Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z zębami
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 15:22   
   Zwierzątka: ogony


LunacyFringe, mozesz podawac przez jakis czas szczypte Roboranu H raz dziennie. Na pewno nie zaszkodzi, a moze pomoc (Roboran H to mikroelementy).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
weXe 


Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 20:09   

Pomocy! Moja Niunia miala wypadek. ma zlamane dwa gorne zeby ;( pojechalam z nia do weta i mi wyciagla polowe jednego zeba. nic mi nie powiedziala na temat tego co jej podawac i jak sie nia opiekowac. kazala sie pokazac jesli zebralaby sie ropa. Pomozcie mi...! ani nie chce jesc startej marchewki ani jabluszka. Dostala gerberka i zmiksowana zupe. to je bardzo chetnie. nie jest apatyczna wlasnie goni po pokoju z kotem. Powiedzcie mi... odrosną czy juz nie? czy moja Niunia bedzie jeszcze kiedykolwiek mogla zjesc ziarenko chrupke albo herbatniczka? :(
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 29, 2008 20:23   

Cytat:
odrosną czy juz nie? czy moja Niunia bedzie jeszcze kiedykolwiek mogla zjesc ziarenko chrupke albo herbatniczka?

:glaszcze:
Zęby u gryzoni rosną do końca życia ,wg mnie zęby u Twojej szczurci odrosną i wtedy znów zacznie a nawet powinna jeść twarde pokarmy .
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Śro Lip 30, 2008 09:09   

Ja słabym zwierzetom np. szczurom podawałam zawsze tez glukoze przez małą STRZYkawke, w końcu głownym czynniekiem poza tlenem na wytworzenie energii fizycznej i cieplnej jest "cukier" dlatego lepiej stawia na nogi niż Nutridrink, bynajmniej takie jest moje zdanie aby tez podawac glukozę.

[ Komentarz dodany przez: Layla: Sro Lip 30, 2008 10:04 ]
Ciacho - w przeglądarce Firefox jest korekta pisowni, używanie tego nie boli. Twoje posty trudno się czyta. Dbaj o pisownię. Kolejny post z błędami zaskutkuje ostrzeżeniem.
Ostatnio zmieniony przez Layla Śro Lip 30, 2008 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 30, 2008 09:36   
   Zwierzątka: ogony


ciacho napisał/a:
Ja słabym zwierzetom np. szczurom podawałam zawsze tez glukoze przez małą szczykawke, w końcu głownym czynniekiem po za tlenem na wytworzenie enerfi fizycznej i cieplnej jest "cukier" dlatego lepiej stawia na nogi niż Nutridrink, bynajmniej takie jest moje zdanie aby tez podawac glukozę.

(Pomijam, że nie szczykawkę, a strzykawkę - szczykawka kojarzy mi się ze szczypawką)

Szczurcia weXe nie jest osłabiona. Ona po prostu ma teraz za krótkie ząbki i nie jest w stanie gryźć. Ale to się zmieni. Już wkrótce ząbki powinny odrosnąć.
weXe, w tej chwili ona nie będzie jadła niczego, co trzeba gryźć. Dlatego póki co podawaj jej różnorodne gerberki, przetarte gotowane warzywa, i inne takie. Możesz też podawać soki, ale z miseczki, nie z poidła. Może miec problemy z poidłem.
Nie martw się, że nie będzie piła wody z poidła, w gerberkach i innych papkowatych jedzeniach jest tyle wody, że szczurkowi absolutnie wystarczy.

Mała nie potrzebuje żadnych leków, ani nic takiego. Obserwuj tylko, czy ząbki będą odrastać równo, a kiedy osiągną taką długość, jak przed wypadkiem, sprawdzaj, czy prawidłowo się ścierają. W razie nieprawidłowości - trzeba będzie korygować.


PS. A co do glukozy, a raczej węglowodanów. W każdym jedzeniu cukry są, i każde jedzenie dostarcza energii (jak ktoś nie wierzy, to na opakowaniach podana jest wartość energetyczna). Dlatego normlanie jedzącemu zwierzakowi nie trzeba podawać glukozy. Glukozę i Nutridrinki podaje się wówczas, kiedy szczurek odmawia samodzielnego normalnego jedzenia.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
weXe 


Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 2
Wysłany: Śro Lip 30, 2008 09:58   

uff... no to mnie uspokoiliscie... Do gerberka i warzyw dosypalam Niuni lyzeczke glukozy, tak na wszelki wypadek.
w takim razie co zrobic z piciem? soki geste czy zwykle? moge jej podac nieslodzoną herbatkę? i jeszcze jedno, jak dlugo mogą odrastać?
dziekuje Wam bardzo za pomoc ;*
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 30, 2008 10:09   
   Zwierzątka: ogony


weXe, glukoza jest niepotrzebna! A za dużo cukrów w pożywieniu to też niezdrowo.
Małym dzieciom podaje się gerberki, bez dodatków udziwnionych, i im to wystarcza. Więc szczurkowi też wystarczy.

Tak jak pisałam - podawaj dużo gerberków i innego mokrego jedzenia, to wystarczy w kwestii picia.
Z sokami to jest tak... Do soków najczęściej nie wybiera się tych najpiekniejszych owoców (a więc mocno chemicznych), tylko te gorsze (a więc zdrowsze). Musisz tylko zwracać uwage na skład: aby tam nie było dodatkowej chemii (konserwanty... brrr) i aby były słodzone glukozą/fruktozą (cukry proste), a najlepiej w ogóle niesłodzone. Poza tym lepsze są soki 100%, bo mają więcej owoców (inne soki to woda z mikrym dodatkiem owoców).
Herbatke tez możesz dawać, ale nie jest niezbędna.

Ile będą odrastać... nie wiem, ale sądząc po szybkości rośnięcia szczurzych zębów, ja bym stawiała na ok. 2 tygodnie.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
strup 



Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 246
Skąd: Wołów
Wysłany: Śro Lip 30, 2008 12:12   [zęby] krwawienie

Dziś zauważyłam u mojej Kometki krew na ząbkach, jakby z pod ząbków sie wydobywała.
Kometka mieszka u mnie około 4miesięcy. obecnie ma około 7m. Na swój wiek jest malutka, powoli przyswaja pokarm, ale dużo je. Ostatnio była u weterynarza ze względu na strupki na jej ciele - nie wywnioskowana dlaczego sie pojawiły, dostawała doustnie jakiś lek. Nie wiem co mam jeszcze napisać..
Proszę o radę, co mogę zrobić? Pójdę do weterynarza, ale na początku chciałabym rady od was, zresztą jest tak gorąco, a wet do 18 czynny, nie wiem czy jest sens ją w taki gorąc brać.
Z góry dziękuję.
_________________
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. bless ya. puff. bella. dorotka.

(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 30, 2008 12:24   

porównaj z innymi swoimi szczurami jej zęby, czy nie są np dłuższe, albo innego koloru, czy kształtu, może wtedy komuś będzie łatwiej coś poradzić
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Sie 03, 2008 11:02   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Dzięki ;)
Nie wiem czy mam zwidy, czy po prostu przez tydzień się poprawiło, ale teraz mają już całkiem ładny pomarańcz. Chyba trochę panikuję ;)
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 03, 2008 13:19   

LunacyFringe napisał/a:
A ja mam problem. Wydaję mi się, że moje szczury mają zbyt białe zęby i szczerze mówiąc nie wiem czemu .
Po pierwsze zęby szczura są źółto-pomarańczowe tylko po zewnętrznej stronie. Po wewnętrznej powinny być białe. Po drugie zęby żółkną z wiekiem, malce mają białe i po ok. 4-5 miesiącu są już na stałe odpowiednio wybarwione. Po trzecie każdy szczur ma prawo mieć swój własny odcień, nie obowiązuje jakiś jeden kolor. :) Natomiast jeśli te 3 punkty odpadają u ciebie, to faktycznie, podawaj Roboran lub Cebionbmulti, możesz też włożyć im do klatki sepię (wapno naturalne). Przy regularnym podawaniu multiwitamin, mikroelementów i sepii po 3 tyg. powinny być jakieś zmiany. :)
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 15:38   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


zdjęcie zdrowych zębów
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 03, 2008 12:07   

co do prochnicy to jesli wyglada ona jak u ludzi (zaczerniony zab) to moj b chory szczurek najprawdopodobniej takowa posiada. Jest on bardzo bardzo chory i w ciagu jednego dnia nastapila demineralizacja zebow (sa sniezno biale) a w szparce miedzy gornymi siekaczami jest widoczny czarno-szary obszar....
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 12:44   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


tamiska, jak Cid bardzo chorował, to na jego zębach najpierw pojawił się czarny nalot, potem zbielały totalnie, ale po kuracji roboranem nabrały normalnego koloru i jak dotąd problem nie nawraca.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 03, 2008 13:37   

tamiska, tu masz opis Roboranu H http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2118
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13