Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[STADO] Kopulacja w stadzie między szczurami jednej płci
Autor Wiadomość
Varinia 



Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 234
Skąd: Szczawno Zdrój/Wrocław
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 23:20   Intymny problem samca

Witam serdecznie!

Jeżeli podobny temat już był, to proszę o unieważnienie mojej wiadomości, ale z tego co się rozejrzałam po forum, nie znalazłam podobnego postu do mojego!
Eh! W zasadzie problem ten jest już nieaktualny, ponieważ straciłam ukochanego szczurka (Pimpuś [*]), ale został mi jeszcze jeden - Bombelek :serducho: Bardzo jestem do niego przywiązana, ale martwię się, że kiedy pojawią się nowi towarzysze, zacznie się to samo, albo, że to oni będą zachowywać się "dziwnie" wobec Bombla. Otóż, kiedy kupiłam Bombla, Pimpek zaakceptował go i dał się zdominować. Tylko czy dominacją jest też intymne skakanie młodego samca na starszego? Nie wiem, czy Bombel widział w Pimpusiu panienkę, ale mój biedak kładł się na plecki i popiskiwał i prosił go, by dał mu spokój. Kiedy przerywałam tę niezręczną sytuację, okazywało się, że Bombelek ma nabrzmiałe jąderka i popiskiwał, kiedy go tam dotykałam. Szczerze mówiąc to martwiłam się o jego stan - aż tak by mu hormony buzowały? Kiedy Pimpuś zachorował, odseparowałam ich, bo nawet wtedy zdarzało się, że w momencie lepszego samopoczucia Pimpka, mały skakał na niego :( Od jego śmierci (24 luty 2013) przestał też popiskiwać przy podmywaniu się w czułych miejscach. Rozmawiałam o tym już z niejednym weterynarzem - zaznaczam, że byli to specjaliści od zwierząt egzotycznych ze szczurami włącznie. Może ktoś ma podobny problem do mojego i mógłby coś poradzić? Nie chciałabym, by moje szczurki czuły się źle w swoim towarzystwie. Czasami musimy ingerować w ich stosunki.
Pozdrawiam serdecznie!
_________________
Moje Szczurosławki
Ze mną: Bombel, Edo, Fantazy, Benek
W sercu: Bobek,3x Bobeczna, Pimpuś (avatar) ;-( Tęsknię Pimpuś...

 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 07:07   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


http://forum.szczury.biz/...?t=1736&start=0

Tu jest na temat kopulacji samców.
I wbrew pozorom to całkowicie normalne ;)

Martwią mnie trochę te jądra, wyglądają normalnie ? Nie są jakieś sine, zimne, obrzmiałe cały czas ?
Bo jeśli tylko po kopulacji to chyba też nie jest nic groźnego.
U Piaseckiego we Wrocławiu z nim byłaś?
_________________
Moje ogony
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 08:53   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Varinia, scaliłam Twój wątek z istniejącym.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Varinia 



Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 234
Skąd: Szczawno Zdrój/Wrocław
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 20:39   

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Co do jąder Bombla, to byłam z tym problemem u weterynarza - u Piaseckiego byłam z moim zmarłym Pimpusiem. Z Bomblem poszłam do pani D. Strugały. Jej asystentka widząc jego przyrodzenie, powiedziała, że jest hojnie obdarzony! Uznałam to za komplement xD Zbadała go i powiedziała, że wszystko jest w porządku. Jąderka wyglądają normalnie - nie są sine, nabrzmiałe były właśnie wtedy, gdy skakał na Pimpka lub "podnieciał" się. Ale robiłby to podczas mycia się? To takie dziwne zachowanie. Pani vet stwierdziła, że mały musi bardzo burzliwie przechodzić okres dojrzewania i pytała, czy zauważyłam może białą wydzielinę z intymnego miejsca - odpowiedziałam, że nie, ale zaczęłam się potem przyglądać i faktycznie coś mu tam się za przeproszeniem "wylewa". Uznałam, że to typowo męskie sprawy i całkiem normalne. Może naprawdę jest to wynik podniecania się. Eh...

[ Dodano: Wto Mar 12, 2013 20:39 ]
AngelsDream, dzięki serdeczne :)
_________________
Moje Szczurosławki
Ze mną: Bombel, Edo, Fantazy, Benek
W sercu: Bobek,3x Bobeczna, Pimpuś (avatar) ;-( Tęsknię Pimpuś...

 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 20:45   

Varinia, białe coś to sperma ;) maluch zapewne dojrzewa i to dość burzliwie, ale pozytywnie (nie przejawia agresji), wraz z końcem dojrzewania powinien się skończyć problem nadmiernego podniecenia, chociaż kopulacja jako oznaka dominacji może pozostać.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Varinia 



Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 234
Skąd: Szczawno Zdrój/Wrocław
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 20:59   

No wiem, że to sperma, ale wolałam uniknąć tego słowa xD Tak jakoś głupio mi było. Dzięki serdeczne za odpowiedź. No kiedy Pimpuś odszedł ;( , to Bombel uspokoił się. Zobaczę w przyszłości, jak przyjdą nowi towarzysze!
_________________
Moje Szczurosławki
Ze mną: Bombel, Edo, Fantazy, Benek
W sercu: Bobek,3x Bobeczna, Pimpuś (avatar) ;-( Tęsknię Pimpuś...

 
     
Ostrygaa 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 19:54   Dziwne zachowanie ... Co to oznacza?
   Zwierzątka: 2 szczury, 2 psy


Mam dwie około 2 miesięczne samiczki. Ostatnio zauważyłam u nich dziwne zachowania. Zachodzą się nawzajem od tyłu i wąchają pod ogonami albo nawet liża a druga w tym czasie unosi ogon. Zdarza się także że jedna skacze na tyłek drugiej jakby chciały współżyć, czy coś .. To normalne ? Bo przez chwile podejrzewałam że pomyliłam płeć i jedna z nich okaże się panem, ale nie. Obie to samiczki
 
     
Katinka 



Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 245
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 20:02   
   Zwierzątka: pies


Nie jestem jeszcze forumowym ekspertem, ale z tego co się orientuję, a sama mam 4 samiczki, to jest to normalne zachowanie. Poszukałabym odpowiedzi w wątkach o dominacji, ustalaniu hierarchii i zachowaniach szczurów, zwłaszcza o popędach. Jestem przekonana, że coś tam znajdziesz.
_________________
W Krainie Wiecznego Sera: Olena, Osa, Lia, Lizzy.
Instagram: ratsgonenuts
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 20:47   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ostrygaa, podobny temat jest tutaj. Dominacja poprzez kopulację występuje także w samiczych stadach.

(Swoją drogą, 2 tematy niżej jest taki, który ktoś zatytułował prawie jak ten Twój - nie można było się tam dopisać?)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 22:19   

Scaliłam z istniejącym już tematem.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 19:34   
   Zwierzątka: szczurki i psy


Czy miał ktoś problem z kopulującą agresywną samicą? !!
Od kilku dni słyszę kotłowanie i piski, nie zwracałam uwagi bo jedna panna jest bardzo piskliwa... wczoraj pogoniłam dwa razy a dziś aferzystka po prostu brutalnie zgwałciła jedną kumpelę, używając niesamowitej agresji. CO może być tego przyczyną? może powinnam pomyśleć o sterylizacji żeby hormony opadły?

[ Dodano: Sob Gru 13, 2014 06:36 ]
hallo,nikt nie wie od czego może być takie zachowanie?
dziś w nocy rozdzieliłam gwałcicielkę od stada :( całą noc były piski i kotłowanie.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lut 11, 2015 15:45 ]
Scaliłam z wątku zbiorczego.
_________________

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 10:55   
   Zwierzątka: królinka i szczury


agutka84, o szczurze w jakim wieku mowa? Może po prostu w stadzie są intensywniejsze ruje? Same piski, bez użycia zębów to jeszcze nie powód do rozdzielania stada.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 17:23   
   Zwierzątka: szczurki i psy


samiczka ma około 9 miesięcy. Towarzyszki szczególnie najmłodsza były zastraszone, rękę wkładając mała uciekała w kąt a gdy zachęcałam do zabawy piszczała. Teraz dziewczynki mają spokój mniejsza już nie piszczy a od rozdzielenia minęło zaledwie kilka godzin :? Pisałam w poście wcześniej że Pozioma atakuje szczurzycę tak długo aż się ofiara podda wtedy łapie za kark i gwałci. Póki co krew się nie polała ale siostra zadymiary ma widoczne pod sierścią ślady zębów :cry:
_________________

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 17:52   
   Zwierzątka: królinka i szczury


agutka84, to może być kwestia zmian struktury władzy w stadzie i podporządkowania sobie reszty. Szczury czasem muszą się ustawić. Ewentualnie któraś z dziewczyn ma intensywne rujki, gwałty wtedy też są typowe. Mimo wszystko nie rozdzielałabym stada, jeśli nikomu nie dzieje się krzywda.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 22:17   
   Zwierzątka: szczurki i psy


nie sądzę aby ustawiała sobie towarzystwo gdyż była od dzieciaka władcza i dośc agresywna do współlokatorek , wpuściłam do wspólnej klatki- pierwsze gwałty były natychmiast :?
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11