Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasożyty wewnętrzne - prośba o ostrożność i badania
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 13:00   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Cegriiz, ale to nie temat tylko o owsikach, które w dodatku wg informacji od weta są specyficzne dla gatunku. Gdyby ten temat dotyczył by tylko owsików można by go niemal przenieść do offtopicu. A dotyczy dość poważnych pasożytów.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 14:16   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Pyl napisał/a:
Cegriiz, ale to nie temat tylko o owsikach, które w dodatku wg informacji od weta są specyficzne dla gatunku. Gdyby ten temat dotyczył by tylko owsików można by go niemal przenieść do offtopicu. A dotyczy dość poważnych pasożytów.

A owsiki u szczurów nie są poważne? Tzn. po rozmowie z wetką wydawało mi się, że właśnie to chudnięcie może być również przyczyną zarobaczenia owsikami. Nie muszą to być inne pasożyty. Ale jak z tym jest tak dokładniej? Może coś pomieszałam?


Aby odrobaczyć w kierunku tasiemca wystarczy zrobić dwie serie odrobaczania po 3 dni aniprazolem czy trzeba więcej tych powtórek robić?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 14:19   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nimka, moim zdaniem dla jednego organizmu jakikolwiek pasożyt będzie groźny, a inny poradzi sobie nawet z dużą inwazją. To kwestia osobnicza, ogólnego stanu zdrowia, kondycji oraz wieku.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 14:38   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
Pyl, dlatego napisałam w offtopie, bo wiem o czym jest temat ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 14:43   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nimka, może być poważny.
Ja tylko przestraszyłam się, że będą osoby które przeczytają po łepkach temat, trafią na tekst "wystarczy zwrócić na czy coś białego nie kręci się po stolcu i czy gdy kładziecie się spać, nie swędzi odbyt." i nie zrobią badań, bo po co. Wolę na zimne dmuchać.

Cegriiz, rozumiem - powyżej napisałam o co mi chodziło.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 16:54   
   Zwierzątka: szczurcie


PaniCiurowa, ponieważ doszły mnie słuchy, że we Wrocławiu pojawiły się szczury z tasiemcem to przy okazji niedawnych wizyt u weta i korzystając ze stresskup (świeży materiał do badań) przebadałam moje dziewczyny. U mnie czysto. Bluska z małymi i moje baby miały wybieg na tym samym terytorium u mnie w pokoju, więc skoro moje baby czyste to z dużym prawdopodobieństwem Bluska i jej dzieciaczki, które się u mnie wychowywały też powinny być czyste.
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 17:09   
   Zwierzątka: -


Ok, Mai-ah :) Przekazałam bratu. Mimo wszystko go jednak przekonam, żeby zrobił profilaktycznie badania na pasożyty (lepiej zrobić, niż nie :wink: ). Ktoś się orientuje ile średnio kosztuje takie badanie?
_________________
 
     
anaa 



Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 300
Skąd: Wrocław, Jawor
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 17:31   

PaniCiurowa u nas we wro 20 zł, w dwóch różnych przychodniach, więc myślę, że u was coś koło tego też, tylko wiadomo, to jako jeden materiał do badań, bo jak chcesz kupki porozdzielać to każde po te 20 zł.


Mai-ah super, że u Was ok! to napewno Mimi nie miała :)
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9246 moje ratki 

Rastka, Myszka, Memba, Kiełcia, Loa, Morelka, Kayomi, Lili, Etynka, Emba [*]

Łatwe i szybkie wrzucanie zdjęć na forum z google picasa :]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 17:44   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


PaniCiurowa, zależnie od zakresu badania. Takie z badaniem na lamblie jest droższe - jakiś 40 czy 50 zł. Ponieważ odrobaczać i tak trzeba całe stado / stada to nie warto robić osobnych badań dla poszczególnych ogonów tylko jedno zbiorcze.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lip 05, 2013 18:26   
   Zwierzątka: szczurcie


Dokładnie, mi też powiedzieli że jedno zbiorcze bo jak mi 6 szczurów w jednej klatce razem mieszka to nie ma szans żeby część miała pasożyty a reszta nie. Jak to cholerstwo jest to zeruje na wszystkich. U mnie był "materiał" dwóch z 6 moich szczurzyc i z Zwierzyńcu zapewnili mnie, że jest miarodajne, mimo, że kupsztale tylko dwóch dziewczyn a nie 6.
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
cheldorado 



Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 15:31   
   Zwierzątka: 4 ogoniaste i Panna Kotełkiewicz


My po informacji od pani weterynarz na borowskiej jakoś w kwietniu robiliśmy badania i było czysto (postanowiliśmy tak zrobić ze względu na bardzo mała wagę (od zawsze, obecnie ma 1rok i 3 mce i waży 250g) Blair) i w związku z tym mam pytanie: czy jeżeli wtedy było ok, to teraz i tak lepiej powtórzyć badania czy lepiej dopiero jakoś jesienią?
_________________
Ze mną: Keiko SR
Odeszły: Reira, Rysa, Selune SR, Vega, Soi SR, Blair SR, Lexie, Luna
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 16:37   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


a stykały jest jeszcze potem z nowymi zwierzętami?
objawy zarobaczenia jakieś mają (chudnięcie, choroby układu oddechowego?)?

ja i tak bym powtórzyła dla świętego spokoju, jako że pasożyty można przynieść sobie do domu z chodnika (na butach) czy z autobusu (na ubraniach)

na pewno nie polecam częstego odrobaczania na wszelki wypadek, ale badać można zawsze ;)

a jak była pobierana (tzn. z ilu dni) i jak przechowywana ta próbka, z której nie wyszły pasożyty? z ilu sztuk "bobków"?

bo właściwie jest tak, że jak wyjdą w badaniu pasożyty, to znaczy że one są, a jak nie wyjdą, to znaczy że nie wyszły, a nie że ich na 100% nie ma ;) można wtedy tylko podejrzewać, że jest duże prawdopodobieństwo że zwierzę pasożytów nie posiada.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
cheldorado 



Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 17:03   
   Zwierzątka: 4 ogoniaste i Panna Kotełkiewicz


Dopiero teraz mamy maluchy z adopcji.

Poza tym wcześniej nie miały żadnego kontaktu z innymi zwierzętami, m.in. ze względu na problemy Selune właśnie z układem oddechowym, co koniec końców okazało się aktywną mykoplazmozą. Jedynym szczurkiem, który tracił na wadze była właśnie ona, reszta trzyma/przybiera na wadze.

I może to pytanie wyda się głupie, ale czy takie pasożyty jak właśnie tasiemce wyszłyby w sekcji?

Co do próbki to były z trzech dni (zbierane co drugi dzień) trzymane w pojemniku na mocz w lodówce "pomiędzy zebraniami" sztuk coś koło 5 z każdego dnia, ale głowy sobie uciąć nie dam ;P Więc chyba badanie mogłoby być dość miarodajne?
_________________
Ze mną: Keiko SR
Odeszły: Reira, Rysa, Selune SR, Vega, Soi SR, Blair SR, Lexie, Luna
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 18:43   

cheldorado napisał/a:
I może to pytanie wyda się głupie, ale czy takie pasożyty jak właśnie tasiemce wyszłyby w sekcji?
Jeśli to była 'prawdziwa' sekcja - jak najbardziej, natomiast często zlecamy tzw. oględziny pośmiertne i ja ostatnim razem zostałam postawiona przed faktem dokonanym, że szczurowi nie otwarto przewodu pokarmowego i żołądka (tak zdecydowała lekarka, nie pytając mnie o zdanie, jak się zjawiłam po opis, to było już za późno).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Lip 07, 2013 23:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 07, 2013 23:17   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


mnie uczyli, że kał na badanie trzyma się w lodówce, ale może zabrakło pewnego "ale" odnośnie konkretnych pasożytów. zatem już milknę, by w błąd nie wprowadzać.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 7