Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Sty 15, 2007 14:12
Porfiryna - jak to właściwie z nią jest?
Autor Wiadomość
Asidło 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 20
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 15:58   
   Zwierzątka: szczurlessness:(, pies


Zgadzam się z Tobą, Nisia, co do antybiotyków- nie chce jej poraz kolejny faszerować. Zgadzam się również ze stwiedzeniem, że moge być przewrażliwiona, to mój pierwszy szczur i nie wiem jak co w jego zachowaniu jest normą, a co objawem chorobowym.

W jej przypadku jednak to kichanie nie brzmi standardowo, i boje sie, ze moze z tego wyniknąć coś naprawde nieprzyjemnego... Puki co stosuję się do Waszych sugestii, i mam nadzieje na rychłą poprawę :usmiech:
_________________
Myszka [*] i Falka [*]

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
 
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 15:40   
   Zwierzątka: szczury


a powiedzcie mi bo ja zgłupiałam ale wiamina C jest produkowana przez szczury w ich organiźmie więc nie jest dla nich witaminą i po co ją podawać? ( chyba, że źle mnie uczą)
jak wyeliminować czynnik stresu ( chyba jest nim gandalf) jeśli to inny szczur? dokupuję drugiego malca, żeby G miał się z kim bić.
Bo od jakiegoś tygodnia erwin ma wycieki lekkie...hm...
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
 
 
     
luckrawiec 


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 15:59   

Przepraszam wspominacie o tym vibovicie i echinacei, ale czy mogłby ktoś powiedzieć, jak przygotowywać takie odżywki. Za odpowiedź na mojego maila z góry dziękuję.
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 17:12   

luckrawiec, vibovit to nic innego jak witaminki dla dzieci przedewszystkim - kupisz w każdej aptece. A Echinacea to też z tego co wiem jakieś lekarstwo.
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 21:19   

Przy okazji odświerzenia tematu chciałabym z osobistego doświadczenia dodać, ze wycieki poryfiny w bardzo dużych ilościach, beż żadnych objawów, prócz ewentualnego osłabienia mogą świadczyć o niedokrwistości u szczura, wtedy można zacząć podawać substancje pomagającą w krzepliwości krwi.

na temat niedokrwistości TUTAJ
_________________

 
     
skinny 



Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 116
Skąd: Eslöv
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 02:06   Kichanie co jakis czas, brak porfiryny i innych objawow
   Zwierzątka: jamnik, kundelek - suczki, krolik


Tak jak w temacie.. Rute kicha co jakis czas - ale czesciej niz Ikke. Brak innych objawow. moze to byc w takim razie cos mniej groznego czy jakas choroba?
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 07:06   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Może uczulenie na trociny? albo na coś innego
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 07:57   
   Zwierzątka: ogony


albo stresy?

Możesz kupić krople z Echinacei (ale bez innych dodatków - tylko Echinacea purpurea) i vibovit (lub inną łagodną mieszankę witaminową dla małych dzieci).
No, chyba, że jest u Was Scanomune....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
skinny 



Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 116
Skąd: Eslöv
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 09:02   
   Zwierzątka: jamnik, kundelek - suczki, krolik


No wlasnie nie wiem nawet skad vibovit wziac :(
oni maja taki szwedzki zwirek drewniany
http://www.marsvin.home.p...zwirek_nasz.jpg

Jakis czas temu dokupilam inne jedzenie oprocz ich normalnego suchego i moze to alergia na to nowe? odstawie i zobacze. bo tak to sie nic u nich nie zmienilo w zyciu.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 09:49   
   Zwierzątka: ogony


skinny, ten żwirek jest dobry. Spełnia wszystkie wymogi żwirku dla szczurów, czyli (za dr Lewandowską) nie pyli, nie wydziela toksycznych substancji, po zjedzeniu nie zapycha jelit. Sama go używam. Moim zdaniem ustepuje tylko Chipsi Mais.
Ale to nie jest żwirek drewniany! To żwirek z przetworzonego papieru.

Może to jedzenie. Albo stres związany z nowym jedzeniem (za szczurem nie trafisz).

Co do vibovitu - tak jak napisałam. Dowolne mieszanki witamin dla małych dzieci, albo witaminy dla gryzoni (takie z zoologa).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
skinny 



Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 116
Skąd: Eslöv
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 10:02   
   Zwierzątka: jamnik, kundelek - suczki, krolik


Aha, tak sie wlasnie zastanawialam ze to nie moze byc drzewny :D
Mieli prestige duo takie duze kawalki a dalam im jakas vitakraftu jakis czas temu. odstawie ta ´"nowa" i zobaczymy czy to moze byc takie cos.

wit z zoologika - mam witamine C w kroplach i w tabletkach musujacych - ze wzgledu na swinki ktore nie produkuja witaminy C. Ale jeszcze poszukam takich roznych, moze sie w domu znajda

Dzieki!
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 10:05   
   Zwierzątka: ogony


Wit. C raczej szczurowi nie jest potrzebna. Ja ją daję wtedy, kiedy szczurek jest naprawdę mocno przeziębiony, nie wcześniej.
Lepiej znaleźć jakąś multiwitaminową mieszankę.
W Polsce w zoologach jest chomowit - witaminy dla chomika.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
skinny 



Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 116
Skąd: Eslöv
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 10:07   
   Zwierzątka: jamnik, kundelek - suczki, krolik


No wlasnie o C czytalam ze nie ma tej potrzeby co u swinek. Poszukam w domu innych :) Ile kropl na 150 ml poidelko?
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 10:15   
   Zwierzątka: ogony


A jak duże są szczurki?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
skinny 



Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 116
Skąd: Eslöv
Wysłany: Śro Kwi 11, 2007 10:37   
   Zwierzątka: jamnik, kundelek - suczki, krolik


ok 9 tygodni
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12