Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Versele Laga
Autor Wiadomość
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lut 08, 2012 14:09   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Ja moim kupiłam niedawno właśnie Rat Nature i ta karma nie cieszy się u nich zbytnim powodzeniem... Sporo zostawiają, co jest dziwne w ich przypadku, do tej pory nie wybrzydzały i brały co dałam. :P Uwielbiają za to Rat Complete, więc powrócę do tego, jak tylko skończy się obecna paczka Nature.
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
maa 


Dołączyła: 11 Paź 2011
Posty: 12
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 19:29   versele laga zero classic dla gryzoni
   Zwierzątka: szczury, rybki, zeberki, psa...


Muszę kupić karmę dla swoich ogoniastych i zaciekawiła mnie ta pozycja. Jakieś uwagi, doświadczenia, opinie?
Może być karmą podstawową czy lepiej ją czymś wzbogacić?
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 19:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


maa, scaliłam z tematem o VL :)

Ja mam tą karmę, szczury ją bardzo lubią, można używać jako podstawową - ja dosypuję do niej dynię i jakieś inne bajery :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
dotsa 



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 43
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 20:25   

Ja też daję tę karmę moim ogonom, nieco ją tylko "ulepszam" kilkoma składnikami. Najczęściej dodaję do niej rodzynki, pestki dyni, ryż preparowany, suszone warzywka, surowy makaron. Z misek znika wszystko, ale moje szczury raczej do wybrednych nie należą. ;)
 
     
1kamilla1 



Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 99
Skąd: Opole/Skrzyszów
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 22:10   
   Zwierzątka: Szczurki: Lajla i Mucha


Miałam przez pewien czas tę karmę i zarówno moje myszki jak i szczuraski chętnie ją chrupały. Aktualnie kupiłam Rat Nature i niestety u mnie się nie przyjęła ;/ Wybierane są dodatki a chrupki wyrzucane z miski i nietykane.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kluska Pon Mar 26, 2012 08:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
JolkaB 


Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 11:42   
   Zwierzątka: szczury: Szczepan i Pankrcy, dwa psy i kot


Moje szczurki jedzą wszystko ze smakiem i Rat Nature i Rat Complete. Dodatkowo dorzucam trochę suszu typu: marchewka, seler, pietruszka, buraki, mięsko(indyk lub wołowe), pomidor (wszytko suszę sama), czasem ryż preparowany, czy orzech, czy to włoski czy laskowy... i jest git :)
_________________
Jolka.
Ciurki: Szczepan i Pankracy
 
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 15:36   

Jakie macie opinie o Zero Classic? Wiem, ze było zamówienie, do Trójmiasta bodajże, ale nie mogę znaleźć opinii na temat tej karmy. Ogonom smakuje?
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 15:41   

Nashi, chrupki są podobne jak w VL rat nature. Zostaje dość dużo śmieci, podobnie jak w rn (moje jedzą wszelkie nasiona i ziarenka nad miską i wszystkie łupinki zostają w misce). No i ma mniej witamin. Ale jeżeli szczury chcą jeść rat nature, to to też będą jeść według mnie. Ja za tę cenę polecam, sama mieszam pół na pół z Timą :)
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 16:02   

A są też te brązowo-jakieś_tam chrupki z lucerną? Moje miały duże opory przed ich zjadaniem, więc jest to dla mnie kwestia kluczowa. ;) Szczury zjadają całość czy zostawiają jakieś konkretne składniki? Wiem, że to zależy od konkretnych osobników, ale czasami zależności się powtarzają.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 16:19   
   Zwierzątka: brak


Moje nie tykały w ogóle RN i połowę zostawiały, a VL Zero zjadają w całości, zostają tylko łupinki słonecznika i łuski zbóż ;) Może to kwestia tego, że przy próbie karmienia RN stado było mniejsze = bardziej wybredne, ale VL Zero jak najbardziej mogę polecić ;) Zainteresowanie podobne jak w przypadku Timy.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 16:21   

Nashi, ja nie pamiętam dokładnie teraz, jakie tam są chrupki, a na pewno nie wiem, jak ze składem. Są takie zielone, pomarańczowo-brązowe, zielone kółeczka, nie wiem czy jakieś jeszcze. Jak chcesz, to mogę Ci wybrać po kilka wszystkich jakie znajdę i Ci wysłać :mrgreen: Moje zawsze zostawiają kukurydzę suszoną w ziarenkach, bo jej nie lubią, a jest chyba w każdej karmie. No i czasem zostawiają te chrupki, ale chyba każde, z różną częstotliwością. No, ale za 5zł za kilogram to mnie to nie za bardzo obchodzi :P A mieszam im z Timą, żeby się nie za bardzo utuczyły :] Bo z Timy to wszystko zjedzą ;)
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 16:29   

No właśnie, ten tłuszcz w Timie... Szukam czegoś o mniejszej zawartości tłuszczu (Pola jest już kuleczkowata) i białka (dokarmiam psią karmą), więc szukam alternatywy. Miałam robić własną karmę, ale chyba leń jestem. :P
Kasik napisał/a:
Jak chcesz, to mogę Ci wybrać po kilka wszystkich jakie znajdę i Ci wysłać :mrgreen:
:D :D :D Dzięki wielkie, ale moje dziewczyny nie są jakoś specjalnie wybredne, więc raczej problemu nie będzie. ;) Poza tym znalazłam sklep w Poznaniu, bez przesyłki cena bardzo rozsądna, więc jak się zdecyduje to może mi tata jutro dostarczy.
Tylko co ja zrobię z 20 kg? Chyba trzeba spróbować znaleźć chętnych do podziału. :P
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 18:12   

Nashi napisał/a:
No właśnie, ten tłuszcz w Timie... Szukam czegoś o mniejszej zawartości tłuszczu (Pola jest już kuleczkowata) i białka (dokarmiam psią karmą), więc szukam alternatywy.
No jak dla mnie to jest najlepsze rozwiązanie, dlatego zdecydowałam się spróbować tej karmy :)
 
     
rysia.13 
szczurowelove



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 68
Skąd: Tychy .
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:48   
   Zwierzątka: pies


Wspaniale się cieszę, że moje ogony wcinają Rat Nature, bo w katowickim Kakadu 2,5 kg kosztuje w promocji 40 zł <3
_________________
Hektuś [*] ;c
 
 
     
Martynka 


Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 08:58   

Ja mam od niedawna Rat Nature. Wzięłam na próbę i zapłaciłam 9.50 za 750g :D ale niestety te duże kawałki są zostawiane.. chciałabym żeby wszystko było zjadane bo wiadomo że muszą mieć urozmaicona dietę a tu zjadane w kółko to samo.. martwi mnie to trochę. gałązki też nie tkniete sa nigdy. słonecznika to chyba obierac nie umieją. macie może jakieś pomysły jak "zachęcić" do jedzenia ? :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 12