Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Versele Laga
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 13:53   

To jak u mnie nie przejdzie, opchnę tobie. :-P
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 15:00   

Ja moim sypię tylko Rat Complete, więc nie mają wyjścia i całkiem ładnie jedzą :)
Nie mówię, że z jakimś wielkim entuzjazmem, ale nie jest źle ;)
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 22:35   

Viss napisał/a:
Jak sie do jutra nie przemogą, to chyba odsprzedam.
To jakby co to ja się piszę, bo chciałam wypróbować. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:42   
   Zwierzątka: ......


Też bym chciała spróbować, Viss... a może nasyp mi ciut w kopertę :D marhef, albo ty babo przyjdź wreszcie do mnie :mrgreen: i przynieś moim babom kilka sztuk :D
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:46   

:rotfl: oj kobity, kobity.
Adresy na pw poproszę, dzis będę musowo na poczcie, wyślę wam próbki. :mrgreen:
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:49   
   Zwierzątka: ......


Viss napisał/a:
wyślę wam próbki
zwrócę Ci za znaczek dobra kobieto :*
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:52   

Off-Topic:
No wiesz co?? Prosze mnie nie obrażać. :P :P
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:21   

marhef napisał/a:
a jeśli szczurek ma alergię to nieważne jaką zawartość procentową białka ma karma - objawy wystąpią zawsze po kontakcie z białkiem

Nie jestem pewna, ale to chyba nie do końca tak. Wydaje mi się, że duże znaczenie ma pochodzenie białka, albo jego rodzaj (nie wiem dokładnie, nie znam się). Nawet przy sporej dawce białka jaką zawiera Rat & Mouse Duo - 18% - Kreta nie ma objawów alergii, a przy 8% białka w dropsach ma. Różnica polega na tym, że białko w Duo pochodzi ze zbóż, a w dropsach z mleka.

Cytat:
jeśli to ma być karma na odchudzanie, to wzięłabym Duo, ale Complete na pewno będzie dla szczurów smakowitsza. Jak się zbuntują na Duo po kilku dniach, tak jak moje, to będzie Ci ciężko

Z tym odchudzaniem, to fakt. Choć na początku podawania Duo babeczki mi się ładnie zaokrągliły, to potem waga stanęła w miejscu i teraz mam szczuplutkie laseczki.
Choć na alergię Krety Duo to najlepszy środek, ogólnie nie jest taki idealny. Jego skład stanowią głównie (jeśli nie tylko) zboża. Dla wszystkożernych szczurów nie jest to zbyt fajne. Zauważyłam np. pogorszenie stanu sierści (niestety w tabeli wybranych wartości odżywczych nie znalazłam nic na temat witamin z grupy B, biotynie, żelazie czy cynku). Tutaj Complete wydaje się być o wiele bardziej atrakcyjne ze względu na obecność warzyw, drobiu i rybek. No i sama forma (małe granulki) jest o wiele ciekawsza dla szczurów niż Duo, który wygląda jak drewniane kołki.
Podobnie jak u falki, moje baby szybko się zbuntowały przeciw Duo. Jedzą, jeśli są naprawdę głodne. W większości jednak granulki są zakopywane, obsikiwane, lądują na dnie kuwety z kupami. Szczurki wolą wtedy głodować albo jechać na samej bułce, niż wcinać Duo :roll:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:29   
   Zwierzątka: dobermanka


Też bym chętnie spróbowała, jeśli co zostanie. Bo VL to jedyna karma z lepszych, którą moje chcą żreć. Mam teraz Rat Nature i Rat Crispy. Granulatu nikt nie ruszy, wyrzucają ostentacyjnie z michy i patrzą się na mnie, jak na głupią.
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 11:45   

Kupialm Complete, zbieglo sie to w czasie z glodowka szczurow, spowodowana skonczeniem sie poprzedniej karmy :)
Szczury wczoraj byly od rana na kaszy z wątróbką. Nie dojadly wszystkiego - wiec glodne nie byly jakos specjalnie.

efekty :
Bojka - super! daj jeszcze! < upchala sobie do pyska tyle granulek ile sie dalo i pobiegla do domku.>
Vani - Pycha! < podobnie jak Bojka napchala pysio i uciekla jesc>
Nemi - eee a nie masz czegos lepszego? < powachala popatrzyla i poszla>
Pequena - tam musi byc cos innego pod spodem! <przekopala miske w poszukiwaniu czegos dobrego, az w koncu z niepocieszona minka wziela jeden kawalek granulatu i zjadla, ale nie ze smakiem czy radoscia.>

goscie :
panowie lysi przekopali miche i podobnie jak Pequena w koncu zjadly to co bylo, ale bez rewelacji.
pan rex - "nie wiem o co wam chodzi! to jest pycha!" - ale pan rex to żarłok :P

Gaja.. no coz.. Gaja jesc nie chciala, ale to akurat nie dziwi, ona teraz je tylko kaszki, no i wczoraj watrobka sie zajadala.. wiec przy takiej diecie nie dziwie sie ze ona granulatu nie chce ruszyc.. zreszta ona i tak ostatnio przez chorobe malo je.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 12:59   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
Viss napisał/a:
dzis będę musowo na poczcie, wyślę wam próbki


Jest strajk, nawet jak poczty pracują, to sortownie najczęściej nie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 13:05   

Off-Topic:
Nie do końca jest to prawdą... Jak jest dokładnie nie wiem, ale strajkuje ok. 30% ogółu, poza tym ja dostałam wczoraj pocztę, jak również wysłałam z powodzeniem priorytet (w sensie, że doszedł).
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 13:10   
   Zwierzątka: Brownie


Off-Topic:
ja od dwóch tygodni czekam na priorytet :/
więc różnie to może być ..
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 13:11   

Off-Topic:
Zawsze pozostaje InPost itp. ;)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 13:16   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
Viss, jestem z Gdańska. Tu strajkuje więcej niż połowa, kolebka w końcu :?


Muszę też zakupić sobie tą karmę - moje szczury są mało wybredne.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 9