Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Versele Laga
Autor Wiadomość
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 08, 2012 19:30   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


unicorn, a muszą jeść granulat? Nie możesz im kupić mieszanki? Uważam, że są dużo zdrowsze.
_________________
think big, start small
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Sty 08, 2012 19:36   

Martini, niejednokrotnie dawałam im ziarno: vl rat nature, beaphar xtra vital i nie ruszały, wolą granulaty. Do tej pory były na vl rat complete i beaphar care+, obie karmy się przejadły.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 08, 2012 19:43   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


No to kup im pro i zobacz:) Jeśli tak kochają granulaty, to co zrobić... U mnie granulat jest teraz opcją awaryjną, jak wyjeżdżam i muszę sypnąć na 24 godziny - ale muszą czuć jakieś obrzydzenie, ostatnio wróciłam i miseczki były prawie pełne, za to na kolację się rzucily :lol: Powodzenia :kciuki:
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sty 08, 2012 19:43   

unicorn, to może im zwyczajnie wymieszaj karmy i tyle.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 15:21   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Moje granulatu tego nie jadły :/ Ale one w ogóle nic Versele Laga nie chcą ruszać :/
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
PanKajetan 



Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 15
Wysłany: Śro Sty 18, 2012 16:35   

Z wielką ciekawością podałam moim ogonom granulat (ta, granulat, wielkie bele :D ) Rat&Mouse Pro. O ile pierwsza reakcja była całkiem pozytywna, o tyle po niemal miesiącu, ogryzione kawałki leżą porozrzucane po klatce, szczury wyraźnie straciły zainteresowanie pokarmem. Nie wiem, czy im się znudził, czy może daję im go za dużo?
Jaka powinna być dzienna dawka Rat&Mouse Pro dla dwóch 7miesięcznych samców?
_________________
Kajetanowe Diabełki
 
     
kumar 
biolożka



Dołączyła: 08 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa/Poznań
Wysłany: Czw Sty 26, 2012 11:41   
   Zwierzątka: 2 ogony


A ja ostatnio nigdzie w sklepach nie mogę dostać granulatu z serii PRO RAT&MOUSE, zdarzało mi się dosypywać do michy, gdy chłopakom w dupciach się przewracało i Prestiga rozrzucały po klatce, wtedy podmieniałam jedzonko i czekałam aż kluski zmiękną, ciamkały granulat i o dziwo nie marnowało się jedzonko, ząbki ładnie się ścierały.:)A po kilku dniach dorzucałam Prestiga i bardzo Ładnie zjadały:)Zdaje się mi, że ten granulat dla nich to cos w rodzaju karnego jeżyka:)
_________________
Ze mną : Klusek(kapturek) i Spidi (aquti)od 12.02.12
W Krainie Sera: Nefron, Muchomorek(09.07-21.11.09), Maniek(10.08-21.08.09); Żwirek (10.07-11.01.10 godz. 15.33:()Kołnierzyk ur. 14.11.09-21.01.12 godz. 11:00(czarny ze skarpetkami i krawacikiem);Lucyfer ur.09.09- 22.01.12(czarny z białą plamą na brzuchu); Orchis ur. 09.09- 04.03.12(Kaptur);
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 26, 2012 13:27   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


kumar napisał/a:
A ja ostatnio nigdzie w sklepach nie mogę dostać granulatu z serii PRO RAT&MOUSE
na animalia.pl możesz zamówić paczki 1kg i 20kg ;)
 
     
Alexxx 



Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 48
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 08:56   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Ostatnio kupiłam ogonom Versele-Laga Crock Complete jabłkowe (dla gryzoni), ale widziałam także kurczakowe dla fretek, czy szczurom coś się stanie jak kupie i dam im raz na jakiś czas crocki o smaku kurczaka ?

Link: http://www.planeta-zoo.pl...cPath=22_47_165
_________________
Cesar (10.08.2011) & Jimbo (13.08.2011) & Don Vito (9.01.2012)

 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 11:01   
   Zwierzątka: brak


Ja kupiłam te kurczakowe i szczury za nimi szaleją :P Biegną na sam dźwięk szeleszczącego opakowania :mrgreen: Jabłkowe też kiedyś miałam i owszem, lubiły je, ale nie robiły takiej furory.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 14:05   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Ja ostatnio kupiłam moim dziewczynkom VL Rat Nature.. I zaczynam myśleć, że one wychodzą z założenia 'co jest niedobre, wywalamy poza klatkę'. Wszędzie leży pełno tych ziarenek.. Ostatnio się zbuntowały i przewróciły miskę tak, że wszystkie te ziarna wyleciały poza klatkę.. Prosto na dywan.. :evil: Ale jak potem zobaczyłam te ich słodkie pyszczki mówiące 'ups' to nie mogłam się na nie długo gniewać :]
wasze też tak robią.? :P
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 05, 2012 14:09   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


u mnie nie da rady takie zachowanie :P Nigdy mi miski nie wywaliły, bo jest za mocno doczepiona do krat. A jak ziarenek nie zjedzą, to więcej nie dostaną jedzenia. Po kilku razach, już nauczyły się wszystko z miski wciągąć ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
cynia 



Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 08, 2012 13:19   

Do mnie dziś przyszły: Rat&Mouse Pro (od razu wciągnięte do domku i obszamane), Rat Nature póki co zżerają wszystko) i nowość którą pierwszy raz zamówiłam Krok Crispy, zobaczymy jak się spisze :D

Ogólnie VL dla wszystkich moich gryzoni dawałam i nigdy nie miałam problemów.
A dawałyście z VL taki przysmak serowy? Bo też zamówiłam, ale nie widzę na razie zainteresowania.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 08, 2012 13:54   
   Zwierzątka: brak


Krok Crispy to karma uzupełniająca, nie podawaj im jako regularnego pokarmu ;) Chodzi Ci o serowe Toasties? Ja kiedyś kupiłam i owszem, jadły, ale też dużo tego roznosiły po kątach i jakiegoś wielkiego szału nie było. Dobre do ścierania ząbków, bo twarde ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
cynia 



Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 08, 2012 14:06   

Nie no to wiem, raczej to kupiłam jako smakołyk kiedy będą grzeczne :D Tylko na razie bardziej się cieszą z gryzaków melisowych niż z tych poduszek serowych. A ja myślałam że szczury to tylko ser jedzą xD :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11