Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Operacja u szczura seniora
Autor Wiadomość
ol. 


Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 92
Wysłany: Nie Sty 20, 2019 18:56   

Guzy były z mlekiem, w takich guzach jak najbardziej może się wytworzyć stan zapalny, bo to mleko się psuje. To nie są guzy na węzłach chłonnych tylko cysty mleczne powstające z gruczołów.

Natomiast to co teraz aga6677 piszesz, wygląda bardzo na pogorszenie przysadkowe, być może związane ze stresem okołooperacyjnym.
W jakiej ilości dostaje lek na zahamowanie laktacji i jaki to lek ? Koniecznie się dowiedz, to bardzo istotne, żeby dostała odpowiednią dawkę. Najbardziej standardowy lek w takich przypadkach to wydawany w lecznicach galastop. Szczura powinna go dostać nawet 5 ml (tutaj dawkowanie: http://forum.szczury.biz/...p?p=11130#11130 ). Większe stężenie kabergoliny mają tabletki dostinex albo cabaser, ale jeśli nie masz ich na już, to podajcie choćby galastop.
No i w takiej sytuacji jak dzisiaj piszesz, steryd też by się przydał, żeby podkręcić organizm do walki.
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 20, 2019 19:27   
   Zwierzątka: szczurowadła


aga6677, zgadzam się z ol., to faktycznie wygląda na przysadkę.
Uderzeniowa dawka kabergoliny + steryd będzie raczej niezbędna. Nawet gdyby się okazało, że to co innego (chociaż objawy dość charakterystyczne) to warto spróbować.
Dość istotne jest że szczur na 99% sam kabergoliny nie zje, będziesz musiała podać strzykawką na siłę. Jeżeli Twój wet będzie miał galastop to niech najlepiej sam poda, szczególnie jeżeli nie masz doświadczenia, bo galstopu potrzeba naprawdę dużo.
Później rozejrzyj się za dostinexem w aptekach, jest kosmicznie drogi, ale w zależności od apteki są duże różnice cenowe . Powinnaś spokojnie dać rade podać go sama w domu, bo to malutka tabletka dzielona na jakieś 3 - 5 części.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 12:19   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Z Fanta jest zle , dzisiaj po wizycie okazalo sie ,ze najprawdopodobniej ma zapalenie ucha srodkowego. Wczesniej dostawala Galastop 4,5 ml plus antybiotyk Clavudale 1/4 tab 2*dziennie. Natomiast teraz ma brac Encorton 1/4 tab 2*dziennie plus Karsivan 1/8 tab 2*dziennie plus przeciwbolowy i dokarmianie karma ratunkowa bo Fanta obrazila sie na jedzenie . Cały czas.jestemdobrej mysli .
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 12:39   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


aga6677, nie rozumiem. Jest diagnoza zapalenia ucha i wet odstawia antybiotyk? Dobrze rozumiem, dostaje teraz tylko Encorton (steryd), Karsivan (lek na poprawę krążenia) i przeciwbólowy? Galastop też jest odstawiony?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 13:20   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Tak na dzień dzisiejszy bierze tylko to co napisałam ,w środe mam kolejną kontrole . Możecie mi napisać o jakie leki powinnam się ubiegać ,bo ja się na tym nie znam i zdaje się na lekarza. Galostop powinien wrocic i cos jeszcze ? Wet stwierdzil ,ze takie jej przekrzywienie glowki i opadniecie dolnej wargi po tej stronie wskazuje na zapalenie ucha srodkowego ,niestety musiala wybrac takie leki ,aby nie spowodowaly problemow przy gojeniu sie wielkiej pooperacyjnej rany .
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 15:40   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Chyba dzisiaj się z nia pozegnam , jest coraz gorzej ,leży jak kloda nie przyjmuje nic nawet kropli wody nie rusza pyszczkiem ,jestem zalamana,zaryczana i zasmarkana . Nigdy wiecej nie kupie ani nie adoptuje szczurka ,sa przekochaane ,ale ja jestem za miekka ,nie radze sobie . Mam jeszcze dwie i mam nadzieje ,ze im nic nie bedzie . Nie potrzebnie poddawalam ja operacji ,tylko pogorszyło to sprawe . Jeszcze zaczekam i zobacze nie chce sie z nia zegnac ,ale niestety chyba mnie to nie ominie. Marzylam zeby odeszla na starosc ,a nie w takich okolicznosciach to jest jeszcze gorsze.Dziekuje za wiadomosci i za wsparcie . Jeszcze wieczorem dam Wam znac .
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 16:00   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


aga6677, niech się jeszcze ktoś wypowie, bo znów będzie, że się czepiam biednych weterynarzy. Nie, nie da się diagnozować szczura przez internet nawet go nie widząc, ale...

Na zapalenie ucha podaje się dobrze penetrujące antybiotyki - np. choćby najzwyklejszy Enroxil (dostępny w niemal każdej lecznicy), czy silniejszy Unidox (ludzki, tani, na receptę). One w żaden sposób nie zakłócą gojenia rany, przy ew. stanie zapalnym wręcz są wskazane.

W przypadku mnogich guzów z mlekiem pozostałabym przy podawaniu kabergoliny, w szczególności, jeśli jest pogorszenie po operacji. Ten galastop dostawała codziennie? Kiedy został odstawiony?
Encorton OK, przeciwbólowy OK.

/Edit
Przeczytałam, że jest gorzej - przydałby się szybko działający steryd w zastrzyku i uderzeniowa dawka kabergoliny.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 16:09   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Nie wiem czy cos juz pomoze , naprawde jest juz w tragicznym stanie lezy sztywna jak sparalizowana ,kolejny zastrzyk by ja chyba wykonczyl,stres itd tylko by jej dolozyly ,pojade do weterynarza i zobaczymy co bedzie . :kciuki:
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 16:10   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Galastop dostala przez jeden dzien tylko.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 16:14   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kiedy?

/Edit
Jeśli to guz przysadki - a daje objawy bardzo często mylone z zapaleniem ucha (!) - to kabergolinę podaje się dożywotnio co 3 dni. Jeśli dostała raz parę dni temu i teraz nie ma kontynuacji to teraz może mieć mega zjazd.
Ile ona waży?
Poczytaj sobie pierwszy post z tego wątku.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 16:49   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Galostop dostała w czwartek , zapisze sobie nazwe kabergoline i im powiem ,dzieki
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 17:00   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Galastop to właśnie kabergolina. Galastop to nazwa handlowa, kabergolina nazwa substancji czynnej.
Wczoraj Galastop przestał działać! Jeśli jest jakaś szansa to NA CITO trzeba jej podać koleją dawkę, jak przestanie łykać to zostaje wyłącznie sonda do żołądka (nie wszędzie weci to potrafią). Nie ma kabergoliny w zastrzykach, więc jak ogon przestaje jeść to nie ma jak podać leku :(
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 17:08   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Najgorzej ze ona lezy jak sparalizowana ,sztywna jak kloda ,serce mi peka ja na nia patrze . Zaraz bede jechac to zobacze jak sie to wezystko zakonczy.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 17:14   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


aga6677, wiem, że to przykre, ale wóz albo przewóz. Na pewno nie ma sensu dłużej jej męczyć takim stanem.
:glaszcze:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Pon Sty 21, 2019 20:20   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Nie byłyśmy u weta , wróciłam z pracy przktycznie biegłamdo domu , wyciągnełam Fancie która akurat siedziała sobie obudzona w transporterze ,podałam jejkarme ratunkową w zastrzyku i zjadła wszystko ,troszeczke.wyleciało bo malutkiej lekko opada warga . Zadzwonilam do weterynarza i powiddzialam jaka byla sytuacja i jaka jest w tej chwili , Fanta poprostu dostala silny srodek przeciwbolowy i dlatego tak opadla ,przestraszylam sie bo naprawde byla sztywna jak kloda ,nie ruszala pyszczkiem nie reagowala na dotyk . Pogadalamsobie z nia ,ze tak sie nie robi bo pancia na zawal zejdzie 😀 ,ale na szczescie zjadla ,jeszcze za godzinke dam jej kolejne jedzonko z lekami i zobaczymy jutro ,wizyta kontrolna w srode.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12