Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowany miot kontrolny N of Anahata - krycie 07.05.10
Autor Wiadomość
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 04:39   Planowany miot kontrolny N of Anahata - krycie 07.05.10
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Planowany miot kontrolny N:


IVA of Anahata + DARKON of DarkSpirit

x


Iva:
dumbo, standard, black, silvered, english irish + białe skarpetki
ur. 10.10.2009

Fotki z lutego:


Fotki z kwietnia:


matka: Felicity of Rat4U (dumbo, standard, opal, varieberk)
ojciec: Yared Iletis (standard Dg, standard, agouti, varieberk)

Iva jest samodzielną i niezależną panienką - lubi biegać, zwiedzać, niuchać, eksplorować i jeść. :P Nie lubi być nagle łapana - potrafi mnie opiskać. 8-) Ale miziaki i miętoszenie toleruje, przybiega też na zawołanie, bezwstydnie włazi pod bluzy i obgryza mi skórki na dłoniach. :D Jest uparta i gdy coś sobie postanowi, nie da się jej przekonać do zmiany zdania. :)



Darkon:
dumbo, rex, black, berkshire
ur.26.03.2009

W styczniu:

Zdjęcia są własnością Czerwonejonej.

Z końca kwietnia u Ren:


mama: ZENORTHIS Rats of Darkness (dumbo, rex, black, berkshire)
tata: PHOENIX Rats of Darkness (dumbo, standard, black, berkshire)

To spokojny i ułożony samiec, dominuje w swoim stadzie - podobno jest dobrym, zrównoważonym alfą. Nie gardzi pieszczotami ani smakołykami. :D



Spodziewamy się:

uszy: dumbo
sierść: standard, rex
znaczenia: berkshire, irish, może inne
kolory: black, szanse na american blue

Przodkowie miotu:
http://nakasha_kratakau.w...etrykamiotN.jpg


Miot będzie miotem kontrolnym ze względu na część nieznanych przodków w dalszych pokoleniach. Dalej rozmnażane będą tylko samce po ukończeniu 1,5 roku, o ile wszystko będzie ok. ;) Dalsi przodkowie miotu pochodzą m.in. z Czech, Rosji, Niemiec i Belgii.


Przyszli rodzice to duże szczury, mam nadzieję, że dzieci się w nich wdadzą. 8-) Szczury z tego miotu prawdopodobnie będą wolały biegać i zwiedzać, niż rozpłaszczać się na kolanach, ale miziaków nie wykluczamy. ;)


Planowana data krycia: kwiecień 2010. Cena za kluseczkę będzie wynosić 65 zł. ;)


Aby zapisać się na miot proszę o wypełnienie CV:
http://chomikuj.pl/anahata_rattery?fid=92251796

i wysłanie go na adres hodowli:
anahata_rattery@interia.eu



Możemy odmówić rezerwacji maluszka. CV, w których ktoś napisze, że maluszek będzie sam lub będzie rozmnażany może w ogóle nie być rozpatrywane (!!). Wymóg wypełniania CV i potem rozmowy na GG lub przez tel. wynika stąd, że chcemy znaleźć dla naszych szczurzych wnuków jak najlepsze domki :)

Prosimy pamiętać o tym, że szczur to żywe, czujące stworzenie, a nie zabawka!


Miot będzie mieć miejsce w Poznaniu, u Ren. :)


Inne zasady:
Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantujemy, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą. :D

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot. :)

Kolejność wyboru ustalamy my, poza kolejnością wybierają zawsze: właściciele rodziców i hodowcy.

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce kończą 12 - 14 dni i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej kolejności, ;) również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.


Inne warunki rezerwacji i zasady są opisane na naszej stronie - proszę zapoznać się z zakładką "warunki rezerwacji". W razie wątpliwości można śmiało pytać. :)
Ostatnio zmieniony przez Nie Maj 09, 2010 22:09, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
     
marlena85 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 602
Skąd: Mińsk Maz./Warszawa
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 09:35   

Iva wygląda jak mały węgielek :serducho: przepiękna!! Darkon to taka słodka grubaskowata kula futra :mrgreen: oj maluchy zapowiadają się rewelacyjne :roll: walczę z moją nową chorobą GMR, im częściej wchodzę na forum, tym trudniej wytrymać w postanowieniu :kciuki:
_________________
[*] Gabi, Zorka, Azumi, Quanti Novell z Emerald Moon, Maruna Jukka z SunRat's, Miss Tili, Nafta Linea of Anahata [*]
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 18:51   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


marlena85, niedługo zrobię nowe zdjęcia Ivci, panna waży już 312 gramów. :DD
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
marlena85 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 602
Skąd: Mińsk Maz./Warszawa
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 19:29   

to rzeczywiście ładna masa ciała :D duuuże dzieciaki będą
_________________
[*] Gabi, Zorka, Azumi, Quanti Novell z Emerald Moon, Maruna Jukka z SunRat's, Miss Tili, Nafta Linea of Anahata [*]
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:01   

A ja mogę się dopytać, co to dokładnie znaczy "szanse na american blue"? :D
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
~Czarna 



Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 68
Skąd: Sanok/Lublin/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:07   

Pierwsze prawo Mendla, prawo czystości gamet
w organizmach znajdują się komórki, które na każdą cechę posiadają jeden gen (allel). Komórki te to gamety
Drugie prawo Mendla to prawo niezależnej segregacji
geny warunkujące różne cechy segregują niezależnie od siebie i jest kwestią przypadku, który allel z pary warunkującej jedną cechę znajdzie się w gamecie z jednym bądź drugim allelem z par alleli warunkującej drugą cechę.
Trzecie prawo Mendla jest prawem dominacji
w parze czynników determinujących (określających) dziedziczoną cechę jeden czynnik zawsze jest dominujący, a drugi recesywny.


Na tej podstawie nigdy do końca nie wiadomo "co się trafi" :P

[ Komentarz dodany przez: Hally: Wto Lut 16, 2010 11:40 ]
~Czarna, czerwony to kolor zarezerwowany dla moderacji i administracji, zmieniłam.
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Lut 16, 2010 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
marlena85 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 602
Skąd: Mińsk Maz./Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:27   

~Czarna, wiesz, jestem bardzo dobra z genetyki, ale twoja odpowiedz nawet mnie zamurowała, :wink: nie widze tu absolutnie odpowiedzi na zadane przez Niamey pytanie. Wydaje mi się, że sporo ludzi tu zna podstawowe prawa dziedziczenia, więc cytowanie formułek jest zbędne :]

edit:
i zdarzają się pewne odstępstwa :> co powiesz np. na kodominację??
_________________
[*] Gabi, Zorka, Azumi, Quanti Novell z Emerald Moon, Maruna Jukka z SunRat's, Miss Tili, Nafta Linea of Anahata [*]
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 11:41   

Niamey, znaczy to że bluty są w dalszych pokoleniach ale nie wiadomo czy się poniosły ;) jest jakiś tam procent że oboje rodzice niosą gen blue, jeśli tak to będą bluty - niestety większości rzeczy nie można sprawdzić do póki się nie rozmnoży ;)
 
 
     
~Czarna 



Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 68
Skąd: Sanok/Lublin/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 12:26   

marlena85 napisał/a:
~Czarna, wiesz, jestem bardzo dobra z genetyki, ale twoja odpowiedz nawet mnie zamurowała, :wink: nie widze tu absolutnie odpowiedzi na zadane przez Niamey pytanie. Wydaje mi się, że sporo ludzi tu zna podstawowe prawa dziedziczenia, więc cytowanie formułek jest zbędne :]

edit:
i zdarzają się pewne odstępstwa :> co powiesz np. na kodominację??


To był bardzo uogólniony skrót ;) i oczywiście kodominacja, czy dziedziczenie sprzężone też występują :)

Regułka może i nie wyjaśniła dokładnie, ale chyba podkreśliła lekką niewiadomą w stosunku do cech które ewentualnie mogą się ujawnić :roll: w każdym razie za cytowanie sorka jeśli kogoś uraziłam. Na forum jestem nowa i średnio się orientuje jeszcze co i jak (w poziomie znajomości genetyki również) :P no, ale czytam, czytam i czytam...
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 12:31   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Off-Topic:
Mnie nie uraziłaś :wink:
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 12:40   

nie no, mnie też to nie uraziło jakoś specjalnie, ale istotnie nie trafia w sedno problemu - to nie jest tak, że zastanawiam się jako to jest, że z czarnych szczurków robią się niebieskie, tylko na ile jest to prawdopodobne. Odpowiedź sachmy mnie satysfakcjonuje :D
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
marlena85 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 602
Skąd: Mińsk Maz./Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 12:43   

Off-Topic:
~Czarna, absolutnie mnie nie uraziłaś, nie chciałam, abyś tak to odebrała. :glaszcze: Chodziło mi raczej, że Twoja odpowiedź była właśnie zbyt ogolna
_________________
[*] Gabi, Zorka, Azumi, Quanti Novell z Emerald Moon, Maruna Jukka z SunRat's, Miss Tili, Nafta Linea of Anahata [*]
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 14:26   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Ponieważ nie wiem, czy oboje rodziców niosą gen odpowiadający za kolor american blue. ;) Są na to szanse, ale są również szanse, że któreś z nich tego nie niesie. ;) Mama Ivy jest american blue agouti, więc Iva powinna nieść bluta, ale u Darkona bluty były w dalszych przodkach. Wśród jego rodzeństwa były bluty, ale nie ma gwarancji, że on tę cechę poniósł. ;)

A nawet jeśli oboje niosą, to blutów pewnie będzie niewiele, więc nie ma co się nastawiać. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Rilaa 
Forgotten...



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 186
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 18:11   
   Zwierzątka: Pies, kot, rybki oraz cztery ogoniaste <3


Jaka Iva jest urocza, taki węgielek :serducho:
Ale Darkon jest wielki :shock: Mi się tylko tak wydaje?

Wysłać CV, czy nie? :roll:
Jeszcze się zastanowię :)
_________________
Lidka, Ally, Majka i Happy, kobitki zajmujące moje serce! <3
 
 
     
~Czarna 



Dołączyła: 14 Lut 2010
Posty: 68
Skąd: Sanok/Lublin/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 18:36   

Też ze sobą walczę :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 9