Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AngelsDream
Pon Maj 06, 2013 20:57
Planowany miot M Emerald Moon
Autor Wiadomość
radzioo81 



Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 2915
Skąd: krapkowice
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 20:34   

L., i my trzymamy kciuki za piękny i zdrowy miocik. :kciuki:
_________________
ze mną: Dostojny Docent of Anahata i Rychu:)
za TM: Lea, Jeremi, Piorun, Gucio, Reksio, Zadzior, Greystar, Dyszek, Krykiet, Kuter, Black Diamond, Miecio, Calineczka, Alfik SR, Brykiet i Ulfik SR, Zbychu, Kszychu, Rychu ;(
 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 21:06   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Kwik! Piękny miot i piękna literka ^^ Mam już nawet kilka pomysłów na imię :D
Jeszcze dziś późnym wieczorem wyślę ankietę. Marzy mi się w moim stadzie łysy bratanek mojego Edzia :serducho:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 00:38   

Czy w związku z problemami zdrowotnymi Eshera miot w ogóle dojdzie do skutku?
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 03:06   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


nezu napisał/a:
Czy w związku z problemami zdrowotnymi Eshera miot w ogóle dojdzie do skutku?
nezu, ja myślę, że to bardziej niż oczywiste, że jeśli tylko podejrzenia będą potwierdzone, bądź zaprzeczone zostanie przez hodowcę wystoswana specjalna notka na temat miotu.
A bez diagnozy konkretnej trzeba się wstrzymać.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 08:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Dla osób niezorientowanych: u Eschera pojawiły się problemy zdrowotne - początkowo zdiagnozowane jako zapalenie oskrzeli, potem płuc. Na kontroli u naszej stałej lekarz weterynarii, zwróciła ona uwagę, podobnie jak ja, na bardzo dziwny, przyspieszony oddech szczura oraz szybkie bicie serca. Płuc w ogóle nie dało się osłuchać, serce zagłuszało oddechy.

Escher został skierowany na echo serca. W toku badania część parametrów okazała się nieznacznie podwyższona. Niestety, mocniejszy antybiotyk (idąc tropem oskrzeli i płuc) nie poprawił stanu szczura w sposób zadowalający. Od poniedziałku Escher otrzymuje więc zgodnie z zaleceniem kardiologicznym prilium. Na razie diagnoza wskazuje na HCM. Kolejne echo serca (zalecone na marzec) pomoże to wykluczyć lub potwierdzić.

Jak by nie było, nie sądzę, by miot w takiej formie doszedł do skutku.

Zapalenie oskrzeli lub płuc to choroby zakaźne, wyleczone, o ile nie ma powikłań, nie są niebezpieczne dla miotu. Choroby serca, zwłaszcza u tak młodego samca, są niepokojące.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 21:31   

Wszystko potoczyło się szybko i chwilowo niezbyt pomyślnie.
Mam nadzieję, że Escher dojdzie do siebie, wyzdrowieje, a wszystko to co się z nim dzieje zostanie zapamiętane tylko jako zły sen i jednorazowy incydent.
Ja też się martwię, w końcu to mój wnuk.

Miot zapewne nie dojdzie do skutku w takiej postaci w jakiej był zaplanowany, niestety.
Ale od marzeń i planów ważniejsze jest zdrowie szczurków.

O ostatecznym kształcie miotu, jak i bardziej oficjalnym stanowisku na ten temat poinformuje, gdy podejmę ostateczne decyzje. Moje aktywność nie jest częsta, ale oprócz spraw prywatnych wynika ona także z tego, iż wolę podawać komunikaty rzadkie, ale konkretne niż siać zamęt głośnymi przemyśleniami, które do osiągnięcia ostatecznego kształtu mogą zmienić się kilka razy :wink:

Rezerwacje oczywiście wciąż są aktualne. Zawsze będzie można je potwierdzić, czy przepisać - co kto będzie wolał. :)
_________________

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 23:34   
   Zwierzątka: królinka i szczury


L., wiadomo już co z miotem?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Mar 24, 2013 23:58   

mmarcioszka, Escher na pewno nie zostanie tatą.
Mam już pewnego kandydata na oku, sprawdzonego [fuzz gen], jednakże czekam na wyniki profilaktycznego badania serducha jego rodzeństwa. Właściciele mają czas do końca marca :)
_________________

 
     
Mucha321 



Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 388
Skąd: Grodków / Stary Grodków
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 22:47   
   Zwierzątka: <:3 )~ x 4.. + RESZTA TOWARZYSTWA :)


Czy moje CV dotarło? :>
_________________
Разом нас багато. Hас не подолати !!!


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 22:54   

Mucha321, tak.

Czekam jeszcze na kilka wyników, o ile będą pozytywne, to dopiero będę rozpatrywać jakiekolwiek CV. :)
_________________

 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 22:57   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


L., a tak w kwestii technicznej. Czy literka miotu będzie zmieniana? Bo ja już imię mam nawet już wymyślone :lol:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 22:58   

olus_165, nie, raczej nie będę jej zmieniać :)
_________________

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 23:01   
   Zwierzątka: królinka i szczury


L. napisał/a:
olus_165, nie, raczej nie będę jej zmieniać :)

Bardzo mnie to cieszy :)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:44   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


L., dotarło i moje? Wiadomo coś co z miotem? :)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 22:59   

Nikky, z tego co kojarzę to tak :)


przepraszam, że to się wszystko tak przedłuża. ale od tego zależy zdrowie przyszłego pokolenia, co przecież dla Was [potencjalnych domków] jest równie istotne.

czekam jeszcze na wyniki badań 4 szczurów ;p a to i tak dobry wynik jak na 14 szczurów.
mogę na razie powiedzieć, że co do samego kandydata na tate miotu nie ma żadnych zastrzeżeń, a dokładniej ekg i usg wyszło wzorowo.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12