Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Sob Lip 14, 2007 21:59
Dobry pomysł na podawanie niesmacznych lekarstw ogonkom!
Autor Wiadomość
NadyaB 



Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 68
Skąd: Dolnoślązaczka ;)
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 00:57   

Ja również podawałam antybiotyk doustnie ze strzykawki. Mieszałam z gęstymi słodkimi sokami np. bananowym bądź z sokiem do rozcieńczania z wodą truskawkowym i niestety musiałam mimo wszystko podawawac doustnie na siłę gdyż nie chciał samowolnie wypic tego świństwa :/ tzn zjeśc zmieszanego z czymś również. Chociaż przyznam, że zmieszane ze słodkim ciastem (co proponuje zamiast chleba) zjadał dosyc ładnie lecz nie wszystko.
_________________

 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:56   

U mnie gorzkie rzeczy wchodziły w kocim mleku z cukrem , a cała reszta w śmietankowej kaszce Smakija, która nie dość, że przez szczury uwielbiana, to jeszcze w dodatku nie zawiera żadnych świństw, więc można bez obaw dawać
Karmienie ze strzykawki prosto do pyszczka zupełnie nie zdało u mnie egzaminu i to nie ze względu na moją nieudolność - próbowała to robić pani doktor w Oazie (która wcześniej zachwalała tę metodę) - i szczura tak wrzeszczała, tak się wyrywała, że stwierdziłyśmy, że lepiej zrobić zastrzyk, bo się mniej wyrywa, jak ją trzymam i znosi to całkiem spokojnie.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Gość

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 13:40   

U mnie jedyne co jest zjadane zawsze to powidla. Nabieram tego na czubek lyzki i posypuje skruszona tabletka. Jeszcze jak im tam kropne echinacei to bija sie ze mna o lyzke ;)
 
     
EL 



Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 77
Skąd: Inowrocław/Wrocław
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 22:24   
   Zwierzątka: Cisza


Długotrwałe codzienne podawanie leków niesmacznych i tych wybitnie niezjadliwych powoduje bunt na widok jogurtu, gerberków itp. ale zawsze z pomocą przychodzi pasztet, który jest pochłaniany z prędkością światła niezależnie od ilości i zapachu leku. ;)
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 00:46   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


u mnie niezmiennie każde lekarstwo udaje się przemycić w niewielkiej ilości masła.
płynne leki podaję np w kropelce nutri drinka/soku. w razie wielkiego oporu zostaje nutella i masło orzechowe w dosłownie śladowych ilościach.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 07:11   

U mnie jeśli nie przechodzi Danio, to pasztecik, albo lek rozgnieciony z cieciorką, albo groszkiem z puszki (bez łupinki!) :) mniam! Zauważyłam, że chętniej zlizują lek podany na palcu niż z łyżeczki. W ostateczności rozgniatałam z parówką.
Bardzo gorzkich leków Łasicy nie ma szansy podać z niczym, nawet nie podchodzi, a wręcz ucieka od łyżeczki wybredniak!
Strzykawką do pyszczka nie podawałam, bo wydaje mi się to zbyt niebezpieczne przy wyrywającym się spanikowanym szczurze (zachłyśniecie, jak już dziewczyny wcześniej napisały).
_________________
Fundacja TARA - Schronisko dla Koni.
http://www.fundacjatara.info/
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 22:44   
   Zwierzątka: Szczurki


Ja podaję leki w odrobinie majonezu, działa za każdym razem, polecam :mrgreen:
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 22:48   

moja Księżniczka je wszystko bez kombinowania ze smakami za to Alfred nie ruszy niczego, nie lubi lekarstw i upiera się że ich nie zje pomimo że daje mu z rzeczami które uwielbia :roll:
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
1Netka1 


Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 07:08   Jak podawać leki
   Zwierzątka: Kamis, Chili, Peper, Szafran, Czoko


Witam. Nie znalazłam takiego tematu albo po prostu nie umiem szukać. Chciała bym si was spytać jak podajecie leki w stanie stałym swoim milusińskim, bo potrzebuje pomocy. Bój blue jest chory, ( prawdopodobnie katar) i lekarz zalecił coś na wzmocnienie. Jest tylko jeden problem. Jak tylko widzi te leki to od razu czmych , nie chce ich przyjmować a mnie ręce opadają. Przecież on jest jeszcze malutki, ma raptem 3miechy i jest mniejszy od brata. Nie chce by coś mu się stało .
Więc moje pytanie brzmi jak podajecie swoim ogonkom leki płynne i/lub stałe.
Czekam na wasze pomysły.
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 08:40   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Możesz zgnieść tabletkę na pył i dodać do czegoś co bardzo lubi, do jakiejś ciapki: ja podawałam w kaszce.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 08:52   

Jeden z moich chłopaków absolutnie nie zje nic, gdzie dodany jest lek. Metoda jest jedna - na siłę do paszczęki, ja podaję insulinówką bo jest cieńsza niż inne strzykawki.
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 10:22   
   Zwierzątka: nie ma :(


temat o podawaniu leków jest tu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2310
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 18, 2011 10:24   

Nie podawaj tylko antybiotyków z jogurtami i innymi produktami mlecznymi z florą bakteryjną.
 
     
1Netka1 


Dołączyła: 30 Wrz 2011
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 14:35   
   Zwierzątka: Kamis, Chili, Peper, Szafran, Czoko


Dzięki za rady. Sirius twoja najbardziej się przydała. Mamy ten sam problem. Blue musi dostawać leki przez strzykawkę bo inaczej niczego nie tknie.. :*
Ostatnio zmieniony przez 1Netka1 Pią Lis 18, 2011 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 16:43   

Cieszę się, że mogłam pomóc. :)
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12