Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy szczurka mogę zabrać do szkoły?
Autor Wiadomość
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lip 03, 2018 12:18   

NIE MOŻESZ połączyć szczura z innym gatunkiem.

NIE MOŻESZ zabrać go gdziekolwiek poza dom (z wyjątkiem weterynarza, w odpowiednim transporterze).

Obydwie te rzeczy łatwo mogą się skończyć chorobą albo śmiercią.

Przestań zachowywać się jak dziecko i traktować zwierzę jak zabawkę.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 03, 2018 15:14   

derio111, koszatniczka skończy pewnie jako przekąska. Widziałam raz, jak szczur zaatakował mysz byłej współlokatorki. To nie był miły widok, uwierz.
Książkę kiedyś kupiłam, właśnie dla tamtej współlokatorki. Straszne brednie. Nie można na niej polegać jako na źródle informacji o gatunku. Forum jest rzetelniejsze i za darmo.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 03, 2018 20:21   

Towarzysz innego gatunku??? W żadnym wypadku, no chyba że jesteś terrarystą (czyt. terrorystą), i chcesz nim nakarmić węża. Koszatniczka może skończyć, jak to słusznie Albireo mówi, jako przekąska. Taka kolba, tylko z mięska (żarcik :D ). Nie zrozum mnie źle, ale to naprawdę może się źle skończyć, dla jednego, czy dla drugiego gatunku.

A teraz na poważnie:
Dokup jak najszybciej dla swojego ogonka towarzysza tej samej płci. Szczury to zwierzęta silnie stadne, a Ty nie zastąpisz mu kompana. Brak "przyjaciela" w jednej klatce najprawdopodobniej skończy się depresją zwierzaka, a nawet jego śmiercią, czego chcesz zapewne uniknąć.
Po drugie, szkoła:
Zabranie ogona do szkoły nie jest dobrym pomysłem. Zwierzak, nie dość że będzie się stresował, to możesz z tego tytułu mieć nieprzyjemności. I tu nie tylko o Ciebie chodzi 8)

Off-Topic:
Pierwsze trzy zdania: Nie chcę, żebyś zrozumiał mnie źle, że ja chcę Ci dopiec itd, itp... Po prostu mówię, jaka jest, po pierwsze prawda, po drugie wreszcie, chcę Ci to uświadomić, że to naprawdę nie jest dobry pomysł. Jeśli Cię w czymś uraziłem, przepraszam, nie taki był w mojej wypowiedzi cel.
 
     
derio111 


Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 13
Wysłany: Śro Lip 04, 2018 08:37   

O kurcze widać ,że to jest dość skomplikowane, ale dzięki, że jesteście pomocni.
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 04, 2018 21:13   

Derio111, od ilu miesięcy masz szczury, bo widać, że zielony jesteś w tym temacie. Jeszcze raz: Dokup dla swojego ogonka towarzysza tej samej płci. Szczury to zwierzęta silnie stadne, a Ty nie zastąpisz mu kompana. Brak "przyjaciela" w jednej klatce najprawdopodobniej skończy się depresją zwierzaka, a nawet jego śmiercią, czego chcesz zapewne uniknąć. Polecam hodowle Zirrael Rattery, i wszystkie SHSRP i Rodent Club, możesz też adoptować ogona n.p ze SzczurzeAdopcje, lub z Przytułku Ratatuj. Trzymaj linki, żebyś nie musiał szukać:

https://pl-pl.facebook.com/SzczurzeAdopcje/
https://pl-pl.facebook.com/PrzytulekRatatuj/

Ze sklepu zoologicznego nie kupuj, ze względu na wadliwe geny i złe warunki, no chyba że za darmo :) :)
 
     
derio111 


Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 13
Wysłany: Czw Lip 05, 2018 13:01   

Karol739 napisał/a:
Derio111, od ilu miesięcy masz szczury, bo widać, że zielony jesteś w tym temacie. Jeszcze raz: Dokup dla swojego ogonka towarzysza tej samej płci. Szczury to zwierzęta silnie stadne, a Ty nie zastąpisz mu kompana. Brak "przyjaciela" w jednej klatce najprawdopodobniej skończy się depresją zwierzaka, a nawet jego śmiercią, czego chcesz zapewne uniknąć. Polecam hodowle Zirrael Rattery, i wszystkie SHSRP i Rodent Club, możesz też adoptować ogona n.p ze SzczurzeAdopcje, lub z Przytułku Ratatuj. Trzymaj linki, żebyś nie musiał szukać:

https://pl-pl.facebook.com/SzczurzeAdopcje/
https://pl-pl.facebook.com/PrzytulekRatatuj/

Ze sklepu zoologicznego nie kupuj, ze względu na wadliwe geny i złe warunki, no chyba że za darmo :) :)



No Szczurka mam ok 2 miesięcy, tak jestem zielony,ale staram się o niego dbać.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 05, 2018 15:12   

derio111, wcześniej pisałeś, że szczur ma około dwóch miesięcy. Teraz, że jest u Ciebie od takiego czasu. Musi być starszy, przecież nikt by oseska nie wydał. Poszukaj mu kompana, nie chciałbyś przecież całego dzieciństwa spędzić samotnie, zamknięty w pustej celi, bez kontaktu z rówieśnikami :(
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
derio111 


Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 13
Wysłany: Wto Lip 17, 2018 20:04   

jokada napisał/a:
Nie mozna absolutnie mieszac gatunkow bo sie to skonczy wzajemnym zagryzieniem. Juz nawet pomijajac inne wymagania
pokarmowe.

I nie, nie musisz nigdzie szczura nosic ze sobą, jest to jirpotrzebne narazanie zwierzecia na stres i niebezpieczeństwo.


Nie byłem świadomy ,że to takie niebezpieczne.
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 11:56   

Dokupiłeś już kompana dla ogonka?
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 13:26   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Karol739, NIE KUPUJEMY SZCZURÓW poza zarejestrowanymi hodowla i. derio111, doadoptowałeś już szczurowi kompa Na?
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 26, 2018 19:10   

Szczurkai, wiem o tym. Gdy pisałem te słowa, NIE myślałem o kupnie ogonka w zoologu lub pseudo.
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Czw Lip 26, 2018 19:32   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Karol739, tak tylko prostuję ,bo dla totalnego laik kupno =zoologa ;-)
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
derio111 


Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 13
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 08:35   

Babolek ma już kompana, uff zaakceptowali się uffff.
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 30, 2018 15:36   

Szczurkai, spoksik. Derio111, dobrze że to zrobiłeś. Jak to w piosence Kombi, życzę Twoim ogonkom "Słodkiego, miłego życia..."!
 
     
derio111 


Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 13
Wysłany: Czw Sie 02, 2018 08:06   

Karol739 napisał/a:
Szczurkai, spoksik. Derio111, dobrze że to zrobiłeś. Jak to w piosence Kombi, życzę Twoim ogonkom "Słodkiego, miłego życia..."!


Razem są szczęśliwe , podskubują się, a w nocy wariują , jest głośniej.

[ Dodano: Pon Sie 20, 2018 11:56 ]
Ostatnio było nie ciekawie, bo babolek nowego zaczął kopać, coraz częściej siedzą w klatce z dala od siebie.

[ Dodano: Pią Sie 24, 2018 10:42 ]
A wy ile macie szczurów w domu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11