Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:27
Antybiotyki?
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:15   

Fea, co prawda nie miałam enro w takiej postaci, ale chyba jednak by nie podała. Wydaje mi się, że wszelkie stałe zmiany w leku są jednak na minus.
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:24   

No, ja też mam wątpliwości, chyba spróbuję ją jakoś zmusić do zeżarcia Marbocylu zamiast. Strasznie pluje i wyczuwa go wszędzie, a znowu jej furczy w płucach, więc chciałam ją potraktować enro, ale cóż. Jakoś mi się ten osad nie podoba.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:25   

Rozpuść marbocyl w wodzie i wciskaj strzykawką. Tak chyba ponosi się najmniejsze straty w leku :roll:
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:41   

Własnie próbowałam, pluje i nie przełyka, ciekło jej po bródce, może odrobina przeszła, sama już nie wiem. W sumie się nie dziwię, bo to obrzydliwe. Ech, chyba bede musiała się zaopatrzyć w nowe enro i znowu będzie kłucie.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:46   

A nie można zmieszać antybiotyku z jogurtem, miodem? Diana wcinała tylko w takiej postaci, z tym, że to inny antybiotyk był.
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 20:20   

dynialu taki gorzki nawet zmieszany z miodem będzie paskudny.
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 21:01   

Mieszałam, z niczym nie wchodzi, z pasztetem nawet.

///edyta, już mam. Aava da się zabić za mleko w tubce i ten marbocyl jakoś wchodzi.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 19:48   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
Fea, co prawda nie miałam enro w takiej postaci, ale chyba jednak by nie podała. Wydaje mi się, że wszelkie stałe zmiany w leku są jednak na minus.

Chemik się wtrąci :oops: Jeśli po rozpuszczeniu w temp. pokojowej (ew. po ogrzaniu np. w dłoniach) płyn będzie przezroczysty, równomierny ( żadnych pływających syfków), to jest to samo enro, które było w kryształkach oraz które było przed skrystalizowaniem. Pod warunkiem, że trzymanie enro w lodówce mu nie szkodzi... mi zawsze mówiono, że baytril można trzymać w temp. pokojowej, oby tylko z dala od światła. A enro zawsze dawałam w tabletkach.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 20:01   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Fea, pamiętaj, że marbocyl jest też w zastrzykach.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babayaga 
na miotle! ;P



Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Kutno
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 22:04   
   Zwierzątka: na razie tylko pies... :/


Viss napisał/a:
Jedna ampułka lakcidu dwie godzin po podaniu antybiotyku.


stanie się coś jak podam szczurkowi ten lakcid mimo, że antybiotyk był podawany wczoraj i dziś? mi się zdaje, że nie, ale wolę zapytać, co by bardziej nie zaszkodzić... :)
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 22:06   

lakcid podaj jak najszybciej i dobrze jest podawać go kilka dni po skończonej kuracji antybiotykowej.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Pon Sty 11, 2010 20:48   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Mam probiotyk Inlactic (dawny LaciBios) i dawkowanie dla człowieka (od 2 lat życia) to 1 kapsułka dziennie. Czy szczurkowi podawać również 1 kapsułkę dziennie czy mniejszą dawkę? :drap:
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
Rysiaczek 
Rudy ryś



Dołączyła: 27 Sie 2007
Posty: 206
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 16:51   
   Zwierzątka: Diabły i Demony


A jak w końcu jest z amoksycyliną? Tutaj http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm występuje jako lek dozwolony dla szczurów. Jednak czytałam też wypowiedzi, że nie można go szczurom podawać.
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 23:27   
   Zwierzątka: kot


Nina 2 razy dziennie dostaje bolesne zastrzyki. dziś już ma dość. razem ze współlokatorką nie jesteśmy w stanie jej utrzymać. drze się, wyrywa i gryzie. po prostu nie możemy. a nie mamy nawet rękawic (wiadomo że cięzko trzymać w garści gdy wbija zęby w rękę). dostaje marbocyl 0,2 ml jednorazowo. nie wiem co zrobić. mogę jeden dzień pominąc i pojechać jutro po doustny? czy ten przeznaczony do zatrzyków mogę podać doustnie? nie damy rady...
_________________
mam kota.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 03, 2011 23:44   

Cola, nie przerywaj antybiotyku. Podajcie jej zastrzyk, a jutro zmień lek na doustny, byle by bez przerwy w braniu.
Cola napisał/a:
czy ten przeznaczony do zatrzyków mogę podać doustnie?
absolutnie nie.
Owińcie szczura w ręcznik/koc, tak aby wystawał tylko kawałek tyłka i zrób zastrzyk tam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.39 sekundy. Zapytań do SQL: 13