Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy ze wzrostem u szczurka.
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 23:18   

Pod ciążę można by podpiąć tą chudość - źle karmiona ciężarna samica zużywa "własne" zapasy aby maluchy mogły się rozwijać.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
dimi 



Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 47
Skąd: Bytom.
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 23:23   
   Zwierzątka: <:3)~~ Zumi, Coma<:3)~~ Ciri, Fuzzy<:3)~~


ojj, zaczynam się martwić.
2 moje plus dwie Łukasza plus dwa oczekiwane mioty w hodowlach to już jest 6... ^^
jutro przejadę po wetach zapytać, czy robią usg takim małym zwierzaczkom. (jakiej ceny powinnam się spodziewać, i czy to badanie szczurci- ani młodym- nie zaszkodzi?)

strasznie przytulaśne stworzonko, swoją drogą, wlazła pod bluzę, wyjąć się nie da, i śpi.
_________________
Coma&Zumi
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 23:26   

dimi napisał/a:
. (jakiej ceny powinnam się spodziewać, i czy to badanie szczurci- ani młodym- nie zaszkodzi?)
mi rzucali zawsze w okolicach 50 złotych, najwięcej chyba 80, razem z badaniem/wizytą.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 23:27   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


dimi, my za USG wątroby zapłaciliśmy 65 zł. Nie powinno zaszkodzić. Jeżeli jest w ciąży, to zastanów się nad ewentualną eutanazją małych po urodzeniu. W takim stanie samica może nie dać rady odchować młodych, o ile w ogóle przeżyje poród. Wzdych... :?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 23:30   
   Zwierzątka: małe stadko


Dimi-u mnie USG kosztuje 35zl ale moja pani dr nic nie bierze ;) .
 
 
     
dimi 



Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 47
Skąd: Bytom.
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 23:37   
   Zwierzątka: <:3)~~ Zumi, Coma<:3)~~ Ciri, Fuzzy<:3)~~


hah, przejdę jutro, popytam, pójdę do weta, który leczył Zumi z kataru, jako jedyny nie trzymał jej za ogon, i mówił do niej po imieniu.

Fuzzy nie ma powiększonych sutków: więc albo to wczesna ciąża, albo nie ciąża. Tylko, czy w takim stanie te sutki by się jej powiększyły.
_________________
Coma&Zumi
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 13:56   
   Zwierzątka: małe stadko


I jak ze szczurciami?A konkretniej z ta jedna??Bylas u weta?Co powiedzial?
 
 
     
dimi 



Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 47
Skąd: Bytom.
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 21:16   
   Zwierzątka: <:3)~~ Zumi, Coma<:3)~~ Ciri, Fuzzy<:3)~~


powiedział mi że to przejedzenie, że szczurcia jest niedożywiona, żeby nie podawać dużo jedzenia, bo zje ile będzie mogła;/ i wysokokaloryczną dietę zalecił. (uff) że brzuszek wydaje się ogromny wobec wychudzonego ciałka, a tak naprawdę u dobrze żywionego szczurka wydałby mi się normalny.
uspokoiłam się.

niemniej, dziś zbudowały gniazdo, tylko nie wiem, która ^^

po tygodniu: szczurek odkarmiony, brzuszek zniknął, łapki nie wyglądają jak zapałki, choć ma bardzo dużo skróy 'ponadplanowej', wyładniała, tylko łysieje z każdym dniem bardziej i teraz się zastanawiam, czy ona wogóle była kiedyś czarna?

gniazdo budują po każdym sprzątaniu klatki :DD
_________________
Coma&Zumi
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

  Wysłany: Czw Paź 09, 2008 20:34   Problemy ze wzrostem u szczurka.

Nie znalazlam jeszcze takiego tematu wiec zalozylam nowy. Moj kreska ma szacunkowo z 7 mies. albo i wiecej bo jak go kupilam to mial juz z 2 lub 3 tyg. tak na oko a wyglada jakby byl z 3 mies szczurkiem. Jest moze troche dluzszy ale ma bardzo delikatna budowe i jest drobniutki. Czy moze to byc spowodowane choroba? Czasem mysle ze to jakas choroba genetyczna np karlowatosc albo cos.... Jak pamiec mnie nie myli to stary w jego wieku juz mial okraglutki brzuszek i byl masywny jak na samca przystalo. Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem?
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 20:48   

Jedna z moich szczur też jest drobniutka. Panya jest po prostu mała jak na szczura, ale Nezu to prawdziwa kruszynka o delikatnej budowie. Bardzo możliwe, że to przez inbred (np. rodzice byli rodzeństwem) oraz, że wcześnie została oddzielona od matki.
Może podobnie jest z Kreską.
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:35   

kreska to samczyk :P hehe wiem wiem smieszne imie :P wlasnie podejrzewam ze to z chowu wsobnego bo jest on od malego lichy i ciagle cos mu bylo. On jest wielkosci wiekszej myszki :P jako samiec powinien byc wiekszy znacznie.
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:54   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


tamiska, a ile waży Kreska ? Mógł być z dużego miotu,matka mogła nie mieć wystarczająco dużo mleka aby wykarmić wszystkie malce,różne mogą być powody łącznie z wadami genetycznymi
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 22:00   
   Zwierzątka: pies, kot


moja Opium też jest z tych mniejszych
ma ponad 1,5 roku, a na dłoni to by mi się dwie takie Opiumki zmieściły :wink:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 22:48   
   Zwierzątka: ogony


Do rzeczy wymienionych przez wuwunę dodałabym jeszcze jakość karmy (np. w sklepie), zatłoczenie klatek (tutaj - w sklepie), ale przede wszystkim skłonnosc genetyczną. Tak jak u ludzi: zdarzają się rodziny wysokich oraz rodziny niskich. To czemu u szczurków miałoby być inaczej?
Tamiska, na Twoim miejscu bym się tym nie martwiła :)

Spytałaś też, czy mały wzrost może być związany z chorobą. Tak na pewno słyszałam tylko o jednej takiej chorobie - megacolon. Ale na pewno Kreska na to nie cierpi, bo gdyby tak było, to już by dawno nie żył...
Być może są też inne choroby, ale albo rzadko spotykane, albo nie diagnozowane u szczurów, gdyż nigdzie się z tym nie spotkałam :drap:
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 22:54   

Mały wzrost może też wynikać z niedożywienia w okresie wzrostu, czyli od narodzin do ok 3 miesiąca życia. Niedożywienie jest swego rodzaju chorobą. Może wynikać ze zbyt licznego mioty, złego lub za mało obfitego karmienia samicy lub w późniejszym wieku złego karmienia samego malca.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11