Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[STADO] Kopulacja w stadzie między szczurami jednej płci
Autor Wiadomość
frommicrowave 
bibliotekarka



Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 135
Skąd: Śląsk szeroko pojęty
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 01:01   
   Zwierzątka: 5 niutków + Narzecz :)


no ja nigdzie nie napisałam że sperma :P
toto akurat wiem jak wygląda :)

no nic, obserwacja będzie i zobaczymy, może się wyjaśni
_________________
KluskaNancySidiaCookBahiru
Na Tęczowej Trawce - Atenka ♥
 
 
     
NiuniekNiutus 


Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 5
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 02:00   Dwa samce a popęd seksualny,problem...

Mam taki problem z swoimi szczurkami, otóż chodzi o to że jeden z nich ciągle dobiera się do drugiego :) Są dwa różniące się charakterami szczury.Pierwszy jest to typowy straszek, robi obchód tylko jeden raz wieczorem i wraca do mieszkania swojego i spędza tam całe swoje życie.Z kolei drugi to typowy towarzysz,jak nie śpi to większość czasu spędza ze mną,bawi się,rozumie wszystko co się do niego mówi i tak dalej.To właśnie ten szczurek dobiera się ciągle do tego drugiego.Problem w tym że to dwa samce i już nie wiem co zrobić.Żal mi tego pierwszego bo ciągle piszczy i ucieka przed nim a ten drugi gdy ma tylko okazję to go atakuje.Tak po za tym to żyją z sobą dobrze,śpią razem,dzielą się jedzeniem i spędzają ogólnie razem czas ale martwi mnie to że ten jeden ma taki mocny popęd seksualny wyrządzając temu pierwszemu krzywdę ( przynajmniej tak mi się wydaje) Czy macie na to jakieś sposoby ? czy jedynie kastracja (za czym totalnie nie jestem) będzie rozwiązaniem problemu ?
_________________
NN
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 02:03   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


NiuniekNiutus, poczytaj forum zanim założysz nowy temat ;)
Jeżeli krzywdy mu nie robi,a tobie piski nie przeszkadzają to możesz dać spokój ;) ale tutaj tylko kastracja pomoże.I nie ma w niej niczego strasznego ;)
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 09:51   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


Dokładnie, jak napisała Believe ;) A jeśli nie są razem jeszcze zbyt długo, to niewykluczone, że drugi pokazuje jeszcze pierwszemu "gdzie jego miejsce" i z czasem to się uspokoi, nie martw się ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 11:35   
   Zwierzątka: czipsy


NiuniekNiutus, to jest normalne. Moi też tak robią.
Nie mają samic, więc muszą się 'wyładować' na drugim osobniku płci brzydkiej :wink:
Żaden szczur nie chce być ofiarą, więc piszczy i się wyrywa, ale oni nie robią sobie krzywdy. Nie masz się co martwić.

Pozdrawiam.
_________________

 
     
NiuniekNiutus 


Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 5
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 12:13   

No to uspokoiliście mnie teraz :) Czasem w nocy tak się rzucają i piszczą że mam wrażenie jak by się tam zarzynały :D Są razem od trzech miesięcy dopiero także myślę i mam nadzieję że jest tak jak mówicie.
_________________
NN
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 12:23   

NiuniekNiutus, scaliłam z istniejącym tematem. Przeczytaj go od początku. I następnym razem używaj opcji szukaj zanim założysz temat.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 14:21   

omry napisał/a:
Nie mają samic, więc muszą się 'wyładować' na drugim osobniku płci brzydkiej :wink:
to akurat nie jest prawdą, gdyż zachowania kopulacyjne są jednymi z zachowań okazujących dominację, nie ma to w tym przypadku nic wspólnego z seksualnością.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 16, 2011 20:11   
   Zwierzątka: czipsy


Oli napisał/a:
omry napisał/a:
Nie mają samic, więc muszą się 'wyładować' na drugim osobniku płci brzydkiej :wink:
to akurat nie jest prawdą, gdyż zachowania kopulacyjne są jednymi z zachowań okazujących dominację, nie ma to w tym przypadku nic wspólnego z seksualnością.


Śmiem się nie zgodzić.
Oczywiście dominacja może być jednym z powodów, ale u mnie alfa stada wcale się do tego nie garnie. Za to najbardziej wyciszony Timon ciągle.
To jest normalne zachowanie. Są pełnojajeczni i szaleją im hormony. Muszą się 'rozładować'.
_________________

 
     
1kamilla1 



Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 99
Skąd: Opole/Skrzyszów
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 11:53   
   Zwierzątka: Szczurki: Lajla i Mucha


Mam podobny problem.. Otóż mam dwie samice, połączone już od jakiś czterech tygodni. O początku zauważyła, że Mucha wskakuje na Lajlę jakby chciała z nią kopulować, dodatkowo zauważyłam, że Lajla sama się nadstawia. Zaczepia małą, ustawia się do niej tyłem i trzepocze uszkami. Myślałam, ze to rujka, ale od miesiąca nic się nie zmieniło, cały czas robi tak samo. Możliwe jest, że Lajla po prostu to lubi?? I od razu zapytam jak rozpoznać, która z samic jest Alfą? Ja mam wrażenie, ze żadna, może tak się zdarzyć?
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 14:38   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


1kamilla1, zachowanie wskazuje na rujkę. ale miesiąc codziennie?
jeśli nie zauważyłaś, żeby Lajla się mocno denerwowała, to nie ma potrzeby nic z tym robić, według mnie.
a alfę ciężko dostrzec w dwuszczurkowym stadzie. sama nie byłam pewna, dopóki nie przygarnęliśmy dwóch nowych panien.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
1kamilla1 



Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 99
Skąd: Opole/Skrzyszów
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 17:19   
   Zwierzątka: Szczurki: Lajla i Mucha


Lajla się nie denerwuje, ona sama prowokuje te sytuacje. Zaczepia i się nastawia.
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 04:04   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


to wszystko jest ok :)
moje panny kopulują co chwila w ciągu kilku godzin. ale rujka pojawia się raz na kilka dni a nawet rzadziej.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 19:58   
   Zwierzątka: TŻ i Nemi


A ja słyszałam, że kopulacja jednej samicy na drugiej jest też objawem dominacji. Na to też wygląda w moim stadzie bo jak Lunę weźmie na "bzykanko" i gania za mniejszą Nemi to ta się strasznie wkurza, a Luna z ową potrzebą nie podejdzie już do Adzi bo za podobne zachowania u Adzi bójka- porządny łomot gotowy.Źle mówię? ;)
_________________
Na ich temat
 
     
tatankayotanka4 


Dołączyła: 25 Lis 2012
Posty: 27
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 18:53   

wszystko całkowicie normalne, mam dwie samiczki od kilku miesięcy i na przemian: walczą (przy tym wielki pisk i wszystko w powietrzu - kończy jedna pod drugą na zmianę, zdarzało się że było trochę krwi a to łapka a to uszko dlatego teraz mówię stanowczo "nie wolno" i przestają) albo jedna ujeżdża drugą albo śpią wtulone w siebie. ja tam nie rozpoznaję tych rujek, jak widzę że ta starsza sztywnieje i się trzęsie i wygina grzbiet to wtedy wiem, że ma akurat ruję. I to potwierdzam co napisano wcześniej: młodsza zapoczątkowała te gwałty, prowokuje również walki, starsza jedynie broni swojego jedzenia jak życia :mrgreen:
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11