Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 13:30   

scanomune to beta-glukan o ile wiem, z tym że w scano jest tego mniej a kosztuje tyle samo :drap: szkoda że wcześniej nie powiedziałaś, mam jeszcze 15 piguł beta, spokojnie mogłabym Ci ze 3 odsprzedać... jedna piguła starcza na hohooo (jak to sie dzieli na 25 porcji i podaje jedną dziennie :shock: )
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 13:32   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mazoku poradzę sobie z tym scano. Nie panikowałabym, gdyby można go było w razie czego do weta. Mam nadzieję, że mu przejdzie...Nie chcę, żeby na tym, że do mnie trafił wyszedł źle..
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 13:37   

Off-Topic:
u mnie 1,37 od pigułki (41zł za 30 piguł), ale beta jest produkowane u mnie w lublinie, kiedyś przejdę się do hurtowni i zapytam czy by nie sprzedawali na sztuki. założę się że z 10zł idzie na samo wybajerowane, kolorowe opakowanie, ulotkę reklamową + wielki słoiczek, totalnie bezsensowny.


jak coś tego to pisać na pw, od poniedziałku znów mogę zacząć wysyłać...
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 13:57   
   Zwierzątka: ogony


Layla, oprócz scano/beta-glukanu, dawaj mu vibovit i właśnie rutinoscorbin. To piguła, ale po zgnieceniu mozna zmieszac z jogurtem. Wchodzi szczurom nieźle.
ACC na razie nie ma sensu. Zacznij "od najprostszego". Jesli wszystko będzie dobrze, w ciągu najbliższych dni powinna być poprawa.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 13:59   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Nisia, rutinoscorbin daję. Chodziło mi o to, czy się nie bedzie "gryzło" ze scano ;) Dzięki serdeczne :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 14:19   
   Zwierzątka: ogony


Layla, scano czasem sie "gryzie" tylko ze sterydami. Poza tym nigdy nie ma przeciwwskazań do podawania.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 14:20   
   Zwierzątka: kotka Puma


U mnie wchodzi z wodą, nie wiem jak beta-glukan, ale scano jest słodkie i szczurki się biją o swoją kolej :)
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 14:26   
   Zwierzątka: ogony


falka, beta-glukan nie wchodzi, bo nie ma tego cukru.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 15:33   
   Zwierzątka: kotka Puma


Tak myślałam :)
 
 
     
Liwka 



Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 20
Skąd: Sopot / Grudziądz
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 22:10   
   Zwierzątka: szczurze łobuzy:Henryka,Wanda(L),Czuszka Chilli,Gustaw


A moje myszaki zaczęły ostro kichac, wszystkie trzy. Ale nic im z nosa nie leci, oddychaja dobrze i jedyne co to się drapią i myją :shock: czy to może byc raczej jakaś alergia??
Na klatce schodowej mamy remont i nisetety smród papierosowy od robotników przedostaje sie do mieszkania, może to miec jakis wpływ? Jak mogę pomóc ciurom? Na weta nie mam kasy, za ostatnia wizytę z innym szczurkiem zapłaciłam 100 i jestem w tym miesiącu spłukana...
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 13:43   

Dobra to teraz ja Wam pomarudze.
Chodze troche poddenerwowana, bo Yuki leci poryfinka ale tylko z jednego oka, i ciagle mi kicha, nosek ma troche wilgotny.
I ja wiem, ze ona ma katar, ale zawsze jak chodze do weta to stiwerdza, ze wszytsko w porządku po czym ja wracam do domu i znów sie zamartwiam bo kicha :/
W piątek skonczyłysmy kuracje beta-glukanem, troche to dało ale nie za dużo. Pomiedzy sesjami ma byc niby 2 tyg. przerwy.. wiec ja nie wiem co dawać, co robić :(
Ogólnie jest dość zywa choć od dwóch dni większość dnia przesypia :roll: nie wiem co robić.
martwie sie o nią.

Proszę o rady.
_________________

 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 14:30   
   Zwierzątka: ogony


L., ACC nie daje skutków ubocznych, a rozrzedza wydzielinę. Może, kurczę, spróbowac? Szczura tym nie zabijesz.
Skoro tradycyjne środki "na przeziębienie" nie pomagają.
Ale Scano i witamin nie odstawiaj.

Na ACC trzeba mieć receptę.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 14:49   

Nisia, czy ACC ma jakas dłuzsza nazwe ;d zeby podac jak cos wetowi aby mógł na recepte przepisac. Jutro pojade i tak z nia do weta bo nie chce zeby mała sie zaraziła i wydusze z niego zeby coz zrobił bo ja chce miec swiety spokój i głowe bez zmartwien...
_________________

 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 14:52   
   Zwierzątka: ogony


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1044
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
fajer 



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 7
Skąd: wrocław
  Wysłany: Śro Mar 14, 2007 23:22   kichanie i świst
   Zwierzątka: szczur'zyca Woti i Zani


kupilem dzis sobie szczur'zyce (pierwsza w zyciu), chodzilem troche za taka jaka sobie wymarzylem no i w koncu trafilem! bez wachania kupilem, w sklepie wydawalo sie wszystko jak najlepszym porzadku, no moze kichnela ale wydawalo sie ze to od nadmiernego zapachu, tak jak sie to psom zdarza; no ale bez przesady czesto sie jej zdarza, za czesto:(
niewiem, tzn ciezko mi okreslic czy wyglada na chora, lecz wydaje sie zdrowa (siersc cacy, oczy zeby itd jest ok); tylko to kichanie i takie swisty+kupki sa zdaje sie ciut za zadki i dosc czesto sika (jak sie ja na rece wezmie np-pewnie stres bo fungiel nuwka), czytalem ze to moze byc spowodowane stresem, ale ona juz troche sie obyla w klatce i po niej nawet smiga, pije (dodalem vibovit) i je. pewnie powiecie ze panikuje, ale to moj pierwszy i wymarzony szczur, niechce bybylo cos z nim zle a czym szybciej sie zareaguje tym lepiej. odrazu dowalic jej rutinoskorbin (czy tam ten beda glukan- podono przyda sie na zas w apteczce) czy tylko czekac?
sorry za temat, czytalem podobne (od deski do deski), ale zalezy mi bardzo na odpowiedzi

ah i tylko jeszcze tak dodam bo mi sie przypomnialo, zeby np lek mieszac z jogurtem, tak mnie natknelo: naturalny czy spokojnie taki owocowy?
_________________
Wiem! nazwe moje ogonki Woti i Zani:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 11