardziej dbać, na starosć nieststy nic sie nie poardzi, dawaj mu więecej płynnych pokarmów takich jak kaszki itp. Zakup witaminki do rozcieńczania w poidełku dla wzmocnienia jsego organizmu.
A oto link do tego temaciuku o Wacławie
http://www.forum.alloszcz...topic.php?t=622

a apropos astmy, też mi sie daje dosc ostro we znaki :cry: ale ja nigdy nie zrezygnuje z moich pupolinek, mam ich 5, biorę tabletki na alergie, będę miała odczulanie, srednio raz na dwa dni w nocy łapią mnei duszno sci to berodual mi pomaga

Wieczorem połączę tematy, chce abys najpierw zdążyła przeczytać
 
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 15:08   

hmmm takiego troche offa zrobie, ale wiecie ja mialam jednego ciura, 3 skoczki i szyszke i mam astme i mnie nie bralo. no chyba ze mnie zadrapal to mi wtedy puchlo, ale tak poza tym to zadnych objawow alergi na szczura nie mialam...

foka_z_zakonu napisał/a:
no nie wiem, mi sie wydaje ze 2 lata to duzo

mowiac szczerze ja jestem takiego samego zdania. tak z ciekawosci, jesli mozna wiedziec - skad masz Tymka?
 
     
foka_z_zakonu
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 04, 2006 15:58   

KAKA, aż wstyd przyznać ale... nie wiedziałam, że juz założyłaś taki temat :roll: - kurka :oops: (przeniosłam sama ale przyznam, że musiałam troche pokombinować :mrgreen: :mrgreen: )
Twój post mi bardzo pomógł - dzięki :*

co do tej astmy - to ja już nie wyrabiam :cry: - codziennie przed snem i około 5tej nad ranem musze se "psiknąć". Boje sie, że trzymanie w domu szczurka moze miec poważne konsekwencje w przyszłości :cry: :cry: - no i mama mi żyć nie daje :|
Gato napisał/a:
no chyba ze mnie zadrapal to mi wtedy puchlo
-plus to :? i niekoniecznie musi mnie zadrapać wystarczy, ze mnie futerkiem dotknie :? np. brzuch, jak to potem swędzi/piecze :evil:
- dlatego Tymek jest ostanim dzióbaskiem :evil: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gato, co do Twojego pytania, Tymuś jest z zoologa :? - to była miłość od pierwszego wejrzenia :* :mrgreen:

ps. Tymuś jakbyś to czytał... :wink: - KC :*
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 15:15   Co się dzieje ze szczurem, gdy się starzeje?
   Zwierzątka: ogony


Macie na ten temat jakies doświadczenia?
Zauwązyłam, że moje panny kupkają juz, gdzie popadnie - zdarza im sie do legowiska, na półkę z jedzeniem :oops:

Szczurom się przerzedzają włoski. Może powiedziec w którą stronę? Bo mojej Fatce jak na razie przerzedziły się.... na łopatkach i karku.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
Ostatnio zmieniony przez Pią Lip 20, 2007 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 04, 2007 15:26   

już się nie drapią z taką szaleńczą szczurkową prędkością
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 15:26   
   Zwierzątka: ogony


Ale za to dokładniej :)

Acha, mają problemy ze wspinaniem się. Trzeba częściej.... pomagać.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 15:31   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Więcej śpią.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 15:52   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Staja się "grzeczniejsze" że tak powiem, dziadzieją.
Np. moja Zurka (mój najdłużej żyjący szczur - zmarła w wieku 2 lat i 10mies), kobieta diabeł wcielony, nie szczur (dla szczurów, do ludzi oki zawsze była). Szalona, rozrywkowa, nietolerująca żadnego obcego szczura!!! Na starość spowolniała. Już nie biegała po mieszkaniu, a jedynie spacerowała i dużo spała. Zrobiła sie przytulaśna i polubiła obce szczury. Odpuściła awanturowanie sie z innymi szczurami i straciła pozycję przywódcy. Skończyła z natrętnym goleniem sierści na łapkach i gryzieniem prętów.
Miała postępujące zwyrodnienie kręgosłupa, przez co powoli postępował niedowład tylnych kończyn.
Z wyglądu: bardzo schudła, każdą kosteczkę w kręgosłupie i miednicy było czuć. Sierśc zrobiła sie mało błyszcząca, rzadka.
http://images12.fotosik.p...76ae62f0med.jpg (stara Zurka)
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 18:55   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


u mnie pojawiły się problemy z jedzeniem - nie mógł suchej karmy jeść. Zauważyłam też, że sierść zrobiła się taka sucha (nie lśniła). Oczywiście pojawiły się różne choroby, większa senność.
_________________

 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 19:30   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Pojawia się charakterystyczny wygląd - już nie są takie okrągłe, grzbiet robi się wydatniejszy, kręgosłup bardziej wyczuwalny, jakby szczur zmienił się w trójkąt, kotki kręgosłupa własnie są dobrze wyczuwalne.

Także u mojej śp. Dzikiej pojawiły się problemy natury fizjologicznej - nietrzymanie moczu, niestety nie jestemw stanie powiedzieć, czy przyczyną była starość sama w sobie, czy choroba. Prawdopodobnie i to i to. Tak samo częściowy niedowład tylnych łapek, który spowodował, że zmienił się sposób jedzenia, ziarenko trzymała tylko w jednej łapce, druga się musiała podpierać.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 23:20   

Bandycie gorzej dzialaly tylne lapki, mial przymglone, jakby zmeczone oczy... zalatwial sie w klatce.. ale czasem po prostu nie zdarzyl dojsc..

fiterko przerzedzalo sie na lopatkach i szyji... futro stalo sie matowe, skora nie wygladala tak zdrowo jak powinna... mial trudnosci z utrzymaniem rownowagi.. byly dni kiedy przelewam sie przez rece.. i dni kiedy nie potrafil w miejscu usiedziec... dosc sporo chudl... kregoslup i biodra zaczely odstawac (mimo ze dieta byla urozmaicona, bogata i jedzenia zawsze dostawaly za duzo...)
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 04, 2007 23:46   

sachma napisał/a:
zalatwial sie w klatce..


Przepraszam, ale nie rozumiem...
Moje cztery załatawiają się w klatce...
Na ręczniki kupkają (czasem pewnie i siku, a właściwie napewno), wszędzie kupki...

Może chodziło Ci o specjalną kuwetę?
Jeśli tak to u mnie na to za późno, bo ich nie nauczyłam załatwiać się do kuwety.
 
     
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 01:20   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


Chyna, będąc poza klatką, żeby się załatwić wchodził do niej... ale czasem nie zdążył dojść jak mniemam <.<

czy ktoś zaobserwował, żeby starszy szczur robił się z wiekiem agresywny? powolny, jakby senny, ale mimo wszystko agresywniejszy niż wcześniej? /jeśli tak, to jaki mógł być tego powód? ból, choroba?/
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 14:10   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Kagero napisał/a:
czy ktoś zaobserwował, żeby starszy szczur robił się z wiekiem agresywny? powolny, jakby senny, ale mimo wszystko agresywniejszy niż wcześniej? /jeśli tak, to jaki mógł być tego powód? ból, choroba?/


Ja zaobvesrowałam to u Benjaminka. Był wielkim miziastym chłopcem, ale zawsze było tak, że potrafił ugryźć (był z lab.). W wieku ok 2 lat gryzienie pojawiało się coraz częściej, aż do kąsania przy niemal każdej próbie dotyku.
Powód okazał się prosty. Szczurowi bardzo się pogorszyły zmysły, a że był to albinos, oślepł kompletnie. Każdy dotyk był dla niego niespodziewany i gryzł z zaskoczenia.
Pomogło dopiero, gdy przed wzięciem go do ręki nie tylko wołałam go po imieniu (to nie wystarczało, by nie ugryzł), ale też dmuchnęłam na niego wołając.
Po wprowadzeniu dmuchania przed każdym dotknięciem, problem gryzienia ograniczył sie prawie do zera.
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 14:14   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


szczurki raczej potulnieją na starość...
Chociaż mój pierwszy szczurek Batman miał jakiś problem z układem nerwowym. Prawdopodobnie przerzuty guza na mózg (bo miał raka jąder, który był w zaawansowanym stanie) i w ostatnich dniach swojego życia chyba bardzo bolał go każdy dotyk, bo rzucał się na rękę , dlatego musiałam go uśpić :( (miał tylko półtora roku)
Przed zaostrzeniem się objawów choroby bardzo spotulniał, nawet przychodził na kolana żeby go głaskać... ale myślę że to też było związane z chorobą...

Ogólnie objawy które zauważyłam na jakiś czas przed śmiercią moich ogonków to:
-wygięcie kręgosłupa
-przerzedzenie sierści
-ogólnie zmniejszona sprawność ruchowa
(problemy z utrzymaniem równowagi -głównie przy chodzeniu po ramieniu,
problemy przy wspinaniu się, schodzeniu lub skakaniu)
-drastyczny spadek masy ciała (wyczuwalne kostki, ogon staje się kwadratowy w przekroju)
-nocne moczenie w wypadku jednej samiczki (tzn kiedy spała siusiała na hamak)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12