Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZATRUCIA. Pierwsza pomoc przy zatruciu chemikaliami.
Autor Wiadomość
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 02:36   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


AngelsDream napisał/a:
Jedyny problem z węglem, to jego podanie - ktoś ma jakiś patent na to?

Ja mam :mrgreen: . Potrzebny jest węgiel w kapsułce i trochę jogurtu (tyle, żeby szczur zjadł, ok. łyżeczka do herbaty lub mniej). Wlewamy jogurt do miseczki, otwieramy kapsułkę z węglem, wsypujemy zproszkowany węgiel z wnętrza kapsułki do jogurtu, mieszamy i gotowe. Sprawdzony sposób, o ile szczur jest w stanie jeść i lubi jogurt, to się uda.

Margo napisał/a:
Bo słyszałam, że i Animalsa karmy są do niczego. No i przede wszystkim, jakie karmy są najlepsze (z tych tańszych )?

Nie dość, że w Animalsie są niepotrzebne i szkodliwe składniki (te kolorowe chrupki) to jeszcze zdarza się robactwo :evil: .
Margo, z tańszych karm to raczej nie ma jakichś lepszych. Najtańszą z dobrych karm jest Rat Crispy, kosztuje ok. 10 zł za 800 g. Szczury to jedzą dużo chętniej niż te tanie bylejakie karmy, poprawia im się sierść, nawet trochę tyją 8) .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 17:07   
   Zwierzątka: kotka Puma


Elbereth napisał/a:
Najtańszą z dobrych karm jest Rat Crispy, kosztuje ok. 10 zł za 800 g. Szczury to jedzą dużo chętniej niż te tanie bylejakie karmy, poprawia im się sierść, nawet trochę tyją 8) .


Ew. Prestige Premium ogólnie dla gryzaków, 9-10zł za kilogram, na wagę, ale nie wszędzie to jest.
 
 
     
kira 


Dołączyła: 23 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:17   Zatrucie (d. granatowa krew)
   Zwierzątka: szczur


Jezeli jest juz taki temat to z gory przepraszam,ale nie mam tyle godz czasu,zeby szukac. Moze jest tutaj ktos kto sie spotkal z takimi dziwnymi objawami jak ma moj szczur, juz drugi z rzedu z reszta(poprzedni zdechl). Wszytko bylo ok i nagle wciagu jednej nocy zrobilo sie z nim cos dziwnego,zrobil sie bardzo osowialy, wrecz nie mial sily chodzic, turlal sie po podlodze i mial spuchniete obie przednie lapki. Krew plynaca w tych lapkach byla prawie czarna, skora przybrala kolor granatowy, biedny na dodatek ciage sie drapal i mial krwawiace rany dookola pyska i na karku. Nie kichal,nie kaszlal i co dziwne normalnie jadl. Tylko siedzial w jednym miejscu i czasem wstawal,zeby sie napic. nastepnego dnia zdechl. Maly szczur,ktorego potem dostalam, ma teraz dokladnie takie same objawy,mimo,ze byl okazem zdrowia od poczatku, nagle tak samo jak tamten w ciagu jednej doby oslabl, wloczyl za soba lapy, przednie tez spuchly no i ta granatowa krew i glebokie zadrapania.
Poszlam z nim do weterynarza,doslownie zdychal mi na rekach w poczekalni, lekarz niestety nie mial zielonego pojecia co moze mu byc,wymyslal rozne historie, a to zatrucie a to infekcja, ale drugi szczur z rzedu z takimi samymi objawami to troche dziwne. Dal mu zastrzykk z antybiotykiem,maly na drugi dzien jakby ozyl, a dzisiaj znowu taki slabiutki, mimo ,ze ciagle daje mu lekarstwo. ta niebieska krew rozlazi sie po calym cialku, ma takie fioletowe plamy,ktore przeswituja przez siersc. Prosze, niech ktos mi pomoze, chcialabym miec chociaz w jednej setnej pojecie co moze powodowac taki stan,moze udalo by sie zapobiec takich przykrych sytuacji na przyszlosc, nie zniose juz wiecej zgonow tych madrych futrzakow.:(
Ostatnio zmieniony przez babyduck Śro Lis 26, 2008 19:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


kira, napisz czym dokładnie karmisz maluchy, na jakiej trzymasz je ściółce i w czym. Czy szczury wypuszczasz wolno na pokój i czy mogły się dostać gdzieś bez twojego pozwolenia?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
kira 


Dołączyła: 23 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:30   
   Zwierzątka: szczur


Podstawą w sumie jest mieszanka zboz,ale dostaje tez warzywa, owoce czasem surowe mieso i kawalek jajka, generalnie bardzo urozmaicone, staram sie nie wysokobialkowe, zywiony jest dobrze, warunki w klatce ma dobre,rozne zabawki, mineraly, puszczalam go narazie tylko do nas na lozko i na fotele. :( myslalam juz ,ze moze to jakis wirus i maly zarazil sie z rzeczy, po ktorych biegal tamten, nie wiem sama, zielonego pojecia nie mam, nigdzie nie znalazlam takiej choroby,ktorej objawy pasowalyby do zachowan moich szczurkow.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:32   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


kira, objawy - szczególnie podskórne wylewy krwi i nagłe, skokowe pogorszenia wskazywałyby na działanie trutki na szczury, ale szukam dalej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
kira 


Dołączyła: 23 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:41   
   Zwierzątka: szczur


Przy zatruciu to chyba nie pociagnalby tak dlugo, serduszko by mu stanelo. z reszt nie wydaje mi sie,zeby ktos go otrul :|
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:43   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


A kiedy dokładnie zaczęły się objawy i ile trwały u pierwszego szczura i jak wygląda to u malucha?

Cytat:
Niestety jest bardzo łakomy i pewnego dnia skusiła go przynęta z trutką na szczury. I tu zaczął się jego dramat, bo trutka taka działa na organizm zwierzęcia tak, że powoduje pękanie naczyń krwionośnych i kot po prostu krwawił bez ran! Na szczęście mamy wspaniałego lekarza weterynarii, takiego z powołania, który wspaniale i fachowo zajął się naszym przygarniętym, bardzo chorym kotem. Kot chorował ponad dwa tygodnie - krwawiły mu łapy, robiły się podskórne wylewy, gałki oczne podbiegły krwią i kiedy już właściwie zapadła decyzja o jego uśpieniu - kot, który ledwie żył - usłyszawszy to - podniósł się na chwiejnych łapach podszedł do miski z wodą i zaczął pić! Będzie żył!


Cytat z: http://www.koty.pl/home/c...hp?show=gwizdek
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:44   

Trutki na szczury maja opoznione dzialanie ze wzgledu na inteligencje szczurow (do nowego pokarmu wysylaja zwiadowce zeby sprawdzil czy jedzenie sie nadaje i jak mu cos sie dzieje po krotkim czasie to reszta tego nie je).

Tez szukam info jakiegos. Moze cos wygrzebie gdzies.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
Ostatnio zmieniony przez Pon Lip 23, 2007 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Olimpia, to wiem. Kociak u mojego ojca w pracy dokładnie tak umierał. Opuchnięty i siny... Bo naczynia krwionośne pękały.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
kira 


Dołączyła: 23 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:47   
   Zwierzątka: szczur


U starszego to trwalo zaledwie 2 dni, nie cale nawet, u malucha dluzej, widocznie ma wiecej woli zycia, pozatym dostal ten antybiotyk, a objawy rozwinely sie w ciagu 2 dni zaledwie i bylo bardzo zle, potem troszke lepiej, a teraz znowu gorzej, no i ta niebieska skora..:(
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:52   

kira, moim zdaniem to wygląda naprawdę na zatrucie. Okazy zdrowia, które któregoś dnia, nagle mają kompletny brak siły i wielkie wylewy krwi (stąd niebieska skóra. Nie krew jest ciemna, tylko nacynka krwionośne)... nic tak nagle nie atakuję i nie ma tak nagłego, ostrego przebiegu. Daj mu węgiel, tyle ile da się wcisnąć w niego. Jak jutro pójdziesz do weta, to powiedz mu, że to może być zatrucie trutką. Nie wiem gdzie i jak mieszkasz, ale powinnaś przeszukać wszystkie kąty mieszkania.
Ostatnio zmieniony przez Viss Pon Lip 23, 2007 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kira 


Dołączyła: 23 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:55   
   Zwierzątka: szczur


wegiel taki w tabletce tak? ile moge mu dac? jedna cala czy pol?
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:56   

Im więcej tym lepiej, tak taki dla ludzi. W żadnej dawce węgiel nie szkodzi.
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 23, 2007 21:58   

Co co węgla - polecam rozgnieść tabletkę w dwóch łyżeczkach i rozpuścić w kieliszku wody. Mój szczur najpierw trochę wypił, potem mu się znudziło, karmiłam ją strzykawką, jak już nie miała ochoty ani trochę współpracować to dałam jej spokój a ona sama piła z kieliszka.

Polecam przejrzenie tego tematu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1671
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13