Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilnie poszukiwana Kabergolina
Autor Wiadomość
wiktor00 


Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: Nie Gru 13, 2020 19:10   Pilnie poszukiwana Kabergolina
   Zwierzątka: 2 szczury, gołąbki diamentowe


Cześć, około pół roku temu, mój wtedy prawie dwu letni szczurek (rasy dumbo) przestał jeść, stracił władzę nad ogonem i tylnymi łapami itp po przeczytaniu forum szybko padła diagnoza guza przysadki. W u lokalnego weta udało dostać mi się dostać 10 tabletek Cabasteru, który przyniósł natychmiastową poprawę (wrócił apetyt, władza w łapach, ogonie, siła itp) Problem jest taki że zostało mi półtorej tabletki a szczurek trzyma się bardzo dobrze, więc pytanie do was forumowiczów czy nie został może komuś po terapii Cabaster lub inny preparat z kabergoliną, tańszy niż Galastop który wychodzi strasznie drogo?

Mam nadzieje że uda się znaleźć pomoc żeby szczurek pożył jeszcze chwilę w dobrej formie.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Gru 13, 2020 19:55   

wiktor00, ogólnie kabergolinę pod postacią Cabaseru ciężko w Polsce dostać. Niektórzy sprowadzają ją z Niemiec. Możesz poprosić u weterynarza o receptę na Dostinex, ale on ma 0,5 mg kabergoliny w jednej tabletce, więc szybciej schodzi. Za to jest dostępny w wielu aptekach, chociaż niestety cenowo dość boli. Ja za 8 tabletek płaciłam około 80 zł, ale to było już 3 lata temu. Trzymam kciuki za powodzenie, póki szczurek się trzyma, warto walczyć.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2020 14:19   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


U mojego weta jedna dawka kabergoliny (podaje się ją raz na trzy dni) kosztuje 8zł. Ale to jest Warszawa, więc trzeba by było doliczyć jeszcze koszt wysyłki.
Ale spytaj u swojego weta. Może kabergolina jest tańsza niż to, co aktualnie podajesz.
_________________
449955886677
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 19, 2020 01:14   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


wiktor00, biorąc pod uwagę obostrzenia transportowe to z kabergoliną sprowadzoną z zagranicy może być problem. Faktycznie warto w tej chwili zainteresować się Dostinexem, ale szukać w aptekach z importu równoległego, zazwyczaj jest tańszy. To będzie tańsze niż galastop ale droższe niż Cabaser.
Chyba, że znasz kogoś kto będzie przyjeżdżał do Polski z Niemiec albo Austrii i wtedy można wysłać receptę z prośbą o zakup.

Hanami, Cabaser (Cabaseril, Cabergolin) to generyki zawierające kabergolinę więc trudno doradzać, że kabergolina będzie tańsza niż kabergolina ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12