Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
padaczka, niedokrwienie mózgu
Autor Wiadomość
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 17:40   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Gamabunta, drgawki to niekoniecznie padaczka, ponieważ jest mnóstwo chorób, którym towarzysza. I w zasadzie vice versa, padaczka to nie od razu drgawki. Nie wiem, jak jest u szczurow, ale równie dobrze moze okazać sie, ze szczur faktycznie panikuje plus ma tendencje do drgawek, co jakos sie łączy w problemach z układem nerwowym. Jak by nie było, tutaj nikt nie postawi diagnozy - wybierz sie do szczurzego weta
_________________
think big, start small
 
     
Itu 



Dołączyła: 02 Sty 2013
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 20:02   

Kochani, proszę o pomoc.

Dzisiaj Plamka zachowała się w sposób, który mnie dość zmartwił. Wyglądało mi to trochę jak atak padaczkowy, jednak najwyraźniej nie był jeszcze na tyle silny, by powodować to charakterystyczne "pijane" chodzenie. Wygięła się cała, nieco zmrużyła oczy, które szybko, ale delikatnie jej pulsowały. Miała lekkie drgawki na całym ciele.
Powtarzało się to co chwilę, u mnie na rękach się uspokoiło, ale jak tylko wróciła do klatki, znów się powtórzyło. Też, kiedy położyłam ją na łóżku, by ją poobserwować, znów to zrobiła, gdy tylko chłopak przysunął do niej ręce.

Nie panikuję, bo mój pies również ma padaczkę, ale martwi mnie ten atak po ataku.
Na pewno wybiorę się do weterynarza, ale chciałabym się upewnić, że to mogę póki co "podpiąć" pod padaczkę czy coś gorszego.

EDIT:
Dodam też, że Plamka po tych atakach idzie sobie dalej, jakby nic się nie stało, by po chwili mieć kolejny. Cała się spina, cofa przednie łapki i łepek do tyłu, w ogóle nad tym nie panuje.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 07:59   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


brykus_79, to mogą być ataki padaczkowe. Jeśli ogon obija się o klatkę, meble, nie kontroluje własnego ciała to szukałabym w tym kierunku. Gdzieś jest wątek - poszukaj, bo z komórki nie podlinkuję.

/Edit
Link
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
brykus_79 


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 08:23   
   Zwierzątka: Szczury dwa


Myślałem o padaczce ale te ataki wyglądają jakby się czegoś śmiertelnie przestraszył. Motorykę ma przy tym prawidłową. 20 metrów w 3 sekundy :/
 
     
brykus_79 


Dołączył: 28 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 08:57   
   Zwierzątka: Szczury dwa


Wet stwierdził Padaczkę... I raczej na pewno tak jest. Wczoraj po leku jego atak był dużo słabszy.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 10:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


brykus_79, mocno trzymam za skuteczne leczenie. Napisz proszę jakie leki dostał - przyda się na przyszłość.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 12:51   
   Zwierzątka: szczurze damy


brykus_79, Scaliłam Twój temat z tematem o padaczce.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
dorra 


Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 10
Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 00:41   

cześc wszystkim. moja szczurka ma padaczkę. widziała na własne oczy dwa ataki, ale dopiero niedawno się dowiedziałam, że to jest padaczka. jutro ide do weterynarza. moja szczura jest już starsza, ma już ponad dwa lata. chciałam się dowiedzieć czy wiecie jakie są bardziej długotrwałe skutki padaczki? czy przez wielokrotne ataki padaczki szczur może mieć jakieś dolegliwości? moja szczura jest bardzo osowiała. praktycznie nie może chodzić. nie wspina się w ogóle. mało je, nie jest w stanie utrzymać jedzenia w pyszczku. nie ma siły się przemieszczać. czy to są efekty nieleczonej padaczki? czy to po prostu starość? kolejne pytanie- leczyć? czy nie ma sensu i lepiej szczurke uśpić, by się nie męczyła ;( ?
bardzo proszę o odpowiedz.
_________________
Va'esse deireádh aep eigean.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 18:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


dorra, trudno powiedzieć na podstawie opisu czy to efekty nieleczonej padaczki, a już tym bardziej bez zbadania szczura.
Jeśli chodzi o leczenie to jeśli ataki są częste (1 w tygodniu lub więcej) albo bardzo silne/długie (powyżej 30 sekund) to jest wskazanie do podawania leków.

Natomiast z tego co piszesz to spodziewam się, że szczur jest chory również na coś innego - padaczka jako taka nie powoduje problemów z jedzeniem. Po samym ataku szczur może być osowiały, zmęczony, nie mieć sił, ale jeśli taki stan utrzymuje się na stałe to szukałabym innej przyczyny (chore serce? guz przysadki? problemy z nerkami?...) - w szczególności ataki padaczkowe występują w przypadku guzów przysadki, więc w pierwszej kolejności szukałabym w tym kierunku.

Ocena czy warto leczyć czy uśpić jest już zupełnie poza naszą "sieciową możliwością" porady - to może zdecydować weterynarz po zbadaniu szczura, weryfikacji czy jest reakcja na leki. 2 lata to sporo, ale nie czas na umieranie ze starości.
Ważne natomiast jest, aby weterynarz do którego idziesz miał doświadczenie z leczeniem szczurów - tutaj masz listę polecanych szczurzych wetów.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
dorra 


Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 10
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 20:05   

okej dziękuje bardzo za odpowiedź. ide do weterynarza dam znać co powiedział.
_________________
Va'esse deireádh aep eigean.
 
     
Mo-Wu 



Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Lis 12, 2015 03:16   
   Zwierzątka: Szczurze gamonie <3


Temat ubogi, więc dopiszę coś od siebie, na podstawie choroby mojej szczurzycy Comy.
Atak atakowi nie równy.
Ataki u Comy trwały, krócej lub dłużej, po kilka do góra kilkunastu sekund ale różniły się siłą. Od leciutkich, gdzie szczur odgiął się do tyłu i "pomachał" wyprostowanymi przednimi łapkami, przez takie gdzie szczurem całym potelepało, aż po takie gdzie rzucało nią po całej klatce. :|
Te słabsze wyglądały raczej jak sztywnienie a te mocniejsze już jak drgawki. Jeśli mogę to tak opisać.
Ataki są, rzecz jasna, niekontrolowane. Zdażał się czasami również ślinotok.
Po słabszych atakach Coma od razu wracała do normalnego funkcjonowania, ale im atak był mocniejszy tym dłużej była zdezorientowana, przerażona, wzięta na ręce się "roznaleśnikowywała".
Co do leczenia to podaję Comie Relanium, w formie płynnej, do pyszcznie (w gerberku, jak tuczyłam to w nutridrinku). Najpierw stopniowo zwiększaliśmy dawkę leku, ale po ustabilizowniu zeszliśmy do niższej i utrzymujemy. Od prawei 2 miesięcy nie bylo ataku :D , a wcześniej zdażaly się co dwa dni, co dwa tygodnie... Lek dostaje codziennie i dostawać go będzie do końca życia. Ilość jest mała i bardzo łatwo ją przemycić. Niestety szczura troszkę przymula :/ . Kiedyś Coma była niegrzeczna teraz to aniołek, ale wiek pewnie też robi swoje, bo ma już 2 lata i 2 miesiące.
U szczura z padaczką atak mogą wywołać również silne emocje, np. stres lub nadmierna ekscytacja (przyniesienie jakiegoś dobrego żarełka - ostatni atak Comy mial miejsce jak jej podstawiłam miskę z żarełkiem z Relanium -.- nie zdążyla nawet liznąć).
No, trochę napisałam. Mam nadzieję, że to w jakiś sposób Wam pomoże, chociaż nie życzę nikomu szczura z padaczką.
Życzę zdrówka dla ogonków i pozdrawiam. ;)
_________________
Ze mną: Scarlett Johansson IR, Endorfina IR, Incredible Empress IR, Mi Corazón IR
Za TM: Aurora, Kofeina, Coma, Dopamina, Abby, Ruby, Cola (vel Pchełka vel Mrówka)

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=18197
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Lis 12, 2015 16:16   
   Zwierzątka: ;(


A ja bym się zastanawiała czy kupno oleju konopnego z zooplusa nie pomogło by jej też. Ostatnio czytałam w gazecie popularnonaukowej o całkiem dobrym działaniu oleju konopnego na padaczkę u ludzi. A oczywiście na początku testy robiono właśnie na szczurach. W zooplusie zdaje mi się że powinien być.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 12, 2015 21:50   
   Zwierzątka: brak


aneczka1-13, olej z konopi indyjskiej leczący padaczkę jest nielegalny w Polsce, jak wszystkie leki bazujące na pochodnych marihuany. Olej z konopii sprzedawany w zooplusie jest tłoczony ze zwykłych konopi, nie mających właściwości leczniczych (oprócz pozytywnego działania kwasów Omega).
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 21:00   
   Zwierzątka: ;(


No ale tak na prawdę to ta zwykła konopia zawiera wszystko to co indyjska poza THC . A to właśnie te inne substancje leczą padaczke.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 16, 2015 09:45   
   Zwierzątka: brak


aneczka1-13, myślisz że gdyby zwykłą konopią dało się leczyć padaczkę, powstałaby ta cała afera wokół doktora Bachańskiego i CZD?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11